عبدالله: تامین امنیت کار ساده‌ای نیست
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۶    ۱۳۹۴/۲/۲۰ کد خبر: 94577 منبع: پرینت

رییس اجرایی با انتقاد از کسانی که ادعا می‌کنند حلقه‌هایی در حکومت و نیروهای خارجی در افغانستان در افزایش ناامنی‌ها در کشور دست دارند گفت که تامین امنیت کار ساده‌ای نیست و نیاز به زمان دارد.

داکتر عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی خاطرنشان کرد: برخی اشخاص كه می‌گويند گويا حكومت وحدت ملی و نيروهای بين‌المللی در ناامنی‌ها دست دارند، حتی اشخاصی كه آگاه هم هستند، اين گفته‌ها نادرست است. حكومت وحدت ملی و نيروهای بين‌المللی برای تإمين امنيت افغانستان تلاش می‌‌كنند.

وی ادامه داد: ما از دشمن تعريف مشخصی داريم، ريشه‌ اين نا امنی‌‌ها از پيش وجود داشت و امنيت يک شبه تامين نمی شود برای تامين امنيت به وقت نياز است. محمد محقق معاون دوم رییس اجرایی نیز می‌گوید: حکومت به گفتگوهای صلح امیدوار بود و باور داشت که در فصل جنگ، نبردها در افغانستان پایان می یابد.

معاون دوم رییس اجرایی در هنگام معرفی بریالی ارسلایی به حیث رییس دبیرخانه‌ شورای وزیران می‌گوید که حکومت بر این باور بود که جنگ در کشور پایان می یابد اما طالبان در فصل جنگ حمله‌هایشان را بر بخش‌هایی از کشور اندکی شدت بخشیدند، نیروهای امنیتی کشور به کمک مجاهدان توانستند اداره‌ جنگ را به دست بگیرند.

محمد محقق اظهارداشت: ما به صلح باور داشتيم و در محافل سياسي جانب مقابل ما هم صلح مطرح بود، حتی كشورهای دوست و همسايه هم به ما اطمينان داده بودند و ما باور داشتيم كه در اين فصل جنگ، نبردها ختم می شوند. از همين رو ما غافل شده بوديم و مخالفان به ما زيان وارد كردند اما به زودی از سوی نيروهای امنيتی و مجاهدان كشور رانده شدند.

پیش از این شماری از نمایندگان مجلس ادعا کرده‌اند که حلقه‌هایی در حکومت ناامنی‌ها را به شمال کشور کشانده‌اند اما حکومت همواره این ادعاها را بی بنیاد گفته است.

احمد مباشر


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   آیا 14سال حکومت داری درکشوربرای تامین امنیت زمان کافی نبوده که الان رییس اجرایی حکومت اعلام می کندکه امنیت یک شبه حاصل نمی شودماتازمانی که به قدرت خارجی اعتمادوتوکل کنیم وازاتکال به قدرت نامتناهی خداوندمتعال دوری کنیم همین ناامنی وجنگ وفقر وبیکاری ورشوه وفسادو...درکشوروجودخواهدداشت.پس بهتراست که بامردم خود صادق وراست باشیم وبی عرضگی وکاربلد نبودن خودرابه دوش دیگران وسایرعلل دیگرنیندازیم.
مهق

>>>   در زمان کمپاین انتخابات چرا نمی گفتید تامین امنیت کارساده یی نیست.لازم است معترف به ضعف ناتوانی ونداشتن صلاحیت در پالیسی طرح شده کشورهای تصمیم گیر که بالای ما تحمیل حاکمیت میکنند ندارید...
بااحترام صالح کابلی

>>>   کدام چیز ساده را انجام دادی که امنیت ساده نیست امنیت نکتایی نیست که درگردنت بسته کنید توعمرت را درپهلوی مسعود تیر کردی هنوز نمیدانی امنیت پیروزی چه قسم بدست میاید این همه ... که توداری مسعود یک سانیه اش راقبول نمیکرد نمیدانم پنجشیری ها ی... ترا درست نمیشناسند .
محمد ابراهیم

>>>   عبدالله فکر کرده بود که امنیت مانند عکس ګرفتن یک کار ساده است. چون در ان کدو را ندیده بود

>>>   کارساده یعنی وعده دادن ورای گرفتن
کل راسگو


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است