معتصم بالله مذهبی
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۵۹    ۱۳۸۸/۲/۲۰ کد خبر: 439 منبع: پرینت

معتصم بالله مذهبی فرزند ارشد عالم نامور کشور مولانا محمد عطاالله فیضانی) نویسنده 52 اثر علمی، فرهنگی، سیاسی و انسان ساز (در شهر پلخمری ولایت بغلان چشم به جهان گشوده و تحصیلاتش را در رشته علوم فقه و اقتصاد در دانشگاه کابل به پایان رسانیده است.
گفتني است مولانا فیضانی پدر معتصم بالله مذهبي از چهره های معروف علمی و سیاسی افغانستان بود كه در زمان حكومت كمونيست ها از زندان پل چرخي كابل ناپديد گرديد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   معتصم بالله مذهبی شخصیت است که در وجود وی بدون کدام مبالغه و در نظرداشت جنبه های موقف گیری، سیاسی صادقانه میتوان تمام خصایل یک زعیم واقعی را نگریست، زیرا وی یک شخصیت است با بیش از چهل سال سابقه مکتب انسان سازی و حق جویی.

>>>   از آنجاییکه من با شخصیت جناب استاد مذهبی آشنایی دارم وی از جمله فرزندان صدیق و وفادار دین و وطن است و در طول روند مبارزاتش که بیاد دارم با هیچ یک از قدرت های خارجی و دشمنان وطن و دین معامله گری نکرده اند و همیشه در تنویر اذهان جوانان و هموطنان خویش بدون کدام امتیاز سعی ورزیده اند و در وجود وی هیچ تعصب دیده نمی شود و خوبی دیگر اینکه از همه اقشار و ملیت های ساکن افغانستان شاگرد دارند که این خود ویژه گی ملی این شخصیت است که دیگران از آن بی بهره اند و توانسته است در سه دهۀ اخیر بالخصوص بعد از پیروزی مجاهدین مصدر خدمات شایسته به ملت خویش گردد که در خانه جنگی ها و ویرانی کابل سهم نداشته و در حکومت های پوشالی اشتراک نورزیده اند، به نظر من وی بهترین شخصیت و انتخاب و کاندید موجه برای انتخابات آینده کشور است و میتواند مصدر خدمت به این وطن درد دیده و رنج دیده ما شود، خواهش من از همه هم میهنانم خالصانه اینست تا لطف نموده در مورد شخصیت های که در انتخابات امسال خود را کاندید نموده اند مطالعه دقیق و عمیق نمایند تا از تاریخ و کارکرد های شان تماماً معلومات حاصل نمایند تا خدای ناخواسته سرنوشت مردم و ملت مظلوم خویش را بازهم تا 5 سال دیگر به دست اشخاص بی کفایت و بی مسؤولیت واگذار نه نمایند و فریب نخورند به قول شاعر:
هر که نآموخت از گذشت روزگار / هیچ نیاموزد ز هــــــــیچ آموزگار
والسلام یوسف از پشاور

>>>   تمام توصیف ها از پدر جناب رییس جمهوری اینده است ولی خودش هیچ بیگرافی کامل نداره... نکنه که رقم دیگر کاندیدان ........... باشه؟
مصطفی ج.

>>>   حل مشکلات افغانستان و گشایش گره کور این وطن را صرف در وجود استاد مذهبی فزرند برومند جناب فیضانی صاحب میدانم ایشان واقعاً شایسته این پست اند، زیرا ایشان شاگردان مخلص و متخصص دارند که میتوانند به زخم های افغان های درد دیده مرهم گذارند. مشکل وطن ما فقدان رهبر دلسوز با تیم کاری متخصص و متعهد می باشد. جناب استاد مذهبی لله الحمد شخص با تقوا و دانشمند هستند، افراد مکتب توحید و شاگردان شان مردم مخلص، فهمیده و با تقوا هستند و مردم بالای ایشان اعتماد دارند. این خصوصیات در هیچ یک از کاندیدان دیگر دیده نمیشود. همه امتحان داده اند و سرمه های آزموده را آزمودن خطاست. اگر دولت بار دیگر به دست آن دلالان سیاسی قرار گیرد همان آش خواهد بود و همان کاسه.
هرکه ناموخت از گذشت روزگار هیچ ناموزد ز هیچ آموزگار
با احترام حق بیان

>>>   نظرم من هم کاملا مثل برادر گرامی است ولی باید درباره خودش هم معلوماتی ارائه دهد چون رئیس جمهور خودش میخواهد شود نه پدر گمشده اش!!!

>>>   جناب استاد مذهبی شخصیت روحانی سیاسی و روشنگر کشور عزیزما که همیشه در غم و رنج ملت در سخت ترین شرایط شریک بوده و زندگی پر از درد و رنج را داراست. پس رئیس جمهور کشور ما باید شخصیتی باشد که حال و احوال ذهنی و قلبی و جسمی ملت مارا درک و راه حل این معضلات را داشته و عملی بتواند و این کار ها حوصله و سینه فراخ را در کار است که همانا سینه مذهبی صاحب که سرچشمه از روحانیت سترگ کشور علامه فیضانی دارند میباشد.

>>>   جناب استاد مذهبی شخصیت روحانی سیاسی و روشنگر کشور عزیزما که همیشه در غم و رنج ملت در سخت ترین شرایط شریک بوده و زندگی پر از درد و رنج را داراست.

>>>   ما شاهد هستیم که یکی از پادشاهان عباسی ها به نام معتصم باالله بود و خوب دوران داشت و نفر 37 که اسم خود را معتصم بالله گذاشته بود یک آدم .... و بی مسولیت بود اما اگر به گذشته نگاهی بندازیم این هم قصد دارد که یک امپراطوری کوچکی را در داخل کشور راه اندازی بکند چون که هیچ نام و نشانی ندارد و مردم از ایشان هیچ شناختی ندارد پس چطور میشود به این آدم اعتماد کرد و اختیار یک مملکت را به ایشان سپرد..
با احترام م امین ج

>>>   سلام خدمت تمام دوستان بخصوص دوستان که پیرامون استاد مذهبی معلومات کافی میخواهند بیوگرافی و کارکرد های مکمل استاد معتصم بالله مذهبی را میتوانند در وب سایت ( www.ustad-mazhabi.blogfa.com ) دریابند.
الهام اشکریز از کابل

>>>   استاد معتصم بالله مذهبی فرزند ارشد جناب علامه صاحب فیضانی به قوم کاکر و در ولایت بغلان تولد گردیده است. دارای تحصیلات عالی و تجارب کافی در علوم معاش بوده و همچنان شخصیت شان صاحب حال و کمال روحانیت نیز میباشند. ایشان در مسایل سیاسی ، نظامی کشور منحیث یک شخصیت مصلح و خیرخواه همیشه کوشیده است تا سردمداران و قلدران را توسط توصیه های تلخ و شرین اش بفهمانند تا از این مسلمان کشی و انسان کشی به ویژه افغان کشی اجتناب ورزند و بسوی خیر و فلاح ملت زجر دیده فکر نمایند و عمل کنند. تا شود که مصدر خدمت به این ملت رنجدیده و شجاع افغان زمین گردیم.
مبارزات اش درج تاریخ معاصر کشور بوده و است. خود موسس شورای اسلامی مردم افغانستان که شعار وحدت، امنیت، صلح و آبادی کشور بوده میباشد که در وقت و زمان مهاجرت خدمات شایانی را به مهاجرین مظلوم افغانستان نموده اند.
شخصیت شان لله الحمد سرراست و سربلند بوده و با سربلندی کامل و تاریخ شفاف و پاک که دارد این بار گام گذاشته اند تا بیاری خداوند و حمایت مردم نجیب کشور این وطن ویرانه و ملت زجر دیده را مشترکاً به جانب سعادت و ترقی و امنیت و صلح همگانی بکشاند.
انشأ الله.
محمد امثل صافی از ولایت کاپیسا.

>>>   قابل یاد آوری نیست که افرادی با شخصیت های نا موزون سلطه گری - قلدری - ..... و ستم پیشگی و حق تلفی و نا مردی بسیار کرده اند - تا جایکه ملت مستضعف و مسلمان افغانستان را به خاک و خون کشانیده - به گرسنگی و برهنگی بی عزتی مبتلا کردند. - و فضایل ارجمند و شریفی چون عدالت - امنیت - صلح - آزادی - و آبادی - برابری - و پیشرفت و ترقی را به نجاست مطامع و مکاید خویش آلوده کرده اند. اگر رنجی هست - اگر نقصی در کار است همه از‍ ناقص بودن ورنجور بودن ماست. گوهر گرانبهای قدرت اگر بدست گرگان نیفتد ناستوده نمی گردد و جسم و جان ملت دریده نمی شود.
استاد مذهبی گرامی را طوریکه من میشناسم - استاد معرفت - معنویت - سیاست - اقتصاد - مدیریت - غیور جان پرور و کوه همت است - الگوی حریت -آزادگی - ایمان داری و صداقت و رحمت است. جناب شان مدتیست که با مبارزه فرهنگی توانسته افرادی دارای شخصیت های موزون و متعهد به اصول توحید - روشنفکری و انسان دوستی از ملیت ها و اقوام مختلف وحتی ازکشورهای مختلف بپروراند. جماعت این افراد نمادی هست از وحدت ملی و بین المللی. مبالغه نمیکنم -هرافغان عزیزی که آرزو دارد به حقیقت موضوع پی ببرد لطفآ با جناب استاد و همراهانش در تماس شوند.
من کاندیداتوری استاد مذهبی گرامی را برای ملت مستضعف افغانستان فال نیک میگیرم - امید دارم افغان های ارجمند مسُولیت دینی - ایمانی - وجدانی - و میهنی خود ها را در مقابل خدا و خلق درک کرده و در انتخاب رُیس جمهور آینده ی کشور اشتباه نکرده رُای خود را مخلصانه به استاد مذهبی گرامی عنایت نمایند.
با عرض حرمت:
دکتر امین. از کانادا

>>>   اقای امین اگر معیار قضاوت تشابه اسم باشد ، خودت با حفیظ الله امین هم اسم هستی که به امین جلاد مشهور تاریخ است و اگر معیار علم و دانش باشد فکر میکنم که تقصیر خودت است زیرا آرشیف ها و منابع داخلی و خارجی از کارنامه های علامه فیضانی پدر بزرگوار استاد مذهبی ، مکتب توحید، و جناب استاد مذهبی مملو است. و اگر معیار تقوا و تعهد باشد با بازنگری در تاریخ بیش از نیم قرن مکتب توحید و راهروان صدیق آن میتوان شخصیت استاد را درک کرد. فکر میکنم در مورد شناخت استاد مذهبی گناه شما نیست زیرا در وطن ما معیار شناخت شخصیت ها، آدم کشی و چپاول داشته های مردم بی دفاع می باشد. هرکه بخواهد سهمی در سیاست وطن داشته باشد باید اول آدم بکشد تا مورد قبول واقع گردد. خداوند به حال ما مردم افغانستان رحم کند.
ارسلان

>>>   با سپاس فراوان از برادر محترم الهام اشکریز که من را از اشتباه نا بخشودنی نجات دادند و نشانی ویب سایت ( www.ustad-mazhabi.blogfa.com را تذکر دادند ورنه، کم بود که نظر برادر محترم (م امین ج) مرا از جاده انصاف منحرف کند، و مانند اکثر افغان های ما که هرچیز را کورکورانه می پذیرند و یا دنبال خیالات و اوهام می روند، بنده هم می لفزیدم در حالیکه اعمال مثبت و منفی پادشاهان و مردمان گذشته و حال و آینده به خودشان مربوط است و از ما به خودما و همچو قیاس ها قطعا ً کدام ارزش علمی ندارند،و هکذا اگر شهرت ها را معیار خوبی شخصیت بدانیم پس آغایون : دوستم، تنی، تره کی، کارمل، نجیب، حکمتیار، ملاعمر، بن لادن، کرزی، فهیم، مزاری، خلیلی، خلیلزاد، و غیره وغیره اینها در اوج شهرت های جهانی قرار دارند پس چرا ازیشان شکایت داریم ، همچنان باید بدانیم که این شهرت ها را توسط چه و ِکی بدست آورده اند؟ و اگر یک شخصیت صالح و مدبر و صدیق و سلیم که خوبی هایش از همه گان بیشتر باشد و اما در گمنامی به سر ببرد آیا علامه طاغوت ناپذیر بودن و خدایی بودن وی نیست؟ بلی! در وجود شخصیتی که دشمان اسلام و افغانستان کوچکترین وجه مشترک با خود را نیابند با تمام قوا وی را زیر ورق نگاه می کنند، و بالعکس هرچند که او را به طبیعت خود برابر تر تشخیص کنند، با هزاران زبان رسانه یی و اخباری مشهورش می سازند، این است معیار شهرت یابی های امروزی و گمنامی های امروزی به قول عارف:
هرکه کج رفتار شد در فرق مردم جا گرفت
دیده باشی دوره های پچش دستار را

