انگلا مرکل:
خروج از افغانستان فاجعه بار است
نخست وزیر آلمان بار ديگر از حضور نيروهاي كشورش در افغانستان حمايت و اعلام کرد که خروج سريع فاجعه ‌بارتر از پيامدهاي حملات 11 سپتامبر خواهد بود 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۵    ۱۳۸۹/۲/۴ کد خبر: 9723 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، آنگلا مرکل، نخست وزیر آلمان، بار ديگر از حضور نيروهاي كشورش در افغانستان حمايت و اعلام کرد که پيامدهاي خروج سريع، فاجعه ‌بارتر از پيامدهاي حملات 11 سپتامبر خواهد بود.

با وجود انتقاد‌های احزاب مخالف و كاهش رغبت مردم اين كشور نسبت به جنگ افغانستان؛ خانم مرکل از حضور نيروهاي اين كشور در افغانستان به عنوان حضوري كه براي آن جايگزيني وجود ندارد، حمايت كرد.

وی در نشست پارلمان كشورش بار ديگر از آنچه كه در افغانستان می گذرد به عنوان جنگ ياد كرد و تأكيد كرد كه كسي خطرات اين جنگ را ناديده نمي‌گيرد.

مركل در عين حال ضمن اقرار به اشتباهات صورت گرفته در اين جنگ گفت که برخي از اهداف ما بسيار غير واقع بينانه و در برخي موارد عملكرد ما اشتباه بوده است. وی افزود که سربازان ما در ترس و هراس هميشگي زخمي شدن و يا كشته شدن زندگي مي‌كنند تا ما بتوانيم در خانه‌ خود يعني آلمان، هراس نداشته باشيم.

روزنامه ماندگار ادامه می دهد که مركل همچنين اظهار داشت در عین حال برخي پيشرفت‌ها وجود داشته ؛ همان طوری كه عقب گردهاي بسياري وجود داشته است.

نخست وزیر آلمان ضمن حمايت از حضور نيروهاي كشورش در افغانستان براي مبارزه با تروريسم خاطر نشان ساخت که ‌اين مساله سفسطه‌اي بيش نيست اگر فكر كنيم كه آلمان در مواجهه با خطر تروريسم بين‌المللي قرار ندارد.

مركل همچنين ضمن غير مسؤلانه خواندن درخواست براي خروج سريع نيروها از افغانستان گفت که درصورت چنين اقدامي، افغانستان در آشوب و هرج و مرج غرق مي‌شود.

به باور وی خروج نيروها به افراط گرایان اين قوت قلب را مي‌دهد كه عمليات تروريستي خود را فراتر از افغانستان و حتي كشورهاي همسايه ادامه دهند.

در همین حال براساس یک خبر دیگر، جنرال برونو کاسدورف لوي درستيز قطعات آيساف در کشور اظهار داشت که قرار است طرح جديدي براي با ثبات ساختن افغانستان عملي شود. به گفته وی اين طرح پارتنرينگ يا همياري به مفهموم زندگي بسيار نزديکتر با افغان ها، آمادگي و انجام دادن مشترک عمليات نظامي، و بررسي مشترک با افغان ها است.

