تنبیه چهار دانش‌آموز هموطن در ایران(عکس)
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۴۳    ۱۳۹۳/۹/۲۵ کد خبر: 85713 منبع: پرینت

چهار دانش‌آموز افغانستانی در یکی از مدارس شهرستان پاکداشت در ولایت تهران از سوی معلم خود به شکلی تحقیرآمیز تنبیه شدند.

روزنامه شهروند روز سه‌شنبه 25 قوس گزارش داد که حمید، مرتضی، یاسین و محمدرضا» چهار دانش‌آموز افغانستانی هستند که معلم‌شان آنها را به دلیل نداشتن کتاب، مجبور کرد که به سرویس‌های بهداشتی مدرسه بروند و دست‌شان را در سنگ توالت دستشویی فرو کنند. این چهار دانش‌آموز در کلاس سوم یکی از مدارس پاکدشت که ویژه افغان‌ستانی ها است، درس می‌خوانند.

بر پایه آمار رسمی در حال حاضر 340 هزار دانش‌آموز اتباع سایر کشورها، از جمله افغانستان و عراق در مدارس جمهوری اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

سکینه بهره‌مندی، مادر یکی از دانش‌آموزان کلاس سوم مدرسه و عضو پیشین انجمن اولیا و مربیان این مدرسه وقوع این تنبیه را تایید کرده است.

وی گفت: هفته گذشته بود که پسر من این ماجرا را برای من تعریف کرد. بعد از آن شنیدم مدرسه پدر و مادرها را خواست، با آنها جلسه گذاشته و مدیر به آن‌ها گفته که معلم خاطی را اخراج کرده و بهتر است که در اینباره شکایت نکنند، چرا که اگر به قول او در اینباره جار و جنجال راه بیاندازند، مدرسه تعطیل می‌شود و فرزندانشان از درس و مشق می‌افتند. پدر و مادرهای این چهار دانش‌آموز هم ترسیدند و به هیچ‌کس گزارشی در این ‌باره ندادند.

محمدرضا احمدی، یکی از چهار دانش‌آموزی که از سوی معلمش تنبیه شده، گفته است:‌ما آن روز دفترمان را به مدرسه نبرده بودیم. آقا به من و سه نفر دیگه گفت از این به بعد یا درس می‌خوانید، یا… می‌خورید. ما خیلی گریه کردیم ولی آقا ( معلم) به امیرحسین گفت باید ما را به دستشویی (تشناب) ببرد، به او گفت که اگر ما این کار را نکنیم، او را خط‌کش می‌زند.

محمدرضا می‌گوید: بعد امیرحسین ما را به دستشویی برد و حمید انگشت خودش را که داخل دستشویی کرده بود، خورد، من و بقیه اما انگشتمان را زدیم توی دستشویی بعد از آن یکی از بچه‌ها زودتر از ما از دستشویی فرار کرد و آقای عظیمی، ناظم مدرسه را دید، او هم آمد و ما را به دفتر مدرسه برد. حمید را بردند و به سر و صورتش آب زدند.

غلام‌علی خانی، مدیر اداره آموزش و پرورش پاکدشت می‌گوید: معلم مدرسه ( مکتب)، این چهار دانش‌آموز را تنبیه کرده اما نه به شکلی که این دانش‌آموزان تعریف کرده‌اند.

به‌گفته خانی، معلم آن روز به این چهار دانش‌آموز گفته که بروند سالن را تمیز کنند. او می‌گوید: این معلم اخراج نشده و به یکی دیگر از مدارس پاکدشت منتقل شده است.

او گفت پاکدشت، 277 واحد آموزشی و  62 هزار دانش‌آموز دارد که از این تعداد حدود 10 هزار نفر اتباع خارجی‌اند اما با این‌که مدیر اداره آموزش و پرورش پاکدشت تنبیه دانش‌آموزان در مدرسه این شهر را تایید می‌کند، داوود تاجیک، مدیر این مدرسه وقوع هر نوع تنبیه در این مدرسه را تکذیب می‌کند. او می‌گوید: در مدرسه ما هیچ اتفاقی نیفتاده و این موضوع  شایعه است.

تاجیک سخنان دانش‌آموزان این مدرسه را صحنه‌سازی می‌داند، زیرا که به قول او آنها می‌خواهند با این حرف‌ها مدرسه‌شان با مدارس ایرانی ادغام شود.