زمانه کج روشان را به بر کشد بیدل
هر انکه راست بود خارچشم افلاک است

و تاجایی که از مطالعه زندگی نامه استاد مدهبی در ویب سایت خواندم ایشان را دارای صداقت و مردم دوستی بیشتر از مهماتماگاندی و دیانت و ایمانداری اضافه تر از امام خمینی یافتم که آن هردو تاریخ ایران و هند را تغییر دادند و من این را به فال نیک می گیرم که این بار این نابغه صلح و انساندوستی و تقوی و خداشناسی با بگ گراوند متعالی ایکه دارد افغانستان ویران مارا به گلشن افتخار آفرین روی زمین مبدل خواهد ساخت ، زیرا تمام اتکا و اعتمادش صرف به ذات ارحم الراحمین و احکم الحاکمین و ذات علی کل شیء قدیر است و او خود یک ولی کامل خداوندی و وارث برحق ابراهیم و موسی و محمد مصطفی سلام الله علیهم می باشد، امیدوارم ایمان خوانندگان محترم به اصطلاح قد بدهد تا این خوشخبری را درک کرده بتوانند. در غیر آن در روز 29 اسد انشاءالله خواهند دید . و نیست این بر خداوند دشوار
و السلام علی من اتبع الهدی
انجنیر مجیب از روضه مزار شریف

>>>   استاد مذهبی را با توجه به زنده گینامهء مختصرش شخصیتی است از تیره و تبار روحانیت، دارای استعداد اعجاب آفرین و شخصیت جامع، بدین معنی که روحانی، فقهی، فعال سیاسی، تحصیلکردهء اقتصاد نظامی، دارای ذهن وقاد سیاسی و خرد متعالی، مدیر و مدبر بوده سرشار از احساس وطن پرستی دارای و از لحاظ رگه های خونی حاصل پیوند خجستهء دو شخصیت عالی یعنی قبلهء امجدش از تبار کاکر و مادر گرامی اش تاجکتبار بوده و در عین حال جوان پر انرژی و منزه از لوث تعصب که میتواند نظام بی سامان افغانستان را سامان بخشد و آن را به حد اعلی اعتلاء اعتلا دهد.
ذبیح الله وردک

>>>   من یک متعلم خوردسال صنف هشت مکتب می باشم، یکی دو بار گپ های استاد مذهبی را از مصاحبه اش شنیدم بسیار پیشانی و از و مهربان معلوم می شدند، وهر رقم سوال بیننده گان را به شرینی و آسانی جواب دادند، مادر، پدر و تمام فامیلم شکرانه خدا را به جا آوردند که خوب شد که در وطن ویران ما یک پادشاه مسلمان واقعی و دلسوز پیدا شد تمام مردم مظلوم یتیم ها بیوه گان گرسنه گان مهاجران و غریبان چیزی را از خدا می خواستند دعای شان به دربار الله قبول شد و انشاءالله امسال تمام مردم به کاندیدان امتحان داده گی رای نمی دهند و به این آدم رهبر واقعی افغانستان رای می دهند و ما هم مثل ممالک مترقی جهان پیشرفت خواهیم نمود
بااحترام
عبدالمبین عابد شاگرد مکتب میرویس هوتکی

>>>   استاد مذهبی تقریباً بیست و سه سال قبل تمامی رهبران جهادی را به آینده اعمال ناعاقبت اندیشانه شان بانصایح و مشوره های منطقی و برادرانه بار بارفهمانده بود و راه های معقول صلح و اتفاق را رهنمایی کرده بود، و حتی بااستفاده از نور ایمان و تقوایی که داشت سرنوشت امروزی شان را پیشگویی هم کرده بود که در نبود کادرهای صالح و ورزیده و متقی نظام ما سراسر چور و غارت می شود و تنظیم جنگی و برادرکشی رخ می دهد و بالآخره سرنوشت ما بدست غربی ها و در راس یهود و نصارا می افتد !! اما وا اسفا چون به اصطلاح آستین وی چرب نیود و تمویل ها و حمایه های بیرونی نداشت کسی به دعوتش لبیک نگفت. همان بود که کیفر کبرو غرور ما مطابق قول این داعی بزرگ اما گمنام به ما مردم افغانستان رسید و رسوا و ذلیل و گدای دسترخوان غرب و شرق شدیم، حالا هم سروقت است که وی را درک کنیم و از سر توبه کنیم زیرا دروازه همچو مردان حق همیشه به روی بازگشت کنندگان بازست
باز آ بازآ هر آنجه هستی باز آ
صد بار اگر توبه شکستی بازآ
بیایید همه وی را حمایت کنیم تا رحمت خدا به جای این غضب برمانازل گردد در غیرآن اگر خدا ناخواسته بازهم هوشیار نشویم و به اصطلاح مداری ها و کفن کش های آزموده شده قبلی را پیروی کنیم ، پس از پنجسال آینده اختیار ناموس ها هم از دست مردم ما خواهد رفت و بای فرند ها خانه های مسلمانان را اطاق خواب خواهند ساخت.
بااحترام
داکتر مزمل خروشان

>>>   این نامه در جواب آقای امین است که یک قضاوت غیر عادلانه و غیر عالمانه در حصه یک انسان نهایت مشفق بحال ملت مظلوم افغانستان نموده اند. البته جای نهایت تاُسف است که این چنین اشخاص چگونه بخود جراُت میدهند که با وجود عدم شناخت یک انسان آن هم یک شخصیت ملی ‌‌‌‌و انسانی که اخلاق خود را با زیور اخلاق پیامبر بزرگ اسلام آراسته نموده قضاوت کنند و نظر بدهند. استاد مذهبی عزیز را همه رهبران سیاسی- شخصیت های ملی - و بین المللی میشناسند- شما که نمی شناسید به این معنی نیست که هیچ کس نمیشناسد. خواهش من از همه افغان های عزیز این است قبل ازینکه در مورد شخصیتی قضاوت میکنند و یا نظری میدهند باید نخست در مورد آن شخص معلومات بدست بیاورند. از آنجا ِیکه من جناب استاد مذهبی را میشناسم- در زمان ظهور نهضت طالبیزم - و زمانیکه نیرو های مجاهدین برای بدست آوردن قدرت ملک و ملت را به خاک و خون میکشانیدند -استاد مذهبی شورای اسلامی افغانستان را به اشتراک جمعی از سیاستمداران کشور از اقوام و احزاب مختلف افغانی جهت حل قضایای خانمان سوز افغانستان تشکیل داده بودند که سرانجام با صدور یک اساسنامه به اتفاق همه اعضای شورا اساسنامه شورای اسلامی را به مقام ملل متحد و مقامات ذیصلاح ایالات متحده پیشکش نمودند. و شخصی که درآنجا شاهد مسُله بودند محترم آغای زلمی خلیل زاد هستند. متآسفانه که مسُله بی نتیجه ماند و افغانستان باید چند سالی دیگر شکنج روزگار را تحمل میکرد. من از ملت غیور افغان احترامانه تقاضا میکنم که باید در باره شناخت استا مذهبی تجدید نظر کرده راُ ی خود را اشتباهآ به جزُ استاد مذهبی ندهند.
والسلام
اسحق از کابل .

>>>   تولو ته سلامونه وراندی کوم.
تر هغه زایه چه زه خبر لرم او له نردی سخه می استاد مذهبی لیدلی او د هغی خبری او ویناوی می اوریدلی دی نو دا جوته شوی چی د یو دیر ژور درد او احساس لرونکی، په علمی او سیاسی مسائلو پوه او د خودشناسی یا د انسان د اصلاح کولو پوخ متخصص دی چی خدای ورته دا معنویت او روحانیت اعطا کری دی.
له بله پلوه له شل کلونو سخه را پدیخوا زه له دوی سره په تماس کی یم تر اوسه می هم نه دی لیدلی او اوریدلی چی د استاد مذهبی شاگردان او د هغه پوری مربوط کسانو په چور او چپاو کی او په داخلی جگرو کی او یا هم په عیاشیو او حرام خوری باندی یی نوم اخیستی وی. او استاد مذهبی کولی شول چی لکه د نورو په شان حان په پردیو خرح کری خو دی د خدای رضا تر تولو غوره وگنله او په هسکه غاره یی حان د دی ملت د خدمت دپاره تر خپل حد او توانه پوری ملا وترله او اوس هم غواری چی صادقانه د ریاست جمهوری له لاری د خدای رضا دپاره داسی دی ملت ته د خدمت ور وگرزی چی هم ملت آرامه او سوکاله ژوند ولری او هم هیواد خپلواک واوسی او هم پردی شاماران په کرار شی>
ننگیالی تگابی

>>>   سلام من باهم نظریات هموطنان خود موافق هستم مگر بااقای امین ج از طرز تحریرت معلوم میشود که تو یک ادم بیسواد و.... هستی باوجودی که برادران ما نظریات نیک درمورد این شخصت دارند وسایت را هم برای تو وامثال تو انداختن اما دیده نتوانستی گناهت نیست مرد حق را هرکس دیده نمیتواند نظریات اقای ارسلان واسحق حق است
روشن

>>>   قسم به ذاتی که زندگی و مرگم به دست قدرت اوست ، بهتر از استاد مذهبی شخصیت دیگری پاکتر و مستعد تر برای ریاست جمهوری افغانستان وجود ندارد و همچنان سوگند می خورم که به قدر ده فیصد وی هم کسی مناسب به این پُست نیست. پس تمام رای خود را برایش بدهید ورنه انشاءالله او حتما پیروز می شود و شما ازین افتخار محروم خواهید شد. این سخن مرا یاد داشت کنید که یک مسلمان در سایت افغان پیپر همچو ادعایی کرده بود!

>>>   افغان های عزیز وطنداران گرامی سلام - من به صفت یک خواهر مسلمان و افغان شما قوی ترین ایمان - و بهترین اخلاق یعنی اخلاق پیامبرانه- و سیرت نیکمردان وصالحین و بزرگان اسلام را در وجود استاد مذهبی میبینم. قسم به خدای مهربان که من رفتاری را از ایشان دیده ام که ما و شما در شاَن مردان خدا شنیده ایم و خوانده ایم به همین دلیل مدعی هستم که جناب استاد شا یُستگی زعامت افغانستان را دارند. در خاتمه فرموده مولانای بزرگ بلخ را در رابطه به این مسَله یاد آور میشوم. والسلام . سرسبز.
کاملی گر خاک گیرد زر شود........ناقص ار زر برد خاکستر شود

>>>   دوستان ارجمند اگر بگویم که استاد مذهبی شب و روز دعا کرده باور تان نخواهد شد. مگرمن به چشمان خود ایشان را دیده ام. ولی شما باید بدانید که تنها به دعا کردن و دست زیر الاشه نشستن گره مشکل ما افغان ها باز نمیشود تا همزمان با دعا عملاَ دست اندر کار نشویم. در جواب آقای فطرت باید گفت که این سخن شما از عدم معرفت شما با استاد مذهبی است - کوشش کنید ایشان را بشناسید. یکی از برتری های که استاد مذهبی نسبت به دیگران دارد این است که همیشه مردی آزاد بوده - هیچ کسی و قدرتی نتوانسته ایشان را بخرد. استاد وابسته نیست. یک مسلمان متعهد و آزاد است.
نور

>>>   خوش آن قوم پریشان روز گاری که زاید از ضمیرش پخته کاری
لطفاً سایت www.ustad.mazhabi.blogfa.com را مطالعه نماید.
مرد میدان زنده از الله هوست زیر پای او جهان چار سوست
الهام اشکریز

>>>   آقاى معتصم بالله مذهبى از بهترين شخصيت است كه در طول زندگى به آن برخورد نمود ه ام. با ديد وسيع كه دارند ايشان هميشه در خدمت مردم بوده و تا جائيكه من ديده ام هيچگاهى از رهنمايى هاى جناب علامه صاحب فيضانى سرپيچى نه نموده است و همراهان و مخاطبين خويش را نيز به اين راه حق تشويق مينمايند. درد هاى ملت كه سر چشمه از ضعف قواى معنوى و اقتصادى مى باشد درك كرده و داراى نقشه هاى عميق اصلاحى بوده شامل ميدان مبارزه انتخاباتى گرديده اند. درين پروسه انشا الله كامياب هستند، زيرا اكثر ملت در جستجو همچو شخصيت بودند و از آن سرختان پشتيبانى مينمايند.

