ائتلاف حمایت از قانون:
رییس جمهور....خداحافظ ؟!
جناب رییس جمهور اگر اشتباهات را اصلاح نکردی آن وقت ما از تو نمی خواهیم که بیایی و قانون را تطبیق کنی، ما وقتی به چهار دروازه ریاست جمهوری آمدیم برایت می گوییم جناب رییس صاحب جمهور شریفانه استعفایت را نوشته کن و خدا حافظت 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۴    ۱۳۹۰/۵/۲۲ کد خبر: 25617 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، اعضای ائتلاف حمایت از قانون در سومین روز تحصن خود هشدار دادند که اگر خواسته های آنان پذیرفته نشود، دامنه اعتراضات آنان تا دروازه های ریاست جمهوری خواهد رسید.

حاجی عبدالظاهر قدیر، رییس این ائتلاف روز جمعه در میان هزاران تن از باشندگان کابل بشمول بزرگان قومی، نمایندگان جامعه مدنی، شخصیتهای سیاسی ، استادان دانشگاهها ، ورزشکاران و جوانان گفت که حکومت با زیرکی بسیار خود را از جنجال های انتخابات بیرون کشیده و مسؤلیت را به دوش کمیسیون مستقل انتخابات گذاشت.

وی به کمیسیون مستقل انتخابات نیز هشدار داد که به معاملات سیاسی تن ندهد و بر موضع قبلی اش مبنی بر نهایی بودن فیصله این کمیسیون در خصوص نتایج انتخابات پارلمان سال گذشته پا برجا باشد.

عبدالظاهر قدیر در عین حال حکومت را به خاطر معرفی نکردن وزرای باقیمانده کابینه مورد انتقاد قرارداد و گفت تا زمانی که به خواسته های آنان پاسخ داده نشود به اعتراضات شان ادامه خواهند داد.

وی دراین راستا چنین گفت: این تحصن تا دروازه های ریاست جمهوری می رسد. اگر توجه نکردی و اشتباهات را اصلاح نکردی، باز آن وقت ما از تو نمی خواهیم که جناب رییس صاحب جمهور حالی بیا قانون را تطبیق کن و ما وقتی به چهار دروازه ریاست جمهوری آمدیم، باز برایت می گوییم جناب رییس صاحب جمهور شریفانه استعفایت را نوشته کن و خدا حافظت!

از سوی دیگر سخنگوی ائتلاف ملی تغییر و امید می گوید که رییس جمهور با این قانون شکنی ها، دموکراسی به را مسخره گرفته است و هشدار داد که این نهاد با پشتیبانی از ائتلاف حمایت از قانون نمی گذارد که قانون زیر پا گذاشته شود.

امرالله صالح ، رییس پیشین عمومی امنیت ملی نیز حمایتش را از ائتلاف حمایت از قانون ابراز کرد و گفت که هیچ نماینده ای از عضویت مجلس نمایندگان محروم نخواهد شد.

وی در این راستا چنین گفت: از این صدای عدالت خواهی نمایندگان معزز مردم افغانستان حمایت می کنیم این حمایت روزی که ضرورت باشد حمایت لفظی است، روزی که ضرورت باشد، حمایت سیاسی است و همچنان روزی که ضرورت باشد من پیشاپیش رفقا و دوستانم در دفاع از قانون، آن فرمایش شما را لبیک گفته و سهم می گیریم.

این در حالی است که دو روز پیش رییس جمهور با صدور فرمانی به کمیسیون مستقل انتخابات هدایت داد تا فیصله های دادگاه استیناف ولایت کابل را در اسرع وقت عملی سازد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   قیصه مفت است.

>>>   نگذارند که کرزی از قانون پا بیرون بگذارد. در گذشته ها کسی از جناب کرزی نپرسید که چرا قانون اساسی دست خورده است؟
کسی نپرسید که چرا طالبان امتیاز مالی و معنوی می گیرند؟
کسی نپرسید که چرا در برابر اقوام بر خوررد های دو گانه صورت می گیرد ؟
کابلی

>>>   سلام آياميتواننداين ائتلاف رئيس جمهوررا واداربه استعفانمايندمن فكرميكنم غيرممكن هست چراكه مردم ازاين حركت شان حمايت نميكنندودروقتي كه ايجاب تظاهرات گسترده راميطلبد، هيچكس بخاطركسانيكه ميخواهندبراي مدتي به چوكي پارلمان تكيه زنندوبه نفع خودفعاليت هاي اقتصادي راانجام دهند، حاضرنخواهدواينان تنهاخواهندماند.
به نظرمن بهتراست به فيصله كميسيون انتخابات تن احترام نمايندوآنرابپذيرندتابيشتربه سوي بحران موجوده نرويم .
نوشين ازهرات

>>>   جناب کرزی باید استعفادهد .
سیدعصمت الله نقوی

>>>   این ریاست جمهوری از خود کرزی میباشد، هرکی دعوا بر این ریاست جمهوری کند دعوایش باطل است.

