همدردی کشورها با بازماندگان حادثه بدخشان
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۴    ۱۳۹۳/۲/۱۴ کد خبر: 71310 منبع: پرینت

در نتیجه لغزش زمین در ولایت بدخشان که جان هزاران نفر را گرفت، برخی از کشورها مراتب تسلیت خود را به مردم و مسوولین ابراز داشتند و همدردی و غم شریکی خود را به خانواده های بازمانده اعلام کردند.

غم شریکی‌ها با خانواده‌های قربانیان لغزش زمین در بدخشان در حالی صورت می گیرد که عملیات نجات به روز یکشنبه، وارد سومین روز خود شده است.

نخست وزیر هند، من موهن سینگ و نخست وزیر پاکستان، نواز شریف نیز ضمن پیامی تسلیت و همدردی شان با مردم افغانستان را ابراز کرده اند.

من موهن سینگ می گوید: وقتی این خبر ناگوار را شنیدم خیلی متاثر شدم و مردم هند در این واقعه غم انگیز با دوستان افغانستانی خود شریک هستند.
در همین حال نواز شریف گفته است: مردم پاکستان در کنار برداران افغانستانی آسیب دیده شان شانه به شانه ایستاد‌گی خواهند کرد.

از سوی دیگر وزارت خارجه ایران نیز با خانواده‌های قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد. همچنین در صفحه تویتر پولیس اتحادیه اروپا در کابل نیز با خانواده‌های قربانیان این رویداد ابراز همدری شده است.

در همین حال سازمان ملل متحد ضمن ابراز همدردی، از آمادگی کامل خود برای رساندن کمک‌های اولیه به آسیب دیدگان لغزش زمین در بدخشان خبر می دهد.

سخنگوی دفتر نمایند‌گی سازمان ملل متحد در افغانستان نظیف الله سالارزی گفته است: در گام اول رساندن کمک‌های اولیه به 700 خانواده آسیب دیده در اولویت کاری این سازمان قرار دارد.

سالارزی گفت: از روز جمعه به این سو تمام اداره های مربوطه سازمان ملل متحد با جمعیت هلال احمر افغانستان و همچنان انجیو های دیگر برای کمک رسانی در ساحه حاضر هستند.

کد (14)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است