>>>   آقاى معتصم بالله مذهبى از بهترين شخصيت است كه در طول زندگى به آن برخورد نمود ه ام. با ديد وسيع كه دارند ايشان هميشه در خدمت مردم بوده و تا جائيكه من ديده ام هيچگاهى از رهنمايى هاى جناب علامه صاحب فيضانى سرپيچى نه نموده است و همراهان و مخاطبين خويش را نيز به اين راه حق تشويق مينمايند. درد هاى ملت كه سر چشمه از ضعف قواى معنوى و اقتصادى مى باشد درك كرده و داراى نقشه هاى عميق اصلاحى بوده شامل ميدان مبارزه انتخاباتى گرديده اند. درين پروسه انشا الله كامياب هستند، زيرا اكثر ملت در جستجو همچو شخصيت بودند و از آن سرختان پشتيبانى مينمايند.
حميدالله از ولايت ننگرهار

>>>   اعتراض و عدم اعتماد نسبت به هر کاندید حق مسلم هر هموطن ما است، دوره های گذشته تجارب تلخ و انعکاسات منفی در ذهن ملت ما از خود بجا گذاشته است اقای فطرت، عباس و دیگر دوستان که حرف های کنج دار میزنند نگرانی و تشویش شان قابل احترام است، ولی از ایشان دعوت میدارم تا در مورد شخصیت استاد معتصم بالله مذهبی کمی وقت خود را صرف نمایند معلومات کافی حاصل نمایند بعد تصمیم گیرند که چه باید گفت و تا کدام حد میتوان پا را از گلم سخن بیرون کرد. ورنه. عاقل نکند کاری که بار آرد پیشمانی!
الهام از کابل

>>>   استاد معتصم بالله مذهبی فرزند ارشد جناب علامه صاحب فیضانی به قوم کاکر و در ولایت بغلان تولد گردیده است. دارای تحصیلات عالی و تجارب کافی در علوم معاش بوده و همچنان شخصیت شان صاحب حال و کمال روحانیت نیز میباشند. ایشان در مسایل سیاسی ، نظامی کشور منحیث یک شخصیت مصلح و خیرخواه همیشه کوشیده است تا سردمداران و قلدران را توسط توصیه های تلخ و شرین اش بفهمانند تا از این مسلمان کشی و انسان کشی به ویژه افغان کشی اجتناب ورزند و بسوی خیر و فلاح ملت زجر دیده فکر نمایند و عمل کنند. تا شود که مصدر خدمت به این ملت رنجدیده و شجاع افغان زمین گردیم.
مبارزات اش درج تاریخ معاصر کشور بوده و است. خود موسس شورای اسلامی مردم افغانستان که شعار وحدت، امنیت، صلح و آبادی کشور بوده میباشد که در وقت و زمان مهاجرت خدمات شایانی را به مهاجرین مظلوم افغانستان نموده اند.
شخصیت شان لله الحمد سرراست و سربلند بوده و با سربلندی کامل و تاریخ شفاف و پاک که دارد این بار گام گذاشته اند تا بیاری خداوند و حمایت مردم نجیب کشور این وطن ویرانه و ملت زجر دیده را مشترکاً به جانب سعادت و ترقی و امنیت و صلح همگانی بکشاند.
انشأ الله.
Dr.SaeedAkbarHashemi

>>>   سلام دوستان گرامی
یکی از پنجشنبه ها توسط یک برادر متدین به پای صحبت عالی و ارزشمند استاد مذهبی دعوت شده و اشتراک کردم، ایشان در خلال حلقه ذکر شریف جهریه قادریه به قدر یک ساعت سخنرانی کردند باور کنید که از اول تا آخر صحبت جلو اشک چشمان خود را گرفته نتوانستم و تمامی صفات مردان حق را در کرکتر و سخنان شان در یافتم، لذا فی البدیهه اشعار ذیل در مناقب وی برایم الهام گردید که اینک بخشی ازان را می نگارم:
شیر درگاه الهــــــــی مذهبی
قاید یزدان پنـــــاهی مذهبی
تا طلوع شمس عدل و محوظلم
لیل میهن را چو ماهی مذهبی
همچو طالوتی به جالوتان عصر
گر به ظاهر کم سپاهی مذهبی
در جوانی پیر و در پیری جوان
در طریقت پادشاهی مذهبی
بهر دفع قهر و جذب رحم حق
اهل استغـفار و آهی مذهبی
نیست باتو بیمه های شرق وغرب
نصرت حق را گواهی مذهبی
میر عیـــارانی و منصور دین
ناجی ملت ز چاهی مذهبی
وای بر این حاکمان خود فروش
بی تو اند غرق تباهی مذهبی
کاش جویند از تو حل عقده را
چون دران صایب نگاهی مذهبی
تاج و تخت رهبری از آن توست
نزد حق با عز و جاهی مذهبی
بااحترام منصف از چهلستون کابل

>>>   حق گفته یی برادر گرامی جناب آغای منصف صاحب!
من هم از خلال برنامه صبح به خیر افغانستان دوسه ماه قبل مصاحبه ایشان را مشاهده کردم، واقعا همچو نبوغ جامع الاطراف و جذابیت ده ها چند اضافه تر از آغای اوباما را در سیما و سخنانش احساس نمودم انشاء الله به اصطلاح هفت پدر اوباما خواهد بود زیرا وی حمایه مستقیم و نصرت های غیبی خداوندی را نیز باخود خواهد داشت ، و گندگی های صدها بار بیشتر از آغای بوش را که در وطن بالواسطه رژیم های فاسد شاهی و کمونستی و تنظیمی و طالبی مختلط طی دو نیم قرن تراکم کرده پاک خواهد نمود
و نیست این بر ذات الله دشوار که با بنده خاص خود کمک کند.
حاجی مجیب از پوهنتون کابل

>>>   خوش آن قومی پریشان روزگاری که زاید از ضمیرش پخته کاری

>>>   سا لها با ید که تا ازلطف حق پیدا شود / با یزید از بخارا یااویس از قرن
هموطن عزیز با درک وبا احساس روزگار مردم این خطه قهرمان پرور درحال ثمر دهی است پس بخاطرنجات خود آینده اولاد خویش وطن در انتظار انتخا ب نیک شما ست ظوریک برداشت دارم وبیو گرافی افراد نامزد مظا لعه کردم وتاریخ شاهد است وتجربه هم نشان داده است به استثنای آستا معتصم با الله مذهبی سا یر معا مله گران است به گفته شا عر آزمده را آزمو دن خظاست به عبا ره دیگر زیاع عمر است.
بااحترام معلم رجآ

>>>   چون استاد مذهبی در دامان یک فامیل دانشمند و یک پدر علامه و فیلسوف بزرگ تربیت شده بناء ً از صفات و مشخصاتی برخوردار است که دیگر کاندیدان چه که حتی هیچ فردی در سطح افغانستان و منطقه نصف آن استعداد ها و نبوغ را ندارند، و اینکه چرا ایشان تاحال گمنام مانده اند علل و عوامل زیادی دارد و از آنجمله چند عامل را بطور فشرده می نگارم:
1 پایان بودن سطح سواد و دانش در افغانستان.
2 بی عدالتی های اجتماعی ناشی از نظامهای فاسدشاهی و رژیم های وابسته کودتایی و تنظیمی و استعماری.
3 مداخلات مستقیم اجانب که مانع ظهور شخصیت های بزرگ ملی گردیده و برعکس باعث رشد دادن و به میدان کشیدن عناصر هرزه و ضعیف النفس می گردند تا از طریق آسیب پذیری ایشان هرگونه پسمانی و نفاق و استعمار و استــحماررا در جوامع پسمانده تعمیل دارند.
4 استغنای مردان بزرگ از شهرت یابی های کاذب و مادی
لذا باید تاکید شود که استاد مذهبی یک شخصیت دارای نبوغ روحانی، علمی، دینی، عرفانی، اقتصادی، نظامی، سیاسی، اجتماعی، بشردوستی وغیره است، باید مردم ما اورا بشناسند و امام خویش بپزیرند.

>>>   دست در دامن مردان زن و انديشه مکن/ هرکه بانوح نشيند چه غم از طوفانش
افغانان عزيز و دردمند و محکوم!
در هرجاي جهان به هر نام و نشان و رنگ و زبان که هستيد به شما مژده باد که اين بار در تاريخ پر درد و رنج کشور ما يک زعيم باکفايت و دلسوز مردمي که مانند گاندي و نلسون منديلا و غيره و حتی اضافه تر از آنها به وطن و مردم خود خادم و صادق و وفادار است، ظهور نموده و انشاءالله افغانستان را ازين بدبختي و بربادي به ياري خداوند نجات و به ساحل پيروزي و ترقيات متعالي و خوشبختي هاي همه جانبه ارتقا خواهد بخشيد، بناء از شما احترامانه تمنا مي کنم که خير است به اين حرف دفعتا اعتماد نکنيد بلکه خودتان در زندگي نامه و بيوگرافي اين شخصيت پاک و ناياب را که طي قرن ها در تاريخ ما مثل آن تکرار نشده، مطالعه و تحقيق محققانه، ني مقلدانه! بنماييد آنگاه خودشما با ماهمنوا و هم عقيده خواهيد شد و براي تان اميدواري عظيم دست خواهدداد.
اين سنت تاريخ است که همواره کساني را که در آينده رهبران بزرگ ( مثبت يا منفي)جوامع مي شوند، در اوايل زندگاني به مشقات و تکاليف و مظلوميت هاي گوناگون گرفتار مي گرداند تا ايشان در کوره هاي آتشين زندگي پخته و آبديده شوند و مقاومت جسم و روح و فکر شان نسبت به تمام مردمان عادي و رهبرنمايان نازپرورد تنعم به مراتب عالي و عاليتر شود، چنانچه حافظ بزرگ مي فرمايد:
ناز پرورد تنعم نه برد راه به دوست / عاشقي شيوۀ رندان بلا کش باشد
چنانچه حالات زندگي انبياي الهي و روشنفکران مخترعان، متفکران و جهان کشايان مانند : محمود غزنوي، گاندي، هتلر، اديسن، انشتاين، سقراط افلاطون و غيره شاهد اين مدعاي ماست.لذا زندگي خاندان علامه فيضاني و فرزندشان استاد معتصم بالله مذهبي نيز سراسر مملو از رنجها مرارت ها و مظلوميت و گمنامي ها و تجربه هاي مهم از شکنج روزگار است که همه آن برايشان زمينه آمادگي براي يک رهبري سالم و راستين را لله لحمد فراهم گردانيده است.
خوشخبري ديگر اينکه در آثار علامه راه آسان انسان شناسي انسانسازي يا اصلاح انسان مطابق سويه قرن 21 کشف گريده که براي اولين بار در تاريخ بشريت تازه گي دارد يعني آن انساني را که مولاناي بلخ هشت قرن آرزو کرده و نيافته اين بار اين مولاناي عصرما آن را کشف نموده که به بسيار سهولت مي توانيم به آن دستياب شويم. چنانچه حضرت مولانا فرموده:
دي شيخ باچراغ همي گشت گرد شهر / کز ديو و دد ملولم و انسانم آرزوست
زين همرهان سست عناصردلم گرفت / شير خدا و رستم دستانم آرزوست
گفتيم يافت مي نشود جسته ايم ما/گفت آنکه يافت مي نشود آنم آرزوست
بناء همچو انسان متفاوت از رهبرنمايان ديو و دد صفت، جناب استاد مذهبي است و خوبي ديگر اينکه مي تواند ديگران را هم به استفاده از آثار قبله امجدش، همچو انسان تربيت نمايد، و خوشبختانه تيم کاري خود را که متشکل از چندين صد نفر است و به تمام ولايات و نژاد ها و زبان ها و مناطق افغانستان مربوط مي باشند به عين صفات يا چيزي کمتر مطابق آرمان علامه که همانا خواست خدا و تمام انبيا و مقربين بارگاه و نياز بشريت امروزي است تربيت و آماده خدمت نموده و بدون تبعيض همچون فرزندان يک فاميل روحيه داده است که همه شان خودرا نه تنها مربوط افغانستان بلکه شامل خانواده بشري و خادم آن مي دانند. والسلام سعادت خواه شما و همه بشريت:
منصف از چهلستون کابل

>>>   هم وطن گرامى ! برادران وخواهران دلير!
بيائيد بخاطر بهبودى سرنوشت كشور وبخاطر ملت زجر كشيده اين سرزمين وبخاطرسرنوشت خود مان لحظه بينديشيم واز تعصبات قومى ونژادى خود را دور سازيم وبحيث يك افغان واقعى فكر كنيم وشخصى را براى خود منتخب سازيم كه رنجها و مصيبت هاى مردم او را بدرد آورد و براى كاهش آلام مردم بكوشد. ونبايد سنوشت ملت را بدست چوپان,دروغگو وماجراجو بسپاريم كه بازهم كشور وملت را به پرتگاه انهدام واضمحلال سياسى وفرهنگى واجتماعى ببرد. براى انتخاب ماوشما سه كانديدارا در برابر داريم هر سه از شخصيت هاى بارز ودرجه اول كشور ما هستند آ قايان هريك ( محترم داكتر عبد الله ,محترم دكتور رمضان بشردوست
ومحترم استاد معتصم باالله مذهبى ) هركدام آنان انتخاب شوند مى توانيم نفسى راحتى بكشيم وبا اطمينان وآرامش سخن بگوئيم .
سيد الياس نصرت مقيم در شهر جده عربستان سعودى