تاجیک دلیل جابجایی معلم کلاس سوم را هم ناراحتی قلبی او می‌داند و می‌گوید: بنده خدا را به مدرسه دیگری فرستادیم تا کار سبک‌تری انجام دهد.

با این‌که تنبیه بدنی دانش‌آموزان در ایران ممنوع است اما هر ساله گزارش‌هایی در مورد تنبیه دانش‌آموزان در مدارس این کشور منتشر می‌شود.


http://files.afghanpaper.com/newsfiles/201412/201412161103022997.jpg


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   چه ربطی داره ما که دانش اموز بودیم معلمون مثل ... ما رو کتک می زد

>>>   همین چند روز پیش یک دانش اموز ایرانی را هم با لوله پولیکا در مدرسه اونقدر زده بودند که دستش زخمی و در نهایت عفونت کرده بود. در گوگل سرچ کنید: تنبیه دانش اموز با لوله پلیکا

>>>   ما هم مدرسه بودیم چوب و ترکه می خوردیم فلک می شدیم تنبیه این معلم روانی هم فرق داشته اگه دقت کرده باشید مبینید در متن گزارش نوشته مدیر توصیه کرده شکایت نکنند چون جنجال می شود و مدرسه را تعطیل می کنند

>>>   قسمت اخر گزارش شما موارد استثنا در قانون اموزش و پرورش در مورد تنبیه بدنی وجود دارد
تقریبا همه دانش اموزان در طول تحصیل شان تنبیه شدند و این چیز ممنوع ممنوع نیست

>>>   اگر در افغانستان می بودند ازان ها رشوه گرفته میشد
هدف معلم داشتن کتاب برای شاگردانش بوده

>>>   تنبیه بدنی ممنوع هست. حادثه دیدگان هم بهتر هست حق و حقوق قانونی شان را پیگیری کنند تا در صورت اثبات ماجرا هم فرد مجرم مجازات شود و هم ملت ایران که در این عمل نقشی نداشتند به جای آنان ترور شخصیتی نشوند.

>>>   تنبیه بدنی ممنوع است و دیه دارد

>>>   چهار دانش آموز در یک روز هم زمان! کتاب به مدرسه نمی آورند!
دانش آموزان ترجیح می دهند ... تا این که با خط کش کتک بخورند!!!!!!
والدین فداکاری کرده و از شکایت صرف نظر می کنند!
ولی در عوض ماجرا را در اختیار رسانه ها قرار می‌دهند.
برید خودتونو سیاه کنید ما خودمون ذغالیم!

>>>   اگر شما را با لوله پلیکا میزدند و یا رشوه میگرفتند و یا هم مورد تنبیه بدنی قرار میدادند و یا میدهند همه اش غلط و نادرست است و جلو این همه حماقت ها در هر جایی که باشد و در مقابل هر کسی که باشد، باید گرفته شود. مکتب و مدرسه جای آموزش و پرورش سالم اطفال و آینده کشور است نه جای تحقیر، توهین و عقده گیری آنها. هر معلمی که از این نوع روش ها برای تنبیه اطفال و دانش آموزان کار میگیرند باید خود شان تنبیه شوند.
کریمی

>>>   تنبیه بدنی میشدند خیلی بهتر از تحقیر شدن بود.

>>>   خوب معلوم است این ریس جمهور که نتوانسته به افغانستان سر و سامان بدهد خوب دیگه هرکی روی افغانی تمرین می کند

>>>   خوب عزیزان من فلک با ... خوردن خیلی فرق دارد .این کار نهایت توهین است در گوانتانامو هم کارهایی شبیه این انجام میشود .مثلا مجبور کردن زندانی به خوردن ... یا ازین قبیل کارها .چنین رفتاردر شأن معلم نیست .مزن بر سر ناتوان دست زور .که روزی بیفتی به پایش چو مور

>>>   با سلام. ما شدیدن تقبیح میکنیم این عمل غیر انسانی و پست را....... دوستان عزیز از نظرات شما متوجه شدم که احساسی نظر میدهید به جای اینکه عقلانی و انسانی جواب بدین این بسیار بد است البته حق میدهم چون شاید ایرانی باشید من برای دومین بار از افغان پیپر تشکر میکنم که بیطرفانه مظلومیت مهاجرین در ایران را مطرح کردن
سفیر وطن

