بودن یا نبودن مسأله این است!
بن لادن بهانه ای برای حضور در افغانستان...
در پی انتشار یک نوار ویدیویی تازه منسوب به بن لادن، تحلیلگران و مشاوران امنیتی سابق كاخ سفید اعلام کردند به نظر آنها بن لادن مرده است و زنده جلوه دادن او توسط دولت امریكا صرفاً توجیهی است برای حضور امریکا در افغانستان 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۵    ۱۳۸۹/۱۰/۴ کد خبر: 17660 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، اسامه بن لادن، رهبر القاعده بهانه ای است تا نیروهای آمریکایی بتوانند افغانستان را اشغال نمایند.

روزنامه واشنگتن تایمز به نقل از رابرت وینر، مشاور پیشین كاخ سفید و جیمز لوییز ، تحلیلگر امنیتی امریکا می نویسد؛ بن لادن زنده نیست و حکومت آمریکا بمنظور به دست آوردن حمایت مردم این کشور از مبارزه در برابر فعالیتهای شبکه القاعده و نشر تصاویر بن لادن را بهانه خوبی برای اشغال افغانستان ساخته است.

روز جمعه در پی انتشاریك نوار ویدیویی تازه منسوب به بن لادن تحلیلگران و مشاوران امنیتی سابق كاخ سفید گفتند به نظرآنها بن لادن مرده است و زنده جلوه دادن او توسط دولت امریكا صرفا توجیهی است برای حضور امریکا در افغانستان.

رابرت وینر، مشاور امنیتی كاخ سفید در زمان بوش و جیمز لوییز، تحلیلگر امنیتی امریكا در مقاله ای كه روزنامه واشنگتن تایمزمنتشر كرده است گفته اند آیا بن لادن زنده است یا مرده ؟ گزارش ارزیابی های كاخ سفید از شرایط افغانستان و پاكستان علیرغم 10 سال جستجو حتی كوچكترین اشاره ای به نام و وضعیت او نكرده است؟ اگردولت امریكا راست می گوید یا یك ویدیوی واقعی از بن لادن را به مردم نشان بدهند و یا قبر او را این تحلیگران امنیتی امریكا گفته اند از سال 2004 تا كنون ما هیچ ویدیویی تازه ای از بن لادن ندیده ام و فقط نوار های صوتی منسوب به او را شنیده ایم و پرسیده اند چرا مسؤلین امنیتی از تلاش های القاعده حمایت می كنند كه می خواهند بگویند او هنوز زنده است؟

وینر و لوییز در رابطه با ساختگی بودن تصاویر منسوب به بن لادن به برخی نمایش های تلویزیونی امریكا و این كه چطور هنر پیشگان از طریق صورت سازی و گریم كردن چهره شخصیت های مشهور این كشور را تقلید می كنند اشاره كرده و به این نتیجه گیری رسیده اند كه تصاویر ویدیویی موجود از بن لادن همگی ساختگی هستند.

این دو نفر در ادامه نوشته اند دولت آمریكا در واقع با نیروهای القاعده همراهی و همكاری دارد و افزودند؛ القاعده می خواهد كه آمریكا و جهان باور كنند كه بن لادن هنوز زنده است برای این كه تصویر بن لادن یعنی شبحی از رعب و وحشت یازدهم سپتامبر و استفاده از چنین شبحی به جلب حمایت مردم از افزایش نیروی نظامی در آن طرف دنیا و ادامه جاسوسی و زیر نظر گرفتن مردم در داخل كشور كمك می كند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   کارل آیکن بیری، سفیر ایالات متحد امریکا گفت: «اگر هدف ما ترک کشور شما می‏بود، ما سرمایه‏گذاری‏های زیادی در افغانستان نمی‏کردیم .....»
منبع خبر: ویبسایت پیام آفتاب

>>>   بن لادن زنده باشد یا نباشد امروز دها بن لادن دیگر جای این عرب سوس مار خور را گرفته است مهم طالبان است که اینها بخاطر وطن و مردمش باید از سر صلح وسازش بادولت فعلی کار بگیرد .

>>>   بن لادن درکار نیست وبن لادن فقط بهانه ای است برای به هدف رسیدن سیاستمداران سفاک و خونخوار وسلطه جوی امریکا و میگویند چاه کن درچا ه است امریگا طالب را بوجود اورد تا به اهدافش برسد و طالب بلای جان خودش نیز شد امریکا حالا بر وجود بن لادن اسرار دارد و در اینده شکست خطرناکی متوجه این سفاکان خواهد بود اما بدبخت مردم غیر طالب افغانستان است که این سفاکان این مردم را دوباره به چنگال طالبان وترورسیتان خواهد سپرد انوقت افغانستان به جهنمی تمام معنی تبدیل خواهد شد وباید همه مملکت را به طالبان تروریست و فاشست واگذار کند.