>>>   دست در دامن مردان زن و اندیشه مکن
هرکه بانوح نشیند چه غم از طوفانش
افغانان عزیز و دردمند و محکوم!
در هرجای جهان به هر نام و نشان و رنگ و زبان که هستید به شما مژده باد که این بار در تاریخ پر درد و رنج کشور ما یک زعیم باکفایت و دلسوز مردمی که مانند گاندی و نلسون مندیلا به وطن و مردم خود خادم و صادق و وفادار است، ظهور نموده و انشاءالله افغانستان را ازین بدبختی و بربادی به یاری خداوند نجات و به ساحل پیروزی و ترقیات متعالی و خوشبختی های همه جانبه ارتقا خواهد بخشید، بناء از شما احترامانه تمنا می کنم که خیر است به این حرف دفعتا اعتماد نکنید بلکه خودتان در زندگی نامه و بیوگرافی این شخصیت پاک و نایاب را که طی قرن ها در تاریخ ما مثل آن تکرار نشده مطالعه و تحقیق محققانه، نی مقلدانه! بنمایید آنگاه خودشما با ماهمنوا و هم عقیده خواهید شد و برای تان امیدواری عظیم دست خواهدداد.
این سنت تاریخ است که همواره کسانی را که در آینده رهبران بزرگ ( مثبت یا منفی)جوامع می شوند، در اوایل زندگانی به مشقات و تکالیف و مظلومیت های گوناگون گرفتار می گرداند تا ایشان در کوره های آتشین زندگی پخته و آبدیده شوند و مقاومت جسم و روح و فکر شان نسبت به تمام مردمان عادی و رهبرنمایان نازپرورد تنعم به مراتب عالی و عالیتر شود چنانچه حافظ بزرگ می فرماید:
ناز پرورد تنعم نه برد راه به دوست
عاشقی شیوۀ رندان بلا کش باشد
چنانچ حالات زندگی انبیای الهی و روشنفکران مخترعان، متفکران و جهان کشایان مانند : محمود غزنوی، گاندی، هتلر، ادیسن، انشتاین، سقراط افلاطون و غیره شاهد این مدعای ماست.
لذا زندگی خاندان علامه فیضانی و فرزندشان استاد معتصم بالله مذهبی سراسر مملو از رنجها مرارت ها و مظلومیت و گمنامی ها و تجربه های مهم از شکنج روزگار است که همه آن برایشان زمینه آمادگی برای یک رهبری سالم و راستین را لله لحمد فراهم گردانیده است..
خوشخبری دیگر اینکه در آثار علامه راه آسان انسان شناسی انسانسازی یا اصلاح انسان مطابق سویه قرن 21 کشف گریده که برای اولین بار در تاریخ بشریت تازه گی دارد یعنی آن انسانی را که مولانای بلخ هشت قرن آرزو کرده و نیافته این بار این مولانای عصرما آن را کشف نموده که به بسیار سهولت می توانیم آن را دستیاب گردانیم:
دی شیخ باچراغ همی گشت گرد شهر
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست
زین همرهان سست عناصردلم گرفت
شیر خدا و رستم دستانم آرزوست
گفتیم یافت می نشود جسته ایم ما
گفت آنکه یافت می نشود آنم آرزوست
بناء همچو انسان متفاوت از رهبرنمایان دیو و دد صفت جناب استاد مذهبی است و خوبی دیگر اینکه می تواند دیگران را هم به استفاده از آثار قبله امجدش تربیت نماید ، و خوشبختانه تیم کاری خود را که متشکل از چندین صد نفر است و به تمام ولایات و نژاد ها و زبان ها و مناطق افغانستان مربوط می باشند به عین صفات یا چیزی کمتر مطابق آرمان علامه که همانا خواست خدا و تمام انبیا و مقربین بارگاه و نیاز بشریت امروزی است تربیت و آماده خدمت نموده و بدون تبعیض همچون فرزندان یک فامیل روحیه گرفته اند همه شان خودرا نه تنها مربوط افغانستان بلکه شامل خانواده بشری و خادم آن می دانند.
امیدوارم هموطنان جستجوگر و تشنه عدالت و علاقمند نجات وطن باالهام گیری ازین حرف ها خود را اندگی زحمت داده و معلومات خودرا در قسمت این شخصیت از طریق سایت انترنتی استاد مذهبی - داد -کام و هم از سایت فیضانی -داد - کام تکمیل فرمایند و هرگاه آنچه را که ما یافته ایم کمایی کردند سایر هموطنان مارا هم مطلع گردانند تاکه کشور ما به پیروزی های چشمگیر و عالم شمول به یاری پروردگار توانا نایل گردد
والسلام - سعادت خواه شما و همه بشریت
منصف از چهلستون کابل

>>>   سلام و احترام خدمت همه دوستان و عزیزان !
نظریات نیک و اندشمندانه هموطنان گرامی‌ را خواندم واقعٌا در حق چنین شخصیت شخیص و فرهیخته هر چه بیشتر بگوییم باز هم کم است.
زورق شکسته و کاروان بی‌ ساربان افغان زمین سالهای متمادیست که دستخوش توفانها و سیلاب حوادث ناهنجار چون برادر کشی‌ ،قتل و غارت ،تبعییضات گوناگون قومی ،سمتی ،لسانی ،مذهبی ..... گردیده و کارد به استخوان ملت رسیدآنهم از دست فرزندان نا خلفش که گاهی‌ با نمایش دروغین داس و چکش مدعی آوردن صلح و ترقی دمکړاسی وقانونیت شدند و گاهی‌ هم علمبردار کاذب پرچم اسلام عزیز شد‌ند و سه ده است که ملت غیور و بلاکش ما چه دردی که ندید و چه‌ رنجی که نچشید و چه آهی که از ته دل بر نکشید !!!!!!!! اما بیش از این شب تیره و تار به لطف عمیم ذات رحیم و کریم وی(ج) رو به اتمام است و جایش را به صبح روشن و تابناک صلح ،آرامش ،برادری وبرابری واقعی و تحکیم حکومت قانون و ثبات میدهدواین یگانه چانسی است که بعد ازطی دوره ۳۰ سال بدبختی و رنج و غم به ملت عزیز و دوستداشتنی ما اهدا ګریده
انقلابی که نگنجد در ضمیر افلاک *** مبینم و ندانم که چسان مبینم
بلی!
نک طنین این ندا راا از قلب هر افغان میشا ید شنفت اعم از زن و مرد ،خورد و بزرگ ،شیعه و سنی ،پشتون ،تاجک،هزاره،ازبک،ترکمن پشیی ......در هر جای وطن ظاهرا ویران ما گنجینه حق پیداست و هر قلب زمزمه دارد که
انقلاب ای انقلاب‌ای انقلاب و علمبردار این نهضت همگانی چه کس دیگر بوده میتواند به جز فرزند فرزانه و غیور و با شهامت، دانشمند با درد و با درک ،بر خاسته از متن ملت و مبارز نتسوه و فرهمند ،عزیز دل ملت افغان جناب استاد مذهبی گرامی‌.
آیا چه کسی‌ بهتر از اوشان از درد فرد فرد ملت میتواند آگاه باشد ،نوزادی که در فامیلی چشم به جهان گشود که از شام تأ بام در زد و بند با استخبارات ،تلاشی منزل ،استفسار و تحقیقات گماشتگان استخباراتی ظالم حکومت وقت دست و بنجه نرم میکردوآن دستان ابلیسی گریبانش راا رها نمیکرد!!!
در وصف این تحفه شاذ و نایاب و یوسف گمگشته ملت با ایمان افغان هر چه گوییم مصدق است حقا که مصداق عملی داستان یوسف نبی را برهان آمده که ۳۰ سال تمام چشمان این ملت مهجور یقوب گونه در هجر آن عزیز اشک خون بارید تأ اینک کلبه احزان افغانستان به گلستان جهان مبدل گردد.
به امید اینکه ارزش این گنجینه رحمت را بدانیم ورنه باز هم تاسف‌ها خوهیم خورد و تبق ندامت و رسوایی ۳۰ سال دیگر بار دوش ما خواهد بود هوش دار هوش دار که تاسف نتیجا ندهد در پایان کار
.
به امید ترقی ،تعالی و شگوفایی و سر بلندی ملت و سرزمین مرد خیز ما
سید حامد از کانادا

>>>   مسلم سخنیست که گفته اند (گل آن است که خود بوید *نه آن که عطار گوید)
بیشک بهترین ممثل معرفت شخصیت های مثبت ومنفی فقط خودشان بوده که همزمان اگر خوب است چون گل باعطر خوشگوار ورنگ وزینت خدا داد خود توجه هر رهگذر را به خودجلب می کند و ناخواسته نسیم جان فزایش هرانسان صاحب بصیرت را وا میدارد تا زبان ستایش و وصف را بگشاید وهمچنان شخصیت های منفی که چون گیاهان هرزه چون خار نتنها درد مردم را دو نمیکند بلکه زخم های تازه هم می آفریند لذا خواه مخواه جامعه از آن طبعآ کراهیت دارند .
آری: شخصیت استاد معتصم بالله مذهبی را در همه عرصه ها علمی سیاسی و اجتماعی همه افراد که با ایشان دیدار داشته میشناسد که در این جا دو نمونه بارز از خواص عالی شان است .
1- همواره گفتار شان مصداق کردار شان است
2-موقف ومقام شان همیشه خدمت بدون رنگ وریا بلکه خالصانه وبی باکانه فقط بمنظور رضا خداوند جل جلاله وآرامی ملت مظلو م افغانستان است وبس .
هرگاه کسی راه انکار در پیش دارد مشکل نیست میتوانند در قسمت شخصیت استاد برسی مسؤلانه کنند آنگه اگر حرف های ما را تصدیق نکردند حق به جانب اند
مخلص

>>>   سلام دوستان گرامی!
کسانیکه از کمترین درک و استعداد ایمانی، وجدانی، و انسانی هم برخوردار باشند می توانند از لابلای نظرات بینندگان میزان اخلاص صداقت و صفائیت را در یابند که آیا به کدام یک از کاندیدان محترم دیگر همچو جملات و کلمات و پراگراف های سراسر مملو از درد و احساس و محبت و تعظیم گفته شده ، اگر توصیف ها و استقبال هموطنان را که از این شخصیت صرف به خاطر خداو نجات مظلومین بیان شده با دیگران مقایسه کنیم به خوبی تفاوت از زمین تا آسمان هویدا می گردد.
میان ماه من تا ماه گردون
تفاوت از زمین تا آسمانست
و من به ذات احکم الحاکمین سوگند می خورم که شما بالای من قسم حق ندارید که ، هیچ هدفی جز ادای مسئولیت نزد خداوند کدام مطلب و نظرداشت دیگر درمیان نبوده و یک حبه و دینار و حتی کدام تشکری لفظی هم از جانب کسی صورت نگرفته که گویا شما ازین شخصیت تعریف و تمجید کرده اید بلکه سراسر اعتراف وجدان ها بوده که بر مافشار آورده تا ایشان را به جامعه محکوم مان بشناسانیم و مردم را ازین سردرگمی و بی رهبری که هرکس آمده و ایشان را از راه کشیده و به بیراهه ها و سیه چالها انداخته ، رهایی بخشیم و یک زعیمی را به ایشان آدرس بدهیم که حتی از محکوم ترین گداهای وطن کرده بیشتر رنج و درد و تکیف و زندان و شکنجه ها و طعن و لعن خود و بیگانه اعم از چپی و راستی و تنظیم ها و طالب ها و غیره را متحمل شده و حتی روز ها و هفته ها در خانه نان و دیگ برای پختن نداشته و مانند انبیا و اولیا اشد بلا را چشیده و درهمه حال از ذات احکم الحاکمین راضی بوده و دامن وی را رها نکرده و همواره زمزمه کرده که: حسبی ربی جل الله و لا محبوب الاهو و لاموجود الاهو و لامطلوب الاهو
و برای ظالمان وطن راهنمایی عالماه و حکیمانه و دلسورانه نموده و همیشه در حق شان دعای خیر کرده که خدایا این قوم مارا ازین گمراهی و دنیا پرستی و برادرکشی و دین فروشی و جهادفروشی و نوکری همسایه ها و غربی ها و شرقی ها و بدنام سازی اسلام و تاریخ وطن نجات بده و برای من و شاگردان مکتب توحید علامه صاحب فیضانی این لیاقت و اهلیت را نصیب کن که آنچه را که عناصر خرصفت خراب و پایمال کردند ما دوباره بازسازی درست کنیم و خرصفتان وطن را هم به خوبی و حکمت و به اصطلاح خار خار کردن رام و راضی و آدم بسازیم و ایشان را زندگی آبرومندانه ببخشیم و هیچگونه انتقام نگیریم و خشم را فروخوریم، و همچنان همواره دعا کرده اند که خدایا اگر از ما هم در وقت قدرت ظالم و قاتل و خاین به بیت المال و اسلام و وطن جور می شود پس مارا هرگز کامیاب نکن و بی قدرت نگاه کن!
چراکه صد سال پادشاهی به یک ساعت ظلم که انسان در آتش سوزان جهنم بسوزد نمی ارزد. لذا از هموطنان می خواهیم اگر کسی دیگر را مستند سراغ دارند که به قدر نصف مشخصات عالی فوق هم باشد به ما راهنمایی کنند که نزد وی برویم و از نزدیک شرفیاب لقایش شویم در غیر آن وقت را ضایع نکنند و مطابق شعر:
آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم
یار درخانه و ما گرد جهان می گردیم
خود را سرگردان نسازند و بیایند مبارزه جدی و صادقانه را در کنار این ناجی ملت براه بیندازند تا دیر ناشده ازین افتخار محروم نگردند و ماعلینا الاالبلاغ
حافظ وظیفه تو دعا گفتن است وبس
در قید آن مباش که نشنید یا شنید
بااحترام افغانستانی از کابل