>>>   شدیدن تقبیح میکنیم .. برادران ایرانی بترسید که این بلاها را سر شما بیاورد کشورهای دنیا به نظر شما تنبیه با خط کش یا لوله پولیکا و....با دست در دشویی کردن و خوردن قابل قیاس هست یا نه با تشکر از افغان پیپر.
یک ماجر در ایران

>>>   اگه واقعیت داشته باشه خدا... بااین نوع تنبیه انشاالله روزقیامت خداوند.....بده به دهنش ما هم بخندیم.

>>>   کتک نخورده با ناخنش از داخل تشناب (دستشویی) خورده!
بامیانی

>>>   در ایران اراینه و ارامنه بر افاغنه ظلم می کند

>>>   من هم در ایران سال 61 در صنف اول بودم .خانمی که معلم بود بخاطر نامرتب بودن من ویا ... مرا بسیار کتک میکرد طوری که گاهی خط کش میشکست،بعد درحالی که من گریه وناله می کردم ناگهان گفت (افغانی حق ات است بخور)!...این جمله هیچ گاهی از ذهنم پاک نمی شود. خوب یادم هست سال بعد در صنف دوم معلم اقای ابراهیم سیدی بود.ایشان همه را بسیار کتک می کرد ولی هیچگاهی تحقیر وتوهین نمیکرد،اکنون اگر من وی راببینم دست وی را خواهم بوسید.
اقای سیدی برای همیش در قلب من است. تشکر به خاطر کتک هایت که رحمت بود.
حسین غزنوی

>>>   ذغال فروش امیوارم به سر خودت بیاد تا اینقدر متعصب نباشی

>>>   اصلا باور کردنی نیست ،اونم تواین دوره و زمونه که آموزش و پرورش ایران کلا دانش آموز محوری شده ،مگر اینکه معلم مشکل روانی داشته باشد.

>>>   همه داستان واقیعت دارد.کجای دنیا با هم نوع خود چنین برخوردی میکند.

>>>   ... هر چیزی امکان دارد.واقعا متاسفم.یا علی(ع) خودت کمک کن

>>>   دوست عزیز ایرانی اینکه شمارا هم میزدن، کار زشت معلم( حبف نام معلم که روی اون روانی بذاره) مذکور را موجه نمیکنه و زدن فرق میکنه که بچه 9-10 ساله رو مجبور به خوردن دسشویی کنه ایا شما را هم مجبور کرده که از توالت چیری بخورید، خدا همه رو هدایت کنه
شریف

>>>   آیا شما از تمام مدارس افغانستان خبر دارید ؟ میتوانید ادعا کنید که در مدارس خود شما همچین اتفاقی نمی افتد ؟ تا آنجایی که من میدانم رویه وضعیت آموزشی افغانستان چندا نظارتی وجود ندارد - حتی عکس کنکور شما را هم در فضای باز دیدم که نظارت چندانی نبود رویه مساله به این مهمی

>>>   ... پدر طفل چي مي طلبد در ملك مردم و يا من اشتباه كردم ملك خودش است

>>>   قهر استاد به زمهر پدر

>>>   از کجا فهمیدی که این ها هموطن ما هسنتد

>>>   برای که بدون کتاب بیاید ودفتر وکتابچه نداشته باشد. خوب کار نموده من هم زمان که معلم بودم خیلی ناراحت می شدم که شاگرد ودانش آموز ، لوازم درسی نداشته باشد .زمانی من در یکی از مکاتب افغانستان معلم بودم یکی از دختر بغیر از لوازم آرایش شان هیچی با خودش در کلاس نمی آورد . من خیلی قهرم می آمد

>>>   تا کی میخواهید دست به دشمنی با ایران بزنید؟چه چیزی عاید شما می شود؟ ایران پاکستان و یا طالبان نیست.یه روز میگوید نیروی اتظامی این کار را کرد روز دیگه معلم این کار را کرد. این را همه بدانید اول تا اخر ایران کنار مردم افغانستان است. تاریخ مشخص خواهد کرد

>>>   ویک چیز دیگر در ایران مدرسه ای به این صورت نداریم. برید از اینترنت سرچ کنید مدارس ایران را ببینید. این عکس داخل افغانستان است تازه اون موقع عکاس کجا بود که عکس از این چهار دانش آموز بگیرد؟؟؟

>>>   ... بر این مربی حتما خودش خوراکش .... بودخ و برایش مزه کرده بوده...فهر استاد به خوردن .... چه ربطی داره ایا شما بالای اولاد های خویش قهر میشوید به انها .... می خورانید معلوم میشود بلی حتما .

