عبدالله: رنج ملت، میراث حکومت 14 ساله است
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۸    ۱۳۹۴/۴/۲۳ کد خبر: 99024 منبع: پرینت

کسانی که از دست دادن فرصت های طلایی رنج بزرگی برای مردم خلق کردند خواب سقوط این حکومت را می بینند.

داکتر عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در سفر خود به بدخشان در حالی که از کارکرد حکومت پیشین سخت انتقاد می کند اما گفت: این حکومت بهترین فرصت های دست داده برای مردم افغانستان را به رنج مبدل کرده است و اکنون در پی سقوط حکومت وحدت ملی است.

رییس اجرایی همچنین از ناامنی ها در کشور ابراز نگرانی کرد و افزود: رنج های که مردم افغانستان امروز با آن مواجه است نتیجه نارسایی دولت پیشین است.

بر باور داکتر عبدالله در صورت سقوط این حکومت جای آن را مخالفان به دست خواهند گرفت.
کد (18)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   خود جناب نقش فعال دران زمان داشتند با همچو بیانات نمی شود به بیکارایی خود د رچشم مردم به خاک زد وخود را غیر مسول وواجب الاحترام معرفی نمود......
صالحی

>>>   همین داکتر عبدالله در روز هایی نخست که بالاثر جانفشانی های جان کیری به کرسی ریاست اجرایی لمید از خدمات ارزندهء آقای کرزی در زمان ریاست جمهوری اش اظهار سپاس و امتنان نکرد؟ چرا حافظهء این داکتر اینقدر دچار ضعف شده است؟ حافظهء جناب عبدالله آنقدر ضعیف شده است که نه تنها سپاسگزاری خود از کرزی را فراموش کرده ، بلکه این را هم به خاطر نمی آورد که سال های زیادی بحیث وزیر خارجه در حکومت حامد کرزی کار کرده و اگر حالا از کارکرد های 14 سالهء دولت قبلی انتقاد میکند خودش نیز یکی از ارکان اساسی حکومت آن زمان بوده است و به نحوی خودش هم در ناکامی های کرزی، شریک بوده است. راستی شنیدید که از نتیجهء انتخابات که بر مردم افغانستان "تحمیل" گردیده هم آقای عبدالله راضی نبوده و آنرا جفایی بر مردم شریف کشور خواند!
داکتر صاحب عزیز به لحاظ خدا این حرف ها را نزنید ! متل عامیانه مردم ما را نشنیده اید که میگویند: "پیش پنج هم پنج ، پیش صاحب پنج هم پنج ! "
در اخیر این بیت زیبا را که فکر میکنم از صایب تبریزی باشد نثارتان میکنم:
به چشم همت من استخوان بی مغز است - سعادتی که به بال هما میسر شد

>>>   حکومت وحدت ملی باید بشکل درست تمثیل شود نه دروغین وزارت دفاع باید به کدر عربی تاجیک وریاست امنیت باید به کدر هزار ه یا ازیک داده شود این است حکومت وحدت ملی قوم پشتون سه ارگان مهم امنیت را بدست گرفته اند. این کار ناروا است و هم نمونه ناروی آن حادثه وردک است.

>>>   عبدالله باید از این حکومت وحدت ناملی رنج ملت ها زنج برد بخاطر که افراد کم تجربه وغی ر مستعد وزیر شده است نمونه آن وزارت شهر سازی وزراعت و انرژی وغیره است.

>>>   اولآ باید ګفت که رنج ملت میراث حکومت ۱۴ ساله نه بلکه رنج ملت موجودیت ګروه های مفسد وجنایتکار مانند شورای نظار است که هم درچور وچپاول حکومت ۱۴ ساله سهم فعال داشتند وهم یک چالش جدی برای حکومت ۱۴ ساله حامدکرزی بود
وثاینآ اګر این حکومت سقوط کند وجای انرا طالبان بیګیرند درانصورت ملت بزرګ ومجاهد افغانستان به هرصورت خواهان سقوط این شرکت سهامی میباشد
ضیائی از قلب کشور

>>>   سلام به (18) ! این پیام را جناب داکتر صاحب عبدالله عبدالله برسانید که از حکومت کرزی انتقاد داری معقول و اما از خود چرا انتقاد نمی کنی که در اطراف خود ات چه کسانی تار دوانی دارند و چرا ؟
والی بدخشان که دست نشانده گذشته بود و تا الحال والی است و چرا به بدخشان بزرگ خیانت صورت میگیرد که والی مردمی که بدخشان را به مخالفین نفروشد مقرر نمی کنی . حتمآ زیر کاسه نیم کاسه است و چوکی ولایت میراث یک گروپ نیست .
رفتن شما به بدخشان یعنی چه ؟ برای اصلاحات رفتی و والی جدید را معرفی کردی ؟ امید وار هستیم که بدخشان را از زاویه چند نفر نه بیند به امید یک حکومت مردمی در بدخشان و در غیر آن تغییرات در بدخشان رونما نگردد به یقین سقوط آنرا مشاهده خواهید دید و مقصیر اصلی داکتر صاحب و یک مشت از جمعیت خواهد بود . بدخشانی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است