نا امن ترین کشور برای زنان کجاست؟
 
تاریخ انتشار:   ۰۰:۱۷    ۱۳۹۱/۱۱/۴ کد خبر: 47109 منبع: پرینت

در برخی کشور ها زنان با سخت ترین شرایط زندگی دست و پنجه نرم می کنند و با مشکلات زیادی رو به رو می شوند و همچنین حق و حقوق آنها نیز پایمال می شود.

طبق بررسی یکی از سایت های غربی که با اسناد و مدارک به این نتیجه رسیده است بدترین کشور برای زنان " جمهوری دموکراتیک کنگو " است.

یکی از بیشترین آمار های تجاوز در کشور کنگو اتفاق می افتد. کنگو کشوری است در مرکز آفریقا، پایتخت آن کینشازا است، جمهوری دموکراتیک کنگو دوّمین کشور بزرگ در آفریقا و یازدهمین کشور بزرگ جهان به‌شمار می‌آید.

جنگ دوم کنگو که از سال ۱۹۹۸ شروع شد تقریبا این کشور را ویران کرد که در پی این جنگ ها نا امنی نیز در این کشور پهناور گسترش یافت.

در شرق کنگو شیوع تجاوز به عنف و دیگر خشونت‌های جنسی از همه جهان وخیم‌تر است. در یک دوره ۱۲ ماهه در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ در این کشور به ۴۰۰ هزار زن که بین ۱۵ تا ۴۹ سال سن داشتند، تجاوز شده است.

طبق یک گزارش در سال ۲۰۰۹ بیش تر از ۸۰۰۰ زن در این کشور مورد تجاوز قرار گرفتند، در پی تحقیقات شخصی به نام Jimmie Briggs اعلام شد که زنان این کشور با بیماری های روانی ناشی از استرس زیاد دست و پنجه نرم می کنند.

علاوه بر این به زنان در این کشور اجازه ی ورود به مسایل سیاسی را نمی دهند و آنها را در دوران نوجوانی به زور به ازدواج در می آورند. در این کشور آفریقایی برای زنان احترامی قایل نیستند و همین دلایل این کشور را به بدترین محل زندگی برای زنان تبدیل کرده است


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   دین مبین اسلام است که به مادران و خواهران حق و حقوق شان را داده و به ایشان احتــرام و شخصیت قایل می شود. باید خاطر نشان شد که حتک حرمت و جایگاه خانم ها حتی در بهترین کشورهای غیر اسلامی مرعات نمی شود.
مصعب حامدی-کابل

>>>   اين كشورهاي افريقائي قرباني سياستهاي انساني ! اروپائيهاي بشردوست! بخصوص فرانسوي ها ميباشند.

>>>   در دوران چور کابل در پهلوی کشته شدن 65 هزار نفر از همشهریان کابل ما... عده زیادی از مادران،خواهران و دختران ما...مورد تجاوزقر ار گرفتند که عده زیادی ما شاهد این ماجرا ها ی بدبختی های کابل هستیم.
بخصو ص کودکان آنوقت که جوانان امروز هستند و به مادران شان دم چشمان شان تجاوز صورت گرفته، تحت امراض گوناگون روانی قرار دارند. به نظر من کشور ما بعد از کنگو بد ترین کشورهای جهان در اینمورد بشمار میرود.
یک زن هموطن از کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است