>>>   سلام هموطنان گرامی‌
من از سدق دل و با هزورداشت خداوند میخواهم یک واقأ مهم راا با شما بگویم که مادر کلانم خواب دیدا و بالای من دین گزاشتا که با دیگر افقنان هم برسانم
مادرکلانم که ۳ بار حج رفته و نمازش هرگز غذا نیست و اکثرا خواب‌های که مبیند درست مبراید
۲ شب قبل که شب جمی مبارک بود بد از ادای نماز خفتن خواب شد و وقتی که صبح با نماز بیدار شد قبل از نماز من راا بیدار کرد و گفت که بچیم اول خواب من راا در یک کاغذ نوشت کن که یادم مرود و کسی‌ من راا در خواب گفت که این خواب راا با همه برسان و گفت که در خواب دیدم که در افغانستان بسیار مردم است و هر کس هر طرف میدود و تار‌های جولا با خود دارد مپرسم که این راا چه می‌کنید میگویند که خانه میسازیم و میگویند اونه نمبینی که همه خانه ساختند میبینم که راستی‌ خانه‌های زیاد جور شده ولی‌ همه سیاه و وحشتناک من مگیم این بدبختی است و بسیار گریه میکونم ولی‌ یکبار می‌بینم که دنیا روشن می‌شه و یک جوان نورانی و قدبلند با یک عصا خیلی‌ جدی روان است و با عصا خود همه خانه‌ها را ویران می‌کند میپرسم که تو کی‌ استی‌ مگوید که من مذهبی‌ استم و این هم عصا موسی‌ است که خداوند به من بیچاره لطف کرده و از خواب بیدار شدم
بی‌بی حاجی بی‌بی ٔگل از خیر خانه

>>>   ماشاءالله ازین رؤیای صالحه که جناب محترمه بی بی حاجی صاحب دیده اند، انشاءالله به زودی همچو علامات فارقه پیروزی های حق بر باطل روز بروز نمایان شده می رود ، واین تارهای عنکبوتی که بالواسطه چهره هاه معلوم الحال از جانب اجانب تغذیه وتاردوانی می شوند باانگشتان توانای موسی صفتان عصر ما ازهم گسلانده می شوند و به زباله دان تاریخ سپرده خواهند شد چنانچه ما در اولین وهله عکس چسپانی های شان می بینیم که فوتوهای این بزنس کاران سرنوشت افغانستان ، تحت بوت های هموطنان پایمال و به کثافت دانی ها رهسپار می شوند.

>>>   باز کدام مذهب جور میکنه؟ از دست مذهب های فرار کردم

>>>   اللهم انصر من نصر دين نبينا محمد ص ...

>>>   خداوند یاورتان باشد.

>>>   برادر عزیز این کدام مذهبی نیست که مذهب جدید بیاورد، مشکل در من تو است که از مذهب خویش خسته شدیم، این ابر مرد معنویت شخصی است به قول شاعر: آفتاب در میانه ذره ای شعر نر در لباس بره ای.
چشم باطنت را روشن نموده بعد انشالله دنیای مذهبی را مشاهده خوای کرد وتصدیق.

از سلام وطندار تشکر و خواهشد میکنم که متن بنده را مکمل تکثیر کند!

درویش از شهرنو

>>>   سلام و علیکم

آیا شما از عقیده فیضانی ها خبر دارید ؟؟؟؟

لطفا مطالعه نماید

>>>   ............افغانیسنان شناسی دوران ما را که فیضانی شناسی جزئ انست.
از متن معرفی نامه علامه صاحب فیضانی

>>>   سلام واحترامات قلبی خویشرا حضور کافی ملت ودوستان راه حق درساعت نیک تقدیم مینمایم وقعآ راه حضرت پیغمر محمد (ص) راتعقیب داشته ودارند باید تمام هم وطننان عزیز ازاین اهگاهی مطلی باشند واین راه درست راتعقیب نمایند وپیروزی ازآن شما است وخواهد بود آ نشاالله
وسلام
برادر شما نورالله وفا
مدیر احصایئه ریاست پُست وزارت مخابرات

>>>   با سلام،
جای استاد مذهبی دانشگاه بود نه آراگاه ارگ. در روزگار پیش از کودتای داوود، یاری از یاران پاکدل مولانا فیضانی برایش گفته بود که بیایید کودتا کنیم. پاسخ شنیده بود که هرگاه به تعداد کابینه افراد متعهد و متخصص صادق به خدا و خلق داشته باشیم، گرفتن قدرت کار سختی نیست. خواننده ی منور خود داند که آن علامه چقدر عمیق و دقیق می اندیشیده است.
گمان نکنم مذهبی صاحب افراد کافی مومن و متعهد و متخصص برای تصدی امور مملکت تربیت کرده باشند.
شاید بعد سیاسی او بر سایر ابعاد شخصیت اش چربیده که به این آروردگاه آمده یا شاید آورده شده. والله اعلم.
شجاع مستقل کابل

>>>   خوب باید دوستان و سیاستمداران در چنین وضیعت کنونی افغانستان باید کمی از مثبت فکر کردم و مثبت به پیش رفتن بیاموزند، ببینید ما خیلی از هر نگاه در بحران قرار داریم چنین حالت سیاسی را بسیار مشکل بود که 8 سال پیش تصور می کردیم ولی الحال که برای ما افغانها زمینه فراهم شده است قابل تحسین است، بگذارید میدان انتخاباتی افغانستان وسیع است هر کس که توانست ریس جمهور خواهد شد توهین کردن به شخصیت کسی کار عاقالانه نیست سوال و نظری اگر دارید باید با استطلال و منطق بیان نماید نه هوایی، تمام کاندیدان ریاست جمهوری افغانستان اشخاص محترم اند ولی اگر در انتخابات کدام تقلب صورت نگیرید این را باید بدانند که دیگر مردم و ملت افغانستان بی خبر نیستند حتی یک برادر و خواهر بامیانی مان که در مغاره زندهگی می کنند می داند که برای کی ری بدهند و علاقه دارد که کی را انتخاب کند.

فریدون از کابل

>>>   سلام
به پاسخ آقایی شجاع باید بگویم که قیاس کردن عمق بحر از سطح متصور نیست این چنین شناسایی ابعاد علمی وعملی مکتبدار اصیل اسلامیت و انسانیت تفسیر رسالت و مسولیت هر انسان در پرتو یکتا پرستی همه عرصه های سیاسی اجتماعی اقتصادی را در بر میگیرد .
لذا انسان را از خواب بیدار بیدار را هوشیار و هوشیار را دست در کار میکند .
یعنی تحول مثبت در زندگی هر انسان پدید می آورد .
البته استاد به مهفوم که شما از آن برداشت کرده اید خلاصه نمیشود بلکه در حقیقت استاد و آنهم از مکتب نامی علامه فیضانی کمیا گر فطرت ها بیدار گر وجدان ها و بلاخره روشن کنندهء راه سعادت و خوشبختی است.که این رسالت منحصر به فرد و یا جماعه کوچک نبوده و حدود هم انشاالله ندارد
جایی تعجب است که شما قول را از زبان یاران پاکدل دلیل می آورید. آیا این درست است که فقط همین کلمه را از همه آن آرزو های پاک ومقدس آموخته و کلیه زحمات ومبارزات شان رادر ابعاد مختلف فراموش کنیم و یا بلفظ بمه چی یا بماچی سپاریم
استاد مذهبی ان رسالت دار با درد است که فقط درد را از علامه فیضانی به ارث برده و این درد است که او را به هر سو می کشاند و به هرجا میرساند .
لذا رسالت و مسولیت مکتبی شان ایجاب میکند که در همچو مراحل اساس به تقاضای ملت مظلوم لبیک گویند .و در خدمت گذاری شان حاضر و آماده باشند
انشالله پیروزی از حق است اگرچه اباطیل آنرا بد ببیند. و یا از آن کراهیت داشته باشند
مخلص

>>>   افغان های عزیزوطنداران گرامی سلام
من به صفت یک فرد مسلمان ویک خواهر مومن افغان شما این نظررا دارم که ریس جمهور کشور خودرا انتخاب کنیم الیته به اختیار خود کسی را شایسته این مقام والا انتخاب کنیم که واقعا رنج های مردم را ومشکلات مکشور خودرا درک کند این مقام برای استاد مذهبی صاحب شایستگی داردنظر به فهم ودانش ایشان واین که او واقعا شخص پرهیز گار متقی است
با احترام صدف آهنگ از ولایت پنجشیر

>>>   افغانان گرامی – السلام علیکم و رحمت الله
...شجاع جان عجب شجاعتی دارند که می خواهند تا مبارزین واقعی اسلام و وطن که ازیشان برای نجات دین و ناموس مسلمانها بهترین کارها ساخته می شود، میدان مبارزه آزادی بخش را رها کرده و به کنج دانشگاه بخزند و رهبانیت اختیار نمایند و سرنوشت 25 ملیون مسلمان محکوم و مظلوم را بگذارند در چنگال شیاطین جنی و انسی.
خوب می بینندکه در موسسات خارجی و تلویزیونها و لیلیه ها وضع دختران یعنی ناموس های ما وشما که همه افغان اند و با ما آبروی مشترک دارند از چه قراراست؟
نمی دانم چطور از تماشای این وضع رنج نمی برند و خم بر ابرو نمی آورند و حتی راضی هم به نظر می خورند و گویا خوش استند که این وضع دوام کند و کسی در میدان معرکه بخاطر اصلاح این ننگ تاریخی حاضر نشود و باید برود به دانشگاه؟ !!!
به هرحال اگر اندکی ظرافت کنیم شجاعت این برادر شجاع، مارا به یاد داستان و یا فکاهی (رند بچۀ کابل) می اندازد که گویند به رندی خود می نازیده ، اما کدام بدبخت در حق وی درحال اجرای کار منفی ای بوده و آن بچه پیوسته می گفته که من رند و چالاک و هوشیارم و هرگز فریب کسی را نمی خورم باش ببینم که این آدم آخر چه می کند تا بالآخره که کار کاملا تمام می شود و هردوی شان باخونسردی ازهم جدا می شوند!!!
حالا اگر ما هم اعمال منفی دشمنان داخلی و خارجی اسلام و کشور را معمولی قلمداد کرده و رندی و هوشیاری را درین بدانیم که ناجیان دین و ناموس ما بروند به دانشگاه، پس ما رند تر از همان بچه کابل استیم و نام ما باید یک درجه از شجاعت بالاتر باشد به جای شجاع مستقل بهتر است قلتبان مستقل باشیم.
محمود بی آزار از شکردره- کابل

>>>   آقای مذهبی صرف یک مشکل داره که خودش درامریکا وکاندید کرده خوده درافغانستان جای بسیار تعجب است
اکثریت کاندیدای ریاست جمهور ی ازخارج آمده اند اما آقای مذهبی خود را یک شخصیت دینی تلقی میکند خدای نا خواسته اگر ایشان ریس جمهور شوند تما م کشور ازخانقا خواهد پر شد
م.م ازکابل

>>>   خاله بی بی گل حاجی گل نی که با حضرت صاحب قرابت خانوادگی داری چطور؟

>>>   م.م از کابل اگر عینک ززه بینی ات را کمی دقیق سازید آن گاه خود به اشتباه خود پی خواهد برد
لطفا به این ویت سایت رجو ع کنید تا معلومات تان در باره استاد مکمل شود
www.ustad-mazhabi.blogfa.com
www.mazhabi.com

>>>   محترم معتصم بالله مذهبي صاحب يك شخص متدين. فرهيخته و عالم دين هستند. من به وجود ايشان احترام خاصي دارم.