>>>   خبه شرطیکه خودتان صادق باشید و دست از فساد و قومگرای بردارید اگر در مقابل مردم صادق باشید به نفع شخصی خود کار نکنید یقین کنید که مردم از شما حمایت خواهد کرد در غیر آن از طرف مردم خواهی شد پس لطفا به این اتحاد تان بخاطر منافع مردم بخاطر جلوگیری از فساد ادامه داده و موفق باشید اگر با مردم صادف هستید.
غمکش از ولایت بیکسان

>>>   بیسار خوب نوشتید با جنجال...

>>>   اگر کرزی استعفا دهد پس گدام ... دوباره سر قدرت خواهد امد از بد بدترش توبه او مردم شکر کنید به این حال واحوال که است و اگر نه روزتان از این هم بدتر میشه.

>>>   کرزی صاحب، خدا خافظ !! شاید سرنوشت حسنی مبارک در انتظار تو و ... باشد.

ضیآ از کابل

>>>   بهترین راه بیرون رفت از این بحران انتخاباتی ، اعلام لغو ولسی جرگه توسط آقای کرزی و یک انتخابات جدید باید صورت بیگیرد ،
زیرا نه کمیسیون مستقل انتخابات میتواند 62 تن را از مجلس فعلی بیرون کند و نه میتواند آن 62 تن دیگر را وارد مجلس کند و از هردو طرف فشار های بالای کمیسیون است ، و معقول ترین راه این است که پارلمان لغو گردد ،کسانی که رای آورده اند از مردم باز هم رای خواهد اوردند.!
و کشور عزیز مان یکبار دیگر در منجلاب سیاسی خانه بازی ها و قوم گرایی ها نخواهند سوخت !
و این حق را تنها ریس جمهور دارد امید وارم دوست ها هم نظر بنده باشند .
با احترام
احمد تمیم مزاری

>>>   سلام امید دارم این مشکل به زودترین فرصت حل شود و همه باید بداند که فیصله کمیسون انتخابات نهایی است هر گونه تغیر در آن مخالف قانون اساسی است و آقای معنوی هم یک شخص عالم است همه گفته هایش بر مبنای قانون است نتایج که قبلا از طرف کمیسون اعلان شده شفاف و عادلانه بوده نیاز به تغییر نیست
ساغر از مکروریان

>>>   کرزی باید استعفا دهد ، وکسانیکه فکر میکنند این ناممکن است باید بدانند خشم این ملت بیاری خداوند متعال همه چیز را ممکن نموده وخواهد کرد.

>>>   اشتباه بزرگ ازكيست؟ اگر اين چهار نفر بالاتر ازقانون وصلاحيت هاي يشان حرف ميزنند پس مطبوعات چرا ؟ واي واي ازان روزي كه بگندد نمك.

>>>   رياست جمهوري نهاد است مستقل كه وابسته به هيچ قانوني نيست بلكه قانون ميسازد و صادر ميكند لذا قانون در آنجا معني ندارد واژه هاي قوم - تبار - لسان - مليت معتبرترين قانون است
نيزك شبكوب

>>>   این همه دعوا چقدر خسته کن است. از الف تا یای این دولت فاسد برای پرکردن جیب خود و برای نوکری برای خارجی ها کار میکنند.
نادر

>>>   زنده باد حاجي صاحب قدير . عمرت دراز باد وبه گفته هايت صادق باش در نصف راه انديوالهايت را تنها نگذار وبه كدام اپارتمان ويا موتر هاي سياه شيشه فروخته نشوي . غيرت افغاني ات را به دالر ويورد نفروش ومردانه از همپيمانانت دفاع نما . شايد شما موفق باشين وهر ان كاري ميكنيد قانون اساسي را مدنظر بگيريد ومردم را از جنجال هاي انتخاباتي نجات بدهيد.

>>>   ای کاشک این همه کشمکشها به خاطر افغانستان عزیز باشد.
ولی افسوس که ما چرا ازاین اشخاص خون آشام و استفاده جوی حمایت میکنم.
من نمیگم که کرزی دارای یک سیاست است که کاملا" به نفع مردم است ولی باید قبول کرد که دستش به خون-مال-جان مردم آلوده نیست و فعلا" از او بهتری نداریم.
و خطاب به کسانیکه استعفا کرزی را میخواهند باید گفت که اینها همه خواب است خیال و گاو پیر پندانه خواب میبیند.
به امید افغانستان واحد.