براساس این طرح آيساف و اردوی ملی بايد از اين پس همکاري بسيار نزديکتر داشته باشند، چه در ساحۀ آموزش و چه در مأموريت هاي مشترک.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   زمانیکه کشورهای خارجی مستقر درافغانستان اینقد ر از گروه طالبان والقاعده احساس خطر دارند ومیکنند چرا با مردم افغانستان از راه دورنگی پیش امد میکنند . ملا غنی را درکراچی پاکستان دستگیر نموده میتوانند ولی ملا عمر وبن لادن را که درمرزهای افغانستان هستند گرفتار کرده نمی توانند . این یک فاجعه خود خارجی ها به خصوص انگلیس وامریکا است .بناحق جامعه اروپا درافغانستان لکه بدنامی دردامانشان زده میشود . انگیس همان دشمن دیرینه افغانستان است جنگ ها وشخامت مردم افغانستان نه تنها به انگلیس بلکه به تمامی جهانیان معلوم دار است که دومرتبه شکست دندان شکن به انگلیس داده اند . به نظر من حرفهای صدراعظم المان حنبه دیوانگی دارد که خروج نیروهای خارجی را از افغانستان فاجعه میخواند وحتی میگوید که شاید بدتر از فاجعه 11سپامبر امریکا باشد .پس بروید مرزهای کشور خودرا نگهداری کنید . مردم افغانستان میدانند که این جنگ جنبه دوجانبه دارد هردو جناح دست نشانده خود انگیس وامریکا است . این چه معنی دارد که صدراعظم المان خود را گول میزند وحرفهای مثل بجه های کوچه میزند .دفاع ازخاک وناموس را مردم افغانستان نسبت به تمامی کشورهای جهان خوب میدانند . ضرورت نیست که کسی ایشان را رهنمائی کند . به نظر من صدراعظم المان همان طالبان المانی را اصلاح کند تا درالمان کدام گل را به اب ندهند . وامریکا وسایر کشورها که درافغانستان مستقر هستند بروند امنیت کشو رخود را بگیرند .تا القاعده به دروازه های شان نرسد .
القاعده به رهبری بن لادن وسایران اگر یک کمی غیرت مسلمانی درسرو صورتشان است چرا نمی روند به کشورهای عربی که اکثرشان اغوشته به فساد اخلاقی هستند ودارند به طرف سرلوجی ، پای لوجی ، پیش و پس لوچی میروند . ای کسانیکه به نام دین از کشورهای عربی امد ه ایت ایا خبر دارید که درکشورهای عربی مانند ( کویت ، قطر ، امارات متحده عربی ، لبنان ، مصر ، یمن ، عراق ،سوریه ، ) چه میگزرد اگر عیرت دارید بروید انها را از جنگال امریکا وغرب خلاص کنید که اگر چندی دراین کشورها عمر بیشتری سپری نمایند شاید نسل عرب به یهود مبدل گردد . ودیگر گلیم عرب از جهان برداشته شود . این کار درالویت جامعه غرب وبه خصوص سازمان صهیونیستی به رهبری موساد قراردارد . خانم مرکل کناه اش نیست یک زن است ازنگاه شریعت اسلامی زن ناقص عقل است . ولی جهانیان به نام حقوق بشر که بازیچه ای بیش نیست که درکشورهای خودشان به ضربین به زن حقوق قایل نیستند ولی درافغانستان که مطابق شریعت به زن حق وحقوق همگی قایل هستند وداده میشود داد میزنند که حقوق زن وحقوق بشر .
به نظر من تا زمانیکه نیروهای خارجی درافغانستان به همان پلانهای شوم خود نرسند افغانستان را رها نمیکنند این وعده ها همه گی دورغ است که درسال 2011ویا 2012نیروهای خارجی از افغانستان به تدریج خارج میشود .افغانستان کشوری است که دست هیچ بیگانه را بالای شانه خود قبول دار نیست این نکته را جامعه جهانی وبه خصوص امریکا میداند .وبه همین خاطر ملیاردهادالر را به مصرف میرسانند تا درافغانستان بمانند . و دامنه جنگ به کشورهای شان سرایت نکند . هدفی دیگری که خارجی ها درافغانستان دارند همانا دست پیدا کردن به ذخایر دست نخورده افغانستان است که این ارمان را به گورخواهند برد . این بهانه ای بیش نیست که خروج نیرو های خارجی درافغانستان فاجعه بار برای ملت افغانستان است بلکه درکشورهای غربی فاجعه به بار میاورد . که سیاست مدارانشان هیج نوع تهعد مردم سالازی به ملت خود ندارند صرف همان چند تن محدود که به خود می اندیشیدند . باهم میگویم حرفهای خارجی ها درقبال افغانستان ومردم افغانستان صرف یک جنبه نمایشی دارد وبس .
با احترام پیر محمد کابل

>>>   این حقیقت مسلم است .
خروج نیرو های خارجی قبل از وقت برای افغانستان فاجعه بار خواهد بود. زیرا افغانستان به کمک نیرو های خارجی در آوردن تامین امنیت و بازسازی افغانستان نیاز مبرم به سال های دراز دارد. خارجی ها نباید در خروج شان قبل از وقت اشتباه کرد.
گرز رستم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است