>>>   یکی از دوستان از ولایت بغلان آمده و حکایت جالب و سرنوشت سازی را از جریان کمپاین کاندیدان ثروتمند نمودند و در پهلوی آن از کمپاین شاگردان استاد مذهبی نیز یاد کرده افزودند که من به چشم سر خود دیدم که بالترتیب اول کرزی-دوم عبدالله -سوم اشرف غنی- چارم سیدجلال در توزیع پول های بادآورده بیت المال و عرب و عجم و ایران چنان دست باز و سخاوت حاطم طایی گونه! را شروع کرده بودند که حتی برای رهگذر ها و عابرین بطور ناگهانی و ناخواسته پنج-پنج صد افغانی در دست شان تخته می کنند!! و می دهند که می دهند!!! و دیگ های بزرگ پلو ازبکی و میله های کمپاینی شان موج می زند !!
و اما در مقابل از کمپاینر های استاد مذهبی به غیر از یک شورباگک تند و لذیذ و صحبت های پر از اخلاص و صداقت و ایمانداری و مردانگی ای که خاطرات صدر اسلام و فتوحات افغان ها در طول تاریخ را در ذهن شنونده دراک و عدالت خواه تداعی می کند و ایمان و اتکال انسان را به ذات احکم الحاکمین قوی تر می سازد و در مجموع در وجود مستمع جوهر مردی می افزاید، دیگر نام و نشانی از تطمیع و چرک دنیا دیده و شنیده نمی شود،به قول مولانای بزرگ:
صحبت مردان حق مردت کند
صحبت دون همتان سردت کند
و بیشتر تکیه کلام شان این بود که آن چار کاندیدبزرگوار دارند؛ ما نداریم و آنچه ما داریم ایشان ندارند و اینکه آیا داشته گی های ما برای آینده وطن بدرد می خورد و یا جمع کرده گی های آنها ؟ این قضاوت را به هموطنان می گذاریم. از ما همان است که دیدید و شنیدید و در قلب خود ازان حظ بردید و ازیشان آنست که طی سه دهه یکی، و در خلال هشت سال اخیر برای کشور تقدیم کردند، و فعلا جشن ها و میله های خدمات شان را برپا کرده اند. خلاصه - اگرچه مطمئن شدم که این بار پیروزی از آن صالحین است و دعای مظلومین مملکت قبول شده و دعوت برحق استاد مذهبی بسوی کامیابی های محتوم روان است
و همیشه سنت الهی همین بوده که طالوت هان قوی در علم و جسم را برجالوت های قوی در قدرت و دارایی کامیاب ساخته؛ ولی بازهم از نگاه عقلی مقابله این راست کم بغل در برابر آن چار تا کج زور آور ظاهرا محال معلوم می شد. قول شاعر:
ابـــرو کج و خیــــال کج و زلـــــــف و یـــــار کج
بیچاره دوستی چه کند پیش چــــــــار کج!!!
بااحترام- هردم شهید از خینج پنجشیر

>>>   برادر محترم هردم شهید صاحب!
حکایت تان خیلی خوشم آمد فکر می کنم بنابر شتاب در تحریر دو جای احتمالا اشتباه املایی کرده اید- یکی اینکه :
«چیزی که آن چار کاندید... دارند مانداریم»
دیگر اینکه در شعر اخیرشما بجای « راستی» دوستی نوشته اید
حالانکه باید می نوشتید: بیچاره راستی چه کند پیش چار کج
والسلام

>>>   به جواب برادر محترم شجاع و برادرن محترم م. م از کابل:
م م از کابل، فکر نمیکنی که پرشدن خاناقا ها در افغاسنتان نسبت به پرشدن رقاصه خانه ها، ستاره افغان، بجه بازی ها در ولایت وغیره رذایل اخلاقی بهتر باشد؟؟؟

شجاع مستقل، این حرف را از روی دانش میزنید یا از روی حسادت های هم کاسه گانت، که متاسفانه در چندین دهه نتوانستید کار به اسلام و راهی علامه صاحب بنماید. استاد مذهبی الحمدالله شاگردان تربیه نموده است که امروز در سطح جهان، اروپا و امریکا اسیا و ممالک عربی بالای من تو هیچ حساب نمیکند و ظرفیت و این چوکی های مادی را همه به فضل خالق دارا میباشند.

چون خدا یاری کند در کار ها بردمد از خار ها گلزار ها
با احترام حمزه از کلوله پشته

>>>   بیایید صاف گپ بزنیم!
نزد استعمار شرق و غرب و غیره استعمارچیان خورد و کوچک، معامله گران و استخدام شدگان فقط حیثیت یک قلم خودکار را دارد وقتی رنگش تمام شود به دور انداخته میشوند..
حالا روشن و هویدا است که افرادی چون عبدالله ،کرزی ، احمدزی وغیره مثل همان قلم های رنگ تمام شده و به دور انداخته شده است که نمیشه دیگر از آن کار گرفت و این یک واقعیت بسیار بسیار واضح و روشن است که نمیتوان انکار کرد و خود را گول زد.
پس بیایید خود ها را بیدار ، هوشیار و عیار نماییم و رای خود را به دیار شوره زار نریزیم که حاصل نمیدهد و ضایع میشود.
و برعکس در جستجو و انتخاب اشخاص خبیر و آگاه و دانشمند و هدفمند که از تمام کوره های آزمون زمان موفق بدر آمده باشد و با همه امواج و تلاطم های عجیب و غریب سه دهه ما دست و پنجه نرم کرده باشد و بر آن فایق آمده باشد و خود و هم رزمان خود را از معامله گری ها، کشت و خون ها ،خانه ویران کردن ها مردم و ملت آزاری ها بیت المال قپیدن ها چاپیدن ها و غیره جنایات ضد بشری و ضدانسانی حفظ و نگهداشته باشد و دست شان به خون و مال و ناموس وطن و مردم شان آلوده نباشد.
و بتواند اعتماد ملت و مردم رنجدیده ما را جلب کند و بر زخم های آنان مرحم بگذارد و وطن را به سوی آبادی و شگوفایی و ترقی و امن و امان رهبری کند.
لطفاً و اخلاقاً نشر کنید تا وظیفه تان که همانا آگاهی مردم از حقایق است انجام یافته باشد.
انجنیر سید عمر از کابل

>>>   افغان های گرامی :
لطفا" شخصیت مشخص محترم مذ هبی صاحب را تحت شعاع اختلافات سلیقوی تان قرار ندهید . بهتر است به فکر رشد استعداد های متنوع خود و دیگران باشیم .
>حمزه جان ادعای شما از احساسات شماست خون سرد
باشید<
با سپاس ستمدیده

>>>   توان رهبریت
لطفاً خود ورای خویش را دست کم نگیرید. به کسانی رای اعتماد دهید که قصد نجات دیگران را دارند. نه نجات خود از دست دیگران. انانیکه با لباس تقوا، تخصص و ترحم اراسته اند، قدرت را بار سنگین مسؤلیت دانسته ، خویش را نه صاحب ملت بلکه غلام وپاسبان میدانند.
جناب استاد مذهبی درزمره یکی از این شخصیت های فوق الذکربوده. موصوف اراسته به اخلاق حمیده ، تقوا و درایت و مجهزبه صفات و استعداد رهبری کشورو ملت افغانستان میباشد. در زمره ادعا داران رهبریت و خدمت برایشان میتوان اعتماد کرد و بر اینده کشورامیدوار بود
انانیکه ازروی هوس برای کسب قدرت و نام، با کاروانیان پیوسته اند. خودهم نمیدانند کجا از برای چی میروند. و هم انانکه دیروز سرمایه ملت را به تاراج بردند. امروزسخاوتمندانه و بی باکانه مصرف مینمایند . فردا بر انها چگونه اعتماد کرد. به قول شاعر:
(توان) چیست که رهبر باید داشته باشد؟؟؟؟
( تقوا ، وفاه ، امانت و نظارت )
تقوا- درکشوری که نظام وسیستم سالم جود ندارد وانسانهایش همچودیگران فطراً ارزومند جاه وجلال اند. تقوا یک امر لزومی و حتمی است.
وفاه – اولاً وفادار به وعده های داده شده جریان انتخابات . بعداً به کشور ویران و ملت گریان وپریشان، باشد.
امانت – انکه بیت المال را چنان حفاظت و پاسبانی نماید که سرمایه خویش را.امانتدارباشد
نظارت – از اوضاع و احوال کشور و جهان اگاه. قدرت مدیریت، دانش رهبریت ودرامور نظارت و کنترول داشته باشد.
هرگاه با ین حقایق همفکربوده درزمره ملیونها افغان دیگر درصددنجات ملت و مردم خود هستید. لطفاً
رای خود را بیجا و بیهوده نریزید. بااستاد مذهبی و تیم صادق اش بپیوندید.
( یوسف – کانادا)

>>>   سلام دوستان وعزیزان:
ما محصلین پوهنتون(دانشگاه)کابل.درلیلیه مرکز. در رشته علوم سیاسی درس میخوانیم.
در باره بیست نفر از کاندید های محترم ومشهور تحقیق کرده ایم .
تاحال محترم مذهبی پیش ما نفر اول است.
به امید رفاه و ترقی وطن.

شاداب احمدزی و دوستان.....

>>>   تنها برپارسایان کارفهم اعتماد کنید.
ای هموطن هوشیار.هوشدار تا بازدردام نیفتید. اشتباه یکروزه صد افسوس چهارساله درپی دارد. انانیرابپسندید که از خدا ترس و اومخلوق شرم دارند. هر فرد ملت را فرزند بدانند و بیت المال راامانت فرزندان . دامن اش از خون ملت و کیسه اش از پول ملت پاک باشد. (ی. ص)

>>>   درود و سلام خدمت همو طنان عزیز ................

در پناه خدای بزرگ و توانا باشیند .

اما بعد. واقعا شخصیت استاد مذهبی با گذشته پاکی که دارند رحمت استند برای ملت مظلوم افغانیستان. خداوند کامیاب بگرداند.
حاجی رهین از المان

>>>   دوستان عزیز:
بدون شک کسانی که وحدت پسندی.دانش.استعداد و تاریخ روشن را مهم میدانند .
حکومت چهارسال اینده افغانستان را به (محترم مذهبی) اعتماد
میکنند .
اما دیگران به چی؟ و کی؟ اعتماد میکنند؟........
صلاح الدین صافی

>>>   جناب استاد مذهبی!
بیهمگان بسر شود
بیتو بسر نمی شود

>>>   هموطنان رنجچشیده وگرامی ام سلام بر شما :
تاریخ معاصر ماتاحال شاهدحضوریک داعی صلح نبوده است.
لذا حضور واستدلال ومنطق این استاد گرامی مارابیاد زمان امن و صلح ودوستی مییآندازد.
اگربه یک نگاه.عمق رنج و وقوت محبت این مردمحترم ( مذهبی)
رادریافته نمیتوانید. مایوس نگشته چندلحظه نشسته فکرنمائید.
او شائسته گی بیشتر دارد.
کامروا باشید.
امان الله..........از شهرکابل.

>>>   ای ملت قهرمان
تاریخ افغانستان عزیز همواره شاهد داشتن فرزندان تاریخ افرین درمیدان های نجات ، قیام و قلم بوده است.
امروز ناجی شما در میان شما است . فقط شناخت موصوف انهم در زمان اندک و شرایط ناباوریها بشما دشوار است .
ای کاش همه ملت ما تا دیر نشده وی را بشناسند که ایشان
استاد معتصم با الله ( مذهبی) فرزند صادق و صالح شما است.
( صافی)

>>>   برادران گرامی لطف نموده ودرباره شخصیت های کشورخوددقیق شده تصورنمائید.
جوانان عزیز شخصیت های خودرا توحین نکنید.زیراکه خس به اندازه خود دود دارد.
ذبیح الله احمدی درایم

>>>   محترم اشتاد مذهبی استاد گرامی قرلر یکه معلومات گردیده ومیشود انشاالله پیروزی ازان شما است راه شما راه درستی است ما مردم افغا نستان ملت مسلمان بادیانت دین دوست وامثال شما دربین همین کاندید ها کسی را نمیبینم این هرف را بدون مبالغه میگویم هرکسی که درمورد شک مینماید متواند ازنزدیک باایشان وهمکاران شان مفاهمه نماید من ازاثر گفتهای پدرام که درمورد مولانا صاحب فیظانی برایم معلومات کافی ارایه نموده ازواقعت اهگاهی یافتم باز درمورد تصمیم گرفتم که واقعآ راه راست راه درست رابپیش دارد هرکسی که ازراه غلت استفاده منماید البته درگردآب غرق خوهد شد هموطنان عزیز درانتخاب ما ملت بیچاره بسیارکوشاباشیم تاباز دوچار موصیبت دراینده نشویم باز تکرار مینما یم البته ازشخصی مذهبی کسی را دانا هوشیار باعلم باسیاست علمی نمیبینم برادرهای محترم بسیار دقیق باشید ابادی وطن دردست ما وشما است وسلام
نورجان وفا رنجدیده اگر غلتی املاحی داشتباشم مراببخشید

>>>   هموطنانم وعزیزان:
در حرکات و کرکتر ( م. مذهبی) میتوان چهره یک رهبر واقعی .ملی ومترقی را مشاهده کرد که از دیگرکاندید ها تفاوت دارد.
دقیق.......از سوئس

>>>   حکو مت داری و رهبریت خوب
لطفاً خود ورای خویش را دست کم نگیرید. به کسانی رای اعتماد دهید که قصد نجات دیگران را دارند. نه نجات خود از دست دیگران. انانیکه با لباس تقوا، تخصص و ترحم اراسته اند، قدرت را بار سنگین مسؤلیت دانسته ، خویش را نه صاحب ملت بلکه غلام وپاسبان میدانند.
جناب استاد مذهبی درزمره یکی از این شخصیت های فوق الذکربوده. موصوف اراسته به اخلاق حمیده ، تقوا و درایت و مجهزبه صفات و استعداد رهبری کشورو ملت افغانستان میباشد. در زمره ادعا داران رهبریت و خدمت برایشان میتوان اعتماد کرد و بر اینده کشورامیدوار بود
((( انانیکه ازروی هوس برای کسب قدرت و نام، با کاروانیان پیوسته اند. خودهم نمیدانند کجا از برای چی میروند. و هم انانکه دیروز سرمایه ملت را به تاراج بردند. امروزسخاوتمندانه و بی باکانه مصرف مینمایند . فردا بر انها چگونه اعتماد کرد ویا برای کسی که تا زمان قدرت شامل امین برنامه بوده وفعلآ فهمیده نمیشود که جه انگیزه باعث گردیده که خود را کاندید ریاست کرده است اگرفهمیده باشید امین ارسلاح که تا دیزرزهمرای کرزی دریک کاسه صرف طعام میکرد بسیار موضوع دشوار وپیچیده است ایا دست این شخص درخدمت ویاخیانت که کرزی کرده برای شان حوا یده نیست جای تهصف وخجالت آوراست ))) . به قول شاعر:
(توان) چیست که رهبر باید داشته باشد؟؟؟؟
( تقوا ، وفاه ، امانت و نظارت )
تقوا- درکشوری که نظام وسیستم سالم جود ندارد وانسانهایش همچودیگران فطراً ارزومند جاه وجلال اند. تقوا یک امر لزومی و حتمی است.
وفاه – اولاً وفادار به وعده های داده شده جریان انتخابات . بعداً به کشور ویران و ملت گریان وپریشان، باشد.
امانت – انکه بیت المال را چنان حفاظت و پاسبانی نماید که سرمایه خویش را .امانتدارباشد
نظارت – از اوضاع و احوال کشور و جهان اگاه. قدرت مدیریت، دانش رهبریت ودرامور نظارت و کنترول داشته باشد.
هرگاه با ین حقایق همفکربوده درزمره ملیونها افغان دیگر درصددنجات ملت و مردم خود هستید. لطفاً
رای خود را بیجا و بیهوده نریزید. بااستاد مذهبی و تیم صادق اش بپیوندید.که یک انسان وطن دوست خدمات گذار دین دوست ملت پرورمیباشد
( نورجان وفا از کابل جان ویرانه )