>>>   معلمان زشت و کج عمل کماکان در هر نقطه ای از زمین وجود دارند

>>>   راستش شما افغانها منظورم همان قومی است که در ایران هستند مثل اجداد مغولتان ... و کینه توزید اگر با شما محکم برخورد نشود ایرانی ها را قورت می دهید اگر ما نژاد پرستیم شما ادمخوارید

>>>   نظارت از کنکور چه رطی به ....... خوردن دارد مهمی خان مثلیکه .... خوردن برایت مهم نیست تا بحال چنین اتفاقی در افغانستان نیافتیده و ازینکه برای تو عادی است ...

>>>   ببینید همه این مطالب نمیتونه صحت داشته باشه .ما عادت کردیم همه چی رو غلو کنیم.کمی فکر کنیم،هیچ معلمی این کارو نمیکنه و هیچ کسی هم حاضرنیست که خط کش نخوره ولی ... بخوره!!! براحتی با آبروی کسی بازی نکنیم.

>>>   به اون نظر دهنده ايكه گفته كجاي دنيا با هم نوع..... اگر دقت كني توي افغانستان بدتر ازينهاست

>>>   مطلب کمی عجیب است آیا دانش آموزان حاضر بودند خط کش نخورند اما این کار چندش آور را انجام دهند؟ الله اعلم

>>>   آقای زرنگ که گفته اید:
ویک چیز دیگر در ایران مدرسه ای به این صورت نداریم. برید از اینترنت سرچ کنید مدارس ایران را ببینید. این عکس داخل افغانستان است تازه اون موقع عکاس کجا بود که عکس از این چهار دانش آموز بگیرد؟؟؟می توانید جستجوهای دیگری را هم انجام دهید. اداره اتباع شهرستانی مانند شهرستان ورامین که مهاجرین که برای کارهایشان مراجعه می کنند و نوع برخوردهایشان را هم در اینترنت جستجو کنید. مطمئنا اداره دیگری شبیه آن پیدا نخواهید کرد. خیلی چیزهای دیگر هم در مورد مهاجرین اگر جستجو کنید در جای دیگر پیدا نخواهید کرد. زمانی که مدارس اتباع را در پاکدشت جدا کرده اند فکر کرده اید برای این بوده است که امکانات بیشتری را بدهند یا اینکه یک ساختمان مخروبه را تحویلشان. راستی شما که اینقدر برایتان مهم است که تکذیب کنید و در واقع دیدگاه مردم اهمیت دارد پس چرا از اول جلوی آن را نمی گیرید. فکر می کنید با دروغ گفتن تا کی می توان ادامه داد.

>>>   فکر می کنم بچگی تان یادتان رفته است اظهار نظر کننده مطلب زیر " مطلب کمی عجیب است آیا دانش آموزان حاضر بودند خط کش نخورند اما این کار چندش آور را انجام دهند؟ الله اعلم- "
فردی که این مطلب را نوشته است خودش را به چه راهی زده است . کجا در متن خبر همچنین چیزی وجود دارد. معلم نماینده و نماینده دانش اموزان را مجبور کرده است.فکر می کنم یادتان رفته وقتی که طفل بودید چقدر ترسو بودید و از هر چیزی می ترسید یا اینکه شما از همان اول امروز رشید بودید. شاید زمانی که از مادر متولد شدید همینقدر بزرگ بودید و کامنت هم حتما می توانستید بنویسید.

>>>   ما خودمان ذغالیم نفر هشتم اظهار نظر کننده
آقا یا خانمی که گفتی ما خودمان ذغالیم تو گفتی شکایت کنند به چه کسی شکایت کنند. اگر واقعا اینقدر زرنگی و اطلاعات داری برو سری به دادگاه های ایرانی بزن ببین شکایت مهاجرین چقدر ارزش دارد. چند دقیقه پای درد دلشان بشین و بعد بیا حرف بزن.