حامد "فرهومند" هرات

>>>   تلاش های کرزی رانادیده نگیرید

>>>   آزموده را آزمودن خطاست:..........
جناب قدیر و ناقدیر پدر شما جی کرد که شما کنید خاطر شما جمع باشد مردم هیچ وقت از شما حمایت نمیکند بخاطریکه شما و هم قطاران از سال 1371 به اینطرف امتحان تان را داده اید و مردم میداند که هدف شما چیست.
شما بخاطر به قدرت رسیدن هر کاری که از دست تان شود میکنید که نمونه آنرا ما در جنگ های تنظیمی شما دیدیم.
اگر شما بخواهید که اوضاع کشور را مختل بسازید من به اطمینان کامل برای تان میگویم که جلو طالبان را رها میکنند و آنوقت نه شما خواهید بود و نه جناب کرزی و افغانستان خواهد بود و دوباره امارات اسلامی بعنی حکومت طالبانی.
ولی منحیث بک برادر از شما خواهش میکنم که زمینه دوباره آمدن طالبان را مساعد نسازید ورنه سر همه شما را خواهند خورد
الهام از شهر رنجدیده کابل

>>>   نظر آقاي تميم مزاري قابل غور وتعمق است.بهترين راه هم همين خواهد بود؛زيرا فرمودهً آفاي مزاري كسانيكه واقعاً راي گرفته اند دوباره راي خواهند گرفت.
دموكرات

>>>   هموطنان عزیز!
ائتلاف !!! و پارلمانی که... است و درس دموکراسی به مردم افغانستان میدهد، چه خواهد بود!

>>>   کرزی باید استعفا بدهند وبجای ان امر الله صالح رئیس جمهور شوند استر جنرال عبدالرشید دستم وزیر دفاع و محترم بشر دوست وزیر داخله والباقی کابینه را با تفکرغلط وبرسی نموده هرکدام ر ابجایش برای ابادانی وطن گام برداریم وهم چنان مجلس را منحل نموده دوباره انتخابات برگزار نمایند وصادقانه عمل کنند ورئیس کمسیون انتخابات اقای معنوی این بار باید طوری برنامه ریزی کنند که جزئی ترین تخلف از طرف هر نماینده صورت گیرد اخراج شوند.
جویا

>>>   پس کی به عوض آقای کرزی روی صحنه بیاید شما بگوید. ؟
آزموده را آزمودن خطا است شما ها پیش از دوره طالبان تجربه کرده اید.

>>>   سنگ اول گر نهد معمار کج تا ثریا میرود دیوار کج
افضلی

>>>   آقای کرز استغفا کن ملت افعانستان را بدبخت کردی
عبدالواحد مالستانی

>>>   والله نظر اقاي جويا بسيار عالي است ، چرا اين دولت شاريده همه رشوت خور است.

>>>   بعد از كرزي ، داكتر صاحب اشرف غني مي ايد . خواهي يا نخواهي .
نقيب

>>>   از نظرمن کرزی مرد طلائی افغانستان است ، و موضوع کاملا روشن است که اگروکیل است رهبر است روشن فکر است فقط شان این است که از هر راهی که شده باید به قدرت برسند وبرایشان ویرانی کشور کشتن مردم هیچ اهمیتی ندارد.
هراتی

>>>   در حقیقت مالک هر شی ( ریاست جمهوری ) خداست
این امانت چنـــــــد روز در نزد ماســـــــــت
ای مسافر (افغان ) نظر از لطف خدا باز مگیـــــــــر
میروم (کرزی ) انچه خـــــدا خواست همان خواهد شــد
او جان بیادر ! کرزی تازه برادر ... خود را از راه خود دور کرده دیوانه خو نیست که استعفا بدهد .

>>>   ای جناب آقای کرزی ما ملت بیچاره ازدستی بی عدالتیت بی قانونیت به عذاب هستیم...حکومتت عادل نیست آ... ماخو عاجز هستیم قدرتش را نداریم خداوند جذاته بدهد>
مظلوم یار ازبامیان

>>>   اظهارات اعضای ائتلاف درمطابقت به قانون ازجمله جرم علیه امنیت داخلی وخارجی بوده

>>>   ظاهر قدیر به سخنان کوچه یی خود ثابت ساخت که هیچګونه پابندی واحترام به قانون ندارد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است