>>>   با سلام !
متأسفانه که در بارۀ آقای مذهبي به اندازۀ کافی معلومات ندارم ، نظريات شما عزيزان هم به دو جهت متضاد است نميفهمم نظريات کی ها را قبول کنم . خوب در بارۀ آقای مذهبي چون استخاره بلد نيستم ، از شير خط کار ميگرم . و امثال من هم همين کنند .
با احترام
خودم از کابل ويران ( فعلآ مهاجر

>>>   سلام به همه هموطنان مومن
استاد معتصم بالله مذهبی, شایسته ترین شخصیت برای رهبری کشور را که اگر ساعت ها هم پیرامون اوصاف شان بنویسیم باز هم کم است. وقتیست که همه صادقانه درین راستا همرایشان همکاری نمائیم.
از خداوند منان توفیق و توان مزید برایشان در جهت پیشبرد این امر مهم استدعا دارم.
سامح از تخار

>>>   تاریخ افغانستان عزیز همواره شاهد داشتن فرزندان تاریخ افرین درمیدان های نجات ، قیام و قلم بوده است.
امروز ناجی شما در میان شما است . فقط شناخت موصوف انهم در زمان اندک و شرایط ناباوریها بشما دشوار است .
ای کاش همه ملت ما تا دیر نشده وی را بشناسند که ایشان
استاد معتصم با الله ( مذهبی) فرزند صادق و صالح شما است وقت انسان درفامل خود اطفال صالح تربیه نماید درآینده ظزورت به تکرار عمل نیست حالا محترم مذهبی یک شخصی صاحب تعلیم وتربی است ومیباشد پس چرا کورکورانه اینطر وآنطر تپ تلاش نمایم وقتی که واقعت درپیشروداریم پس باید فکر نکنیم وبرای آینده کشور عزیز ازهمچو اشخاص باید عالم دین دوست پیروی کنیم
برادر شما نورجان ازولایت کابل

>>>   چون خدا یاری کند در کار ها بردمد از خار ها گلزار ها البته این شعررا شهید ملت افغانستان بارها یاد آروری کرده است مرحوم احمد شاه مسعود این مرد دین دوست با معتصم بالله ذهبی اشنای کامل داشت همچنان مذهبی صاحب یک شخصی دین دوست غریب پرور وملت پرور میباشدهموطنان عزیز بسار اگاه باشید رای خود را برای این مرد متـقی پهریزگار بد هیدو درغیرآن دراینده پشیمانی سود ندارد هموطانان عزیز بسیار دراه حق کوشش کنید وحق باشما ست
برادر وطن دوست شما نورجان ( وفا ) ازکابل جان وسلام

>>>   برادر عزیز نورجان وفا
فکر میکنم نوشته های شما با مضامین دیگران در عناوین بالا یکجا شده است . لطفاً دقت فرمائید.

>>>   ایشان اگر رییس جمهور شوند حکومت را به طالبان تسلیم می کند.

>>>   محترم دقیق شوید هرکز نه مطلعه نماید پس تصمیم بگیرید این یک شخصی مبارز درراه خدا ودین برحق است نه فروخته شده ونه خواهد فروخت خاک ودین وهاین حضرت ( محمد ) (ص ) را اگر همرایشان ملا قات نماید باز درک خواهید کرد پس برادر محترم ملت بیچار ه ودین دوست وقت زیاد است با خدا یگانه باورکنید اری تان را باشخصی ملت پرور دین دوست غریب نواز بدهید تا دراینده پیش خدا وند مسول شناخته نشوید خاک ووطن عزت مااست غیرت ما است فکر درست کنید
برادر شما نور جان وطن دوست

>>>   نظر آقای شجاع مستقل نظر بی جایی نیست که عده ای از اخلاصمندان استاد مذهبی بر او شوریده اند و دهن به طعن باز کرده اند. استاد مذهبی عالمی است که در رأس مهمترین مکتب نجات بخش بشریت قرار دارد. رسالتی را که مکتب توحید متولی آن است نمی شود از مجراهای رسمی و در میان مجالس پر زرق و برق دپلوماتیک پیش برد. زیرا مملکت داری چارچوبی دارد که مسایل ایدئولوژیک را بر نمی تابد و هر کسی که کار ایدئولوژیک بکند متهم و برانداخته می شود. پیام مدرسه توحید بیشتر در میان توده ی مردم قابلیت تطبیق و تعمیم دارد و هر قدر که داعی در میان مردم و در بنگاه های دانشجویی باشد دعوت او خوب نتیجه می بخشد. شکی نیست که مذهبی صاحب برنده ی این انتخابات نیست. اگر او به نفع کاندید دیگری بگذرد هم ضعف او را نشان می دهد. اگر هم تا آخر پیش برود و بلاخره جز یک مشت ارقام آرای اخلاصمندانش چیز دیگری نصیب نخواهد برد. امید دارم اخلاصمندان او بر من نشورند که این سزاوار پیروان مدرسه ی توحید نیست.
با امید سربلندی همه تان
شرق آفرینش پروان شهر چاریکار

>>>   سلام دوستان و عزیزان!
مذهبی یک شخصیت .... و بی دین است.

>>>   ملا ملایی کند را و رسم اسلام را برای مردم بیاموزاند .
سیاست کار .....است .
ما نه تنها به ریس جمهور دانا ضرورت بلکه به ملا های خوب هم .

>>>   شرق آفرینش جان مانده نباشین:
موقف عالی قضاوترا که خود به خود داده اید تشکر.
اما اگر آزرده نشین،بایدبگویم که هر کس در محدوده دانش خویش قضاوت کرده میتواند.
فلهذااکثر صاحبان درک، ایمان وتحلیل، گام استاد بزرگوار را در جهت دفاع و احقاق حقوق مردم مسلمان ودر بند کشیده ما را ابراهیم وار و موسی منش خوانده و حمایت کرده اند .
صلح آفرینش باشید........ وسلام بر شما.

>>>   تا دو ماه پیش باور نمی کردم که مذهبی صاحب یکی از چهل قلندری باشد که به گرد کشمشی در ارگ جمع شده اند. و باور نمی کردم که او در کنار شهنواز تنی، شهلا عطا و ملا راکتی در یک صف بایستند. زیرا او همواره خودش را از دیگران یک سروگردن بلند تر می دانست و می داند. چه دانم شاید زندگی در فرنگ چیزهایی را به او فهمانده است. کسی که در سالهای جهاد، تندترین نوع موضع گیری داشت و همواره در کسوت روحانی محض دیده می شد. اینکه ناباورانه در هر دو بعد ظاهر و باطن تغییر کرده است.
از کارآیی های نفس تعجب باید کرد.
اختر امید

کابل

>>>   اختر امید جان عزیز
نمیدانم چه اندیشه و تفکری دارید ولی یقین دارم که نه از مدنیت باخبر اید و نه از اسلام عزیز زیرا کار قضاوت عقل را به چشمان تان واگذار شده اید که خطایست جبران ناپزیر. بقول حافظ شیرین کلام (هر زمان خر مهره را با زر برابر میکنند). استاد بزرگوار بخاطر نجات من و تو به پا خواسته و به اتکاء پروردگار عالم در این گذرگاه نا هموار گام برداشته است. تا چه زمانی آب بر آسیاب دشمن و تیشه بر ریشه خود میزنید؟ تا چه زمانی میخواهید این ملت مظلوم و محکوم در ذلت و بیچارگی زندگی کنند؟ اگر شما در افغانستان نیستید لااقل هموطنان ما از آن نابسامانی ها به ستوه آمده اند. طوریکه صد ها دانشمند و مبارز این وطن را دلسرد شده و مجبور به ترک وطن شدند، دیگر نگذارید اشتباهات گذشته تکرار شود. به این ناجی ملت همکاری کنید. چهل سال قبل وقتی پدر بزرگوار شان جناب علامه فیضانی مردم را بیدار میساخت بر اثر توطئه های دشمنان انسانیت و اسلامبت به زندان ها کشیده شده و نابودش ساخنتد، سید جمال الدین افغانی و صد ها وطندوست دیگر نیز از دست خائنین و نوکران انگلیس به این سرنوشت دچار شده اند. نگذارید بار دیگر استاد گرانمایه را از دست داده و وقتی در بدبختی قرار گرفتیم ندامت بکشیم. خواهش میکنم که تعصبات را کنار بگذارید و به پول اندک خود و سرنوشت خود را نفروشید.
به امید پیروزی حق بر اباطیل زمان
عیار

>>>   به اختر امید!
جان برادر خود ،ما و شما اگر دقیق نظر کنیم،محترم مذهبی، در زمان زورگویئ ها و اجیری رهبران اسلامی وغیراسلامی قاطعانه مبارزه و مقابله مردانه و شجاعانهء علمی و فرهنگی توآم با تقوا و صفائیت داشتند.
حالا هم چیزی دیگری نیست،همان زورگوئی ووابسته گی های دیگران و همان مردانه گی و شجاعت استاد از دل و جان.
امید را از دست ندهید که گنهکار نشوید.

>>>   اختر امید جان .
دنیا پر از آب شد.خودت را تا بند پایت است.
به خیالم عینک های خودت هنوز هم از غبار عقده و حسرت پاک نشده.
به نفس خود تعجب و حیرت کن که با تیغ جبن،جنازه متحرک جورت کرده .
احمد......افغانستان

>>>   برادران محترم!
به منکران حق و یا جاهلان یا حاسدان در برابر استاد مذهبی که متاسفانه ارواح حیوانی (بل هم اضل) دارند هرقدر منطق انسانی و اسلامی بگویید فایده ندارد، بهتر است وقت خودرا ضایع نساخته و ضرب المثل : پیش کله خر یاسین خواندن را تجربه نکنید!
زیرا به آنها کرزی ها و تنی ها و امثالهم لایق و سزاوار اند نه مردان خدا.
چنانچه مولانای بزرگ بلخ می فرماید:
خر چه داند قدر حلوا و نبات
توبره کاه باشدش کنج ربات
والسلام (خرسوار خرکوب از پنجشیر)

>>>   معتصم بالله مذهبی از مه مشنوی برو به یک مسجد امام جمعه شو اگر این قدر عالم هستی اما من بالای عالم بودن تو هم شک دارم چون خودت از ادرس پدرت استفاده میکنی پشت مرده ها چه میگردی از خودت بگو که چی کار کرده میتوانی هر اگر تعویض جادوگری هم نوشته کنی ارمان ریاست جمهوری افغانستان را به گور خواهی برد چون که مردم افغانستان از ملا ها خسته شدند به کسی رای میدهند که منطق داشته باشه نه که از کنج مسجد به نام مجاهد و امثال ان به سرنوشت مردم بازی کند.
با احترام عبدلقدیر هراتی

>>>   عبدلقدیر جان بسیار قرتک نزن. از روس و انگریز مشکل ات حل نمیشه. خود کش بیگانه پرست استی خدا اصلایت کند.