>>>   مه نی فهمم وطندارا ماکه اینقدر در ایران زجر می کشند برای چه دو دستی ایران را چسبیده اید خو برگردید مگر ما ادم نیستیم که در افغانستان ماند هایم خو انها هم حق دارند تعدادتان زیاد شده دیگر نمی توانند تحمل کنند همه شما هم که خوب و سر به را ه نیستید بسیاری از وطندارها کار خلاف بسیار می کنند پس برگردید و با عزتزندگی کنید به همسایتان هم تهمت نزنید مه حق را به ایران می دهم خسته شده اند برگردید
احمد زی از پل خمری

>>>   خدا به این طفلان رحم کند .خدا میداند چقدر میکروب و ویروس خطرناک وارد بدنشان بکند من یک ایرانی هستم و از ایرانی بودنم خجالت میکشم بعد شنیدن خبر واقعا شرم اورست در المان نازی این کارها نشد
یک ایرانی

>>>   کار خوب، خوب است و بد، بد است. منتها بعضی از نظر دهنده ها شهامت و وجدان اقرار به حقیقت، عدالت و انصاف را ندارند.
این بی تفاوت است که این معلم یک طفل افغان و یا یک طفل ایرانی را مجبور به فرو بردن دستش در سنگ توالت و بعد به دهانش کرده است. این عمل معلم نادرست و شنیع بوده است و باید به بد بودن آن اعتراف کرد و نه آنکه به گونه های مختلف و بنام دشمنی و این و آن از آن دفاع کرد. ما نباید با ایرانی بودن و یا افغان بودن خود انسانیت را فراموش کنیم!
یک انسان <(._.)>

>>>   یک ایرانی معلوم است که چقدر ایرانی هستی از طرز نوشتنت معلوم است که یک افغانی هستی لطفا پیامت را با هویت خودت بنویس نه جعل هویت دیگران کارت خیلی زشت است

>>>   احمد زی از پل خمری
افرین بر شما.این سئوالی است که بارها از این جماعت پرسیده شده و به بهانه های مختلف از پاسخگویی ان فرار میکنن.اما جوابش اسان است.اینها راحت طلبهایی هستند که میخواهند از امکانات دیگر ملل استفاده کنند و علاقه ای هم به افغانستان و مردمش ندارند و چون میبینند دیگران راضی به ماندن دائمی انها نیستند و مجبورند روزی به افغانستان برگردند این سیاه بازیها را راه انداخته اند.ولی خوب میدانن که هیچ کشوری منافعش را صرف یکسری مفت خور نمیکند و سرنوشت حتمی انها معلوم است.

>>>   یک عمل اخلاقی زشت همیشه محکوم است چه در افغانستان برای یک ایرانی اتفاق بیفتد. و چه در ایران برای یک افغانی...دوستان عزیزم ... همه ما کودک بوده ایم و دانش آموز... سختی کشیده ایم، تحقیر شده ایم ... از اینجا و امروز قضاوت کردن راجع به بچه ها ی مظلوم یا آن معلم ظالم شاید خسته شاید ناآگاه اما به هر حال انسان .... دست بر داریم...از قضاوت دست برداریم ...بهتر باشیم برای هر انسانی خوب باشیم برای هر ملت و هر نژادی ...و تلاش کنیم ما ظالم نباشیم
ببخشید جسارت کردم و نصیحت گفتم . برای من نیز پسندیده تر آن است که خودم از خودم آدمی بسازم که نیستم...آرزوی شادی همه ی بچه های امروز و شادی همه ی بچه های دیروزی را دارم....

>>>   خدا به این طفلان رحم کند .خدا میداند چقدر میکروب و ویروس خطرناک وا...حداقل ایرانی نوشتن را یاد بگیر بعد هویت خودت را جعل کن.ایرانی بزرگتر از حد و اندازه بیگانگانی مثل تو است که بخواهند خود را از ان بدانند.اگرچه افغانی ها در جعل هویت و قاچاق و قانون شکنی در دنیا بی نظیرند و اینگونه رفتار و گفتار یک افغانی و جا زدن خودش به نام یک ملیت دیگر از شما عجیب نیست!!!حتی لحظه ای هم نمی توان تصور کرد که ملت بزرگ ایان حاضر باشند با چنین قانون شکنانی یک هویت واحد داشته باشند.پس فشار بر افاغنه روز به روز بیشتر خواهد شد تا خودتان زحمت کم کنید!!!

>>>   ... انشاا..به روز ما بشینن تا بفهمن ظلم کردن یعنی چی به یه مهاجر بدبخته بی دفاع که کسی صداش و نمیشنوه ...
یلداهستم ازتهران

>>>   به نظر من عناصر زیادی فعال هستند که کامنت بنویسند و فضا را تغییر بدهند. درصحت این خبر هیچ شکی نیست و مظلومیت این کودکان به دلیل خاطره زشتی که در ذهن آنها می ماند بسیار شدید است. کسانی که ادعا می کنند این خبر صحت ندارد هیئتی را مامور کنند تا مشخص شود. در ضمن خودتان بهتر می دانید که در ایران مهاجرین نمی توانند دروغ بگویند چون سر و کارشان با عناصر امنیتی خواهد افتاد. در ضمن شک نداشته باشید که این چهار خانواده هم هم اکنون به شدت تحت فشار هستند. اطلاع داشته باشید که خبری که در سایت تابناک یکی از سایت های ایرانی در این زمینه بود به ناگاه صبح امروز حذف شد. پس این چیزی جز فشار نیست. در ضمن اگر واقعا غیر از این بود تا کنون حتما وزارت آموزش و پرورش بیانیه داده بود.

>>>   ننگ باد به این همه حماقت و نادانی

>>>   از رییس قوای پولیس ایران محترم اسماعیل احمد مقدم بخاطر امر پیگیری و شناسایی ماموران انتظامیی که با مهاجران افغان رویه نادرست و غیرانسانی کرده اند، تشکر میکنم.

>>>   واقعا متاسفم مگه سيركه كه اينجور تنبيه ها توى محيط اموزشي مثل حيوان(دور از جون) برخورد ميكنن مثلا تربيت ميكنن؟ شرم ميكنم از خوندن اين اخبار

>>>   متاسفانه هرکسی به نفع خودش قضاوت میکنه من نه ادعا میکنم که افغانیم ونه ایرانی یک انسانم،این خبر کاملا حقیقت داره چون شدیدا آموزش و پرورش پاکدشت و اداره فرمانداری به تکاپو افتند که قضیه رو جمع کنند این مدرسه با امکاناتی محدود در پاکدشت وجود داره

>>>   این عملی شرم اور و زشتی هست که هر انسانی ان را محکوم میکند و بد میداند کار زشت قابل توجیه نیست این شخص باید محکوم و جزای عملش را دریافت کند. عمل شخصی چه ربطی به یک ملت دارد فراموش نکنیم خدماتی زیادی که نسبت به مهاجرین انجام می شود تحت شعاع یک مورد در قضاوتها قرار نگیرد شاید این معلم مشکلی شخصی با افغانی داشته است در کجای دنیا دیده شده که عمل یک شخص به یک ملت نسبت داده شده باشد .

>>>   يلدا خانم اگه ايرانيها به روز شما بنشينند اونوقت شما كجا ميري عمو ؟بايد بلند بشي بري افغانستان

>>>   خیلی جالب که تو ایران انقدر بالایشان ظلم است اما هنوز بالای دو میلیون مهاجر داره اونجا زندگی می کنه یعنی اگر انقدر بده چرا برنگشتن؟ هم خدا را می خوان هم خرما؟ بجای اینکه به کشور خود خدمت کنند رفتند سربار یکی دیگر شدند از امکانات انجا استفاده کردند نمی دانم جای دیگر بود چه می کردند با دومیلیون و خورده ای نفوس از کشور غریبه!

>>>   توهین ها در مدارس ایران بر سرم آمده که میشود باهاش کتاب رمان نوشت

>>>   یادش بخیر بیست و هشت سال پیش دو برادر افغان همکلاس ما بودند که تلاش و سخت کوشی آنها هنوزم تو ذهن من مونده ذوق نقاشی و خط خوش این عزیزان رو متمایز کرده بود برادران نوروزعلی هرکجا هستین خداوند خودتون و خانوادتون و همه هموطنان با صفاتون رو در پناهه خودش حفظ کنه

>>>   سلام،همه جای دنیا ادم های روانی پیدا میشه،این معلم احمق هم یه دونشون،انسانیت حد و مرز نمیشناسه،همه ی ما انسانیم،باید حوای همو داشته باشیم،ایمان از ایران

>>>   واقعا خجالت اوره.جز این چیزی نمیشه گفت...شرف داره ب این جور ادما واقعا نژاد پرستی تاکی !!!