>>>   افتخار به فرزندان پر افتخار کشور چون محترم استاد مذهبی، و سائر افراد پاک سرشت کشور که واقعاً چشم روشن ملت ما هستند.
ما ملت شریف افغانستان رئیس جمهور های بی صلاحیت،رهبران بی سیاست و علمای بی عمل را دقیق آزموده آمده ایم.
و درین دور انتخابات نیاز به آن است که از افراد صلحدوست ، با درک، با حوصله و تجربه و پر تلاش و جوان چون استاد مذهبی حمایت وپشتیبانی بی دریغ نمائیم.
در غیر آن ( آبی که در افغانستان تا حال در جوی رفته دقیقاً باز خواهد رفت)
با حرمت
کبیر....... فرانسه

>>>   قدیر جان شما زاده اسلام استید بافکر واندیشه خوب بندیشید اکر وقت داشته باشید در دفترمرکزی محترم مذهبی صاحب باپیره دار دروازه درمورد قانون قرآن ودین ومذهب یک کمی صحبت باایشان نماید اگر درمورد مثایل دینی معلومات داشت باشید متوانید بمطلب برسید اگر درمورد مثــایل دین معلومات کافی ندارید ..ازشما محترم اسلام زاده ... ملت دین دوست ودین پرور گلیه نداریم
نورجان وطن دوست ازکابل

>>>   اولین کاندید با خصوصیات نیک در بین کاندید ها استاد مذهبی است0

>>>   قدیرخان واختر امید خان من فکر میکنم که .....شما از مسلماننشده اگر میشد یک کمی انسان با خدا وپرهیز گار را میشناختی متوجه عاقبت خود باش سخت پشیمان خواهی شد. کجا کاری کند عاقل که بار ارد پشیمانی
سایه دور از وطن

>>>   با سلام
محترم مذهبی ! گپ های خوب و پلان های سازندۀ شما را از طريق تيلويزيون پيا م افغان شنيدم واقعآ عالی بود . يک حرف گفتنی و يک انتقاد دارم .
گفتنی ام اينست که ظاهر گپها و پلانهای هر کانديد بهتر از کانديد ديگر است . و در باطن ، اين همه کانديدان کی ها اند فقط به خداوند (ج) و خود کانديد ها معلوم است .
شما به لسان پشتو و دری گپ ميزديد وانتقادم اينست که گفتنی های که به لسان پشتو گفتنی بود شما به دری ميگفتيد و گفتنی هايکه به زبان دری بايد ميگفتيد شما آنرا به زبان پشتو ميگفتيد . شايد بعضی ها مطلبم را نفهميده باشد ، تشريح ميکنم . شما به لسان دری نصيحت ميکرديد ، در حاليکه پشتو زبانان به نصيحت ضرورت دارند !! درست ؟!!!
و پلانهايتانرا به زبان پشتو ميگفتيد در حاليکه آنها ( مثلآ طالبان ) آنقدر شوق به پلانهای کاری و ساختن مکاتب و پوهنتونها ندارند .
به اميد آرامی افغانستان
متخصص

>>>   محترم قدیرک هراتی!
علمی ترین و بامنطق ترین و پروفشنل ترین حرف ها و طرح ها را استاد مذهبی می گوید، می توانید این را از کدام استاد لایق پرسان کنید تا به شما بفهماندیابه اصطلاح شمارا خرفهم کند.
و اگر به آن هم نشد ، نزد من بیایید تا شمارا از طریق سمبه بفهمانم، یعنی در گوش تان با چیغ و فریاد بلند پیچکاری کنم و حقیقت را به زور تخته نمایم، چراکه می گویند آدم ها از نگاه درک به چار دسته تقسیم می شوند:
1- رموز فهم
2- نکته فهم
3- چُـکه فهم
4- سوته فهم
فعلا ً چون شماچُــکه فهم معلوم می شوید اندکی چکه کردم و اگر تاثیر نکرد نوبت سوته خواهد رسید. یا از چانب بنده یا از طرف خدا جل جلاله - اخطار است!
با احترام- سوچ گوی روضه باغی

>>>   این شخص شناخته شده نیست. چطور میتوانیم بدون کدام شناخت اعتماد کنیم. لطفا از احساسات مردم صادق افغانستان استفاده غلط نکنید. بیائید که بعد از این با خدا و با یکدیگر صادق باشیم.

>>>   با مطالعه از تمام ابعاد زندگی, گذشته و طرح های معتصم بالله مذهبی به این نتیجه رسیدم که شایسته رهبری افغانستان است بنأ با تمام امکانات در خدمت این شخصیت عالی مقام قرار گرفتم.
هوطنان عزیز: فرصت را غنیمت شمرده به شناخت رهبر واقعی خود بشتابید.
نور از کابل

>>>   به برادر عزیز که شناخت شان از شخصیت های سلیم افغانستان کم است.
دوست عزیز!
استاد مذهبی از رهبران پاک و ملی ما است که زود یا دیر سردسته پاکدلان وخردمندان جامعه ما خواهند بود.
وای به حال ما که بیخبر ، دربدر و یا درخواب باشیم.
حسن غمکش.....از فغانستان

>>>   هموطنان عزیزم:
شخص استاد مذهبی عزیز،در بین سائر کاندید ها مانند الماس در بین دیگر زیورات است.
برای دریافت این واقیعت نظر پاک و قلب مومن به کار است.
حق یار و یاورش باد
مجاهد شناس صبور

>>>   وطنداران گرامی:
من در همکاری با تیم وطندوست ومردمی استاد محترم مذهبی فخر میکنم.
بشردوست.... نیویارک

>>>   و اما موقعیت روشن استاد مذهبی عزیز، چون آفتاب در محیط خفاشان است.
آزاد کابلی

>>>   موفقیت مذهبی صاحب را در اتتخابات مردمی! شفاف! و عادلانه ! که منجر به اتخاب ایشان به حیث ریس جمهور کشور گردید، برای اخلاص مندان جناب ایشان تبریک می گویم.
با احترام
اختر امید

>>>   به اختر جان امید:
وجود نیرنگ و فریب کاری های زعمای شما، و نبودن کوچکترین شکایت بر علیه( استاد عالی گهر )و همرهان پاک طینت شان این حقیقت را میرساند، که ایشان بدیده صاحب بصیرتان و حق جویان کامیاب هستند.
سعی،صبر و امید تان را حفظ کنید.
روشن ضمیر کابل

>>>   مذهبی بچیش از مه مشنوی کسب سابق خود را که عبارت است از لواشک فروشی را شروع کن بیست رای هم کسی بتو نداد خیلی خود را بالا بالا نزن زمانیکه بیست رای نبوردی دعوای شمارش مجدد انتخابات را هم داری اگر انتخابات به قول خودت شفاف هم میبود کسی به تو رای نمیداد خود را زحمت ندی.
با احترام عبدالقدیر هراتی

>>>   قدیرک جان هراتی!
مچم که به قرآن کریم باور داری یاخیر. به هرحال من از زبان قرانکریم تو را به خودت و دیگر خوانندگان معرفی می کنم:
درین شکی نیست که استاد مذهبی رهرو واقعی و وارث راستین پیامبران الهی است و برای همه انسانها نیت خیر رسانی داشته و با هیچکس دشمنی ندارد.
بناءً قرآنکریم عناصری را که بی موجب با انبیاء و وارثان شان دشمنی می کنند ( عتل بعد ذالک زنیم) توصیف کرده، بناء شما حتما ً عتل و زنیم هستید و این خصلت فطری تان است و تا جایی معاف اشده می توانید.
لذا از همین حالا جستجو و تحقیق را از فرهنگ عمید شروع و تا والدین تان برسانید، انشاء الله با ما همنوا خواهید شد.
برات علی از دایکندی

>>>   عبدالقدیر جون:
در انتخابات شفاف شکاف ها و سرقت های تان واضح میشود.
شخصیت عالی استاد والا گهر بالاتر از بحث شما و کاندید شما است. لطفآ انتظار باشید.
مثل انتظار های تان در صفوف کمک ها و خیرات های ایران .
آزاد کابل

>>>   شاغلی قدیر هراتی!
مطمئن باش که انشاالله بزودی این چند کاندید متقلب و و ابسته که قبلا در یک حکومت باهم همکاسه بودند چنان همدیگر را پاره پاره کنند که جامعه جهانی و سایر احمقانی که در بدل تطمیع و یا جهالت به ایشان رای داده و اعتماد کرده اند، پشیمان شده و راه خود را گم کرده و بعد از دادن تلفات زیاد عذر و زاری کنان به پای استاد مذهبی بیفتند که از برای خدا ما کور و احمق بودیم و ترا نشناختیم بیا قدرت را تسلیم شو و مارا ازین تباهی نجات ده، زیرا تو محمود غزنوی و احمدشاه بابای زمانی.

>>>   من از حامیان به قول خودشان استاد مذهبی گوهر علم و ادب یک سوال دارم و ان اینکه استاد مذهبی قبل از یازدهم سپتامبر دو هزارو یک به کجاتشریف داشتند و مصروف چه کارها و برنامه ها برای مردم افغانستان بودند؟ استاد مذهبی اگر از ادرس مجاهد ها استفاده نماید باید بداند که از جمله قسم خورده گان خانه خدا است و مانند سایر مجاهد ها مردم را به خاک و خون خواهد نشاند و مانند داکتر عبدالله عبدالله به شکست قطعی مواجع خواهد شد چون مردم افغانستان دولت مجاهد ها را از یاد نبرده و نخواهد برد.زنده باد اقای کرزی.
با احترام عبدالقدیر هراتی

>>>   حکومتداری باحلوای سرقبرنمی شود مذهبی صاحب.........................
فهمیدی

>>>   سلام به همه : امید وارم که پیروان مذهبی با دشنام دادن ها جاهلانه خویش در این آمد آمد رمضان معرف قلب نا سلیم و تعصب کور کورانه خویش نشوند و مدرسه مبارکه توحید را با بد اخلاقی های خویش از این بنشتر بد معرفی نکنند چرا که شاعر گفته
آفتابی بدین بزرگی ره زره ابر ناپدید کند
امید از تکر برادرتان دلخور نشوید برای اصلاح است !!!

>>>   فهمیدی جان عزیز :
به گور های دسته جمعی که بوجود آورده اید، واقعآ حلوا درست کردن هم اقتصاد کار دارد که توان آن را هم رهبران تان از مردم شریف ما گرفته است.
 بگذارید مردم شریف ما رهبر صلح را که (جناب استاد مذهبی) است، با سر بلندی انتخاب کنند.
حق بین باشید.

>>>   آفرین ! آقای قدیرجان هراتی که این بار از پوش برامدی و هویت خویش را آشکار ساختی که تو از هواداران کرزی استی.
استاد مذهبی سال ها قبل از 11 سپتمبر شب و روز مصروف جهاد فرهنگی و تربیه دادن صدها جوان از سراسر افغانستان بودند که به حیث یک تیم کاری خدمت صادقانه و بی ریا برای نجات آینده وطن باشند و همواره به رهبران تنظیم های قران خور و جهاد فروش بطور جدی و قاطع گوشزد می نمودند که راه تان غلط است و عنقریب اسلام و وطن را تباه و بدنام خواهید کرد.
اما چون پول نداشت و وابسته به اجانب نبود کس به قولش عمل نمی کرد.
اما از تارکان جهاد نیز نبود که روس هارا در وطن تماشا کند و بی غم در خانه بنشیند بلکه جدا از تنظیم ها گروپ های پاک و تربیه شده داشت که مانند ملایک با مردم پیشامد داشتند و کمونست ها را اول دعوت به صلح می کردند و در صورت عدم قبول آنها را راهی جهنم می ساختند.
دیگر اینکه در پهلوی کارهای تعلیمی و تربیوی فرهنگی، فعالیت های خیررسانی عام المنفعه برای مهاجرین غریب و بی بضاعت داشتند مانند پروژه های قالین بافی، زنبورداری،کلینیک صحی، سرک سازی و غیره که هزاران تن هموطنان ازان اکمال شدند.
اما کسانی که می خواهند آقای کرزی دوباره ریس جمهور شود ایشان در حقیقت می خواهند که تمام خرابی های هفت سال گذشته دوام کند مانند:
قتل و کشتار بی گناهان، خرابی وطن و بی کاری و تلویزون های ./.... و مبتذل و از همه بدتر ..............................و این ها تماشا کرده بروند و حتی خوششان بیاید، .........
قربان علی از جاغوری

>>>   برادران محترم!
به منکران حق و یا جاهلان یا حاسدان در برابر استاد مذهبی که متاسفانه ارواح ............... دارند هرقدر منطق انسانی و اسلامی بگویید فایده ندارد، بهتر است وقت خودرا ضایع نساخته و ضرب المثل : ...............
زیرا به آنها کرزی ها و تنی ها و امثالهم لایق و سزاوار اند نه مردان خدا.
چنانچه مولانای بزرگ بلخ می فرماید:
خر چه داند قدر حلوا و نبات
توبره کاه باشدش کنج ربات

>>>   هموطنان مردم دوست آزاده و شریف:
کاروتلاش استاد گرامی(( مذهبی)) به اساس علم و دانش بدون هر نوع تبعیض بر بنیادانسان دوستی و خدمت استوار است
،بنآ تا جهان انسانیت باقیست فکر ایشان ادامه مییابد.
پس موفقیت جهانی نصیب انسان دوستان بادا.
با درود .... کابلی
محبت است که دل رانمیگیرد آرام
وگرنه کیست که آسوده گی نمیخواهد؟

>>>   سلام به آزاده گان و رهروان حق و حقیقت در قرن حاضر:
عید سعید اضحی به شما و سائر انسان های سلیم خصلت
در سراسر جهان مبارکباد.
باسلام حق بین

>>>   سال جدید 1389 خورشیدی به تمام رهروان نور تبریک و تهنیت گفته.
 از خداوند قادر وعظیم ج آرزومندم تا این سال و سالهای بعدی را ایام
پیروزی و چیره دستی نور بر ظلمت و معنا بر ماده به رهبری جناب استاد( مذهبی ) وسائر رهنوردان حقیقت در جهان ما بگرداند.
آمین آمین آمین. وسلام


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است