>>>   اگه میبینید ک افغانیها ب اینجا اومدن بخاطر شرایط سخت اونجاست افغانیها به اینجا پناه اوردن چون تنها کشوری بوده ک هم دینو هم زبانشونه.درضمن بخاطر هر امکاناتی ک دارن استفاده میکنن دوبرابر کار میکننو پولشو میدن

>>>   نه بچه ی افغان نه ایران نه کافرنه مسلمان باهم هیچ فرقی نداره بچه نه ساله نه قومییت میفهمه نه ملیت نه مذهب رفتارنادرست این معلم بابچه هارودرنظربگیرید نه دروغه نه کذب واقعییت محض است حتی ازترس هم شایدشکایت نکردن شماکه اعتراض داری به صحتش چرایه طرفه به قاضی میری
یک منبع اگاه

>>>   هه واقعا خیلی بی رحمید که این کار هارو عادی میدونید..اگه این اتفاق برای یکی از اعضای خانواده خودتون می افتاد بازم همینجوری میگفتین!!!!واقعا متاسفم براتون..ایرانی ها بینشون آدم خوب زیاده ولی بعضی هاتون واقعا نژاد پرستید و فک میکنید فقد شماهایین ک آدمین هه..تحقیر کردن شیوه مناسبی برای تنببه نییست..اصلا دیگه تنبیه دانش آموزا همب با این شیوه ها درست نیست ..واقعا همچین آدمایی ...بیچاره اون بچه ها.

>>>   در ضمن من خودم از عناصر فعال هستم و از وبسایت شما همیشه بازدیدو استفاده کردم من در خیلی سایت ها هستم و پیگیر اخبار دیدم این خبر را که همه می گویند شواهد زیاد است تشکر از افغان پیپر که خبر در اسرع وقت نشر می دهد
احمدی پور

>>>   عزیزان چه این اتفاق افتاده باشد و چه ساختگی و دروغ باشد(که البته اگر واقعیت داشته باشد به شدت محکوم کرده و از تمامی انسانهای کره زمین معذرت می خواهم) ولی نکته اینجا است که چرا ما با دیدن کوچکترین عیبی همه چیز را خراب می کنیم.بنده خودم فرهنگی اداری هستم و با تمامی ارباب رجوع ها مخصوصاً برادران و خواهران افغان نهایت احترام و ادب برخورد می کنم و این موضوع و نوع دوستی ها خیلی در ایران اتفاق می افتد ولی از این گونه مسائل کوچک فقط دشمنان دو ملت مسلمان نفع می برند.من خانمی افغانی را می شناسم(خانم الف)که از این محبت ها زیاد دیده برای مثال برایم تعریف کرد هزینه حدود 20میلیون تومنی عمل قلب فرزندش را یک ایرانی خیرخواه تقبل کرده یا یک نفر دیگر که وضع مالی اش خوب بوده منزلی به رایگان به آنها داده کاش اینها هم گفته شود واقعاً هم حق ایرانی ها چنین بی احترامی هایی نیست.ممکن است در 70میلیون ایرانی چند درصد قلیلی هم محترم نباشند ولی این دلیل بر بی احترامی همه نیست.
یک فرهنگی از شهرقدس استان تهران

>>>   رويداد بسيار دردناکی است. برادران و خواهران افغان، من يک معلم ايرانی ام. از روی يکايک شما شرمنده ام. به حق همخانگی ديروز و همسايگی امروز، به حق نان و نمک، به حق روزهايی که مهمان سفره ی بی رونق اما با صفای ما بوديد، به حق آن عرق پيشانی که برای ساختن خانه های ما ريختيد، به حق لحظه لحظه هایی که همراه يکدگر بوديم، شما را به حق دوستی، از ما به دل نگيريد. از رويتان شرمنده ام.

>>>   واقعا شرمنده ایم دوستان افغانی عزیز


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است