>>>   خود کوزه و خود کوزه گر و خو د گل کوزه

>>>   بن لادن همکار نزدیک امریکا بود واست.

>>>   کوزه خر و کوزه گر و کوزه فروش
هری

>>>   بن لادن درکارست وفقط بن لادن و فقط بهانه نیست

>>>   طالبان هم از خودش و كرزى هم هم از خودش
هر دو از يك كاسه اب ميخورند
و سخن هاى سازش جه معنى دارد
تشكر

>>>   نجات افغا نستان یک راه دارد همه ملت افغا نستان متحد شوند نیروهای خارجی را مرخص کنند وبخاطر قنا عت مخا لفین از کشور دوست وبرادر جمهوری اسلامی ایران کشورهای همسایه ازبکستان تاجکستا ن وترکیه تقا ضا کنند تا بمدت پنج سال تا تقویه نیروهای ارتش وپولیس افغا نستان در تا مین امنیت این سر زمین همکاری کنند ومخا لفین هم قنا عت خواهند کرد وبرای ادامه جنگ دلیلی ندارند وبعد از یکسال انتخابات ازاد دایر شود

>>>   سلام به شبکه اطلاع رسانی افغانستان خدا کند نظریات من مورد تائید شما قرار گیرد . به ارتباط ماندن امریکا نظریات دارم : نظریات من چنین است:
آمریکا چه میکند و چه میخواهد؟
بعضی اهداف آنها در ذیل بصورخلاصه ذکربعمل میاید:
1. دستیابی به کشور ها آسیای میانه که منبع انرژی جهان را تشکیل میدهد.
2. گرفتن قدرت های سیاسی و اقتصادی ومانع پیشرفت در زمینه های سیاست های فراه منطقوی
3. برهم زدن و یکی را بدیگری زدن، گرفتن قدرت های نظامی و تسهیلاتی
4. مانع شدن ازیک پارچه شدن وهم بستگی بلاکهای کشور های اسلامی و آسیای مرکزی و جنوبی
5. اختلاف انداختن در میان کشورهای اسلامی و مذاهب اسلامی
6. بد نام ساختن دین مقدس اسلام به حیث یک دین توریست و ضد بشری و وحشت گری از طریق خود مسلمانان مانند آوردن طالبان و ایجاد گروهای توروریستی دربین کشورهای اسلامی
7. بازاریابی برای جنگ افزارهای نظامی و مصرف آن، و مانورهای آن بشکل عملی بالای کشورهای اسلامی بویژه کشور بیچاره وناتوان افغانستان
8. تحمل نمودن فرهنگ شوم کشورهای غربی بویژه کشور امریکا بالای کشورهای اسلامی که در واقع نوع سرمایه گذاری بسیار ماهرانه و هوشیارانه است کسی نداند چه می شود.
9. ازبین بردن آنعده سران کشور برغم آنها حرف بزند بشکل بسیارماهرانه توسط خود ما از بین برده میشود.
10. شک نیست که بی رباید ذخایر منرالی قیمتی مانند فلزات نجیبه ، جواهرات و آثار تاریخی که کس نتواند چگونه می رباید.
11. ترویج ابرازهای وسایل تخنیکی به شکال ابتدای که ما قادر نباشیم خودمان اتکا بخود باشیم جز اینکه پیرو آنها باشیم چرا در 9 سال گذشته اردوی و پولیس ملی کشورما نتوانیست اتکا بخود باشد.
12. ترویج شدن فساد، عمل غیر اخلاقی و ایجاد اقتصاد مافیایی ده ها موارد دیگر در کشورها به بهانۀ اینکه مبارزه با فساد اداری، ازبین تروریست والقاعده و کمک به اعمار وبازسازی تا اینکه موجودیت آنها در کشورها رسمی وضروری قلم داد باشد تا بتواند به اهداف طویل مدت خود نائل گردد.
13. ترویج دین مسحیت به کمک زر و زور(دالر) و سیاستهای شوم شان بین کشورهای اسلامی وغیر اسلامی

>>>   تحلیل 13 مادهء خوبی برای خوانندگان میباشد بدون شک این اهداف واقعی امریکاء در منطقه میباشد.

>>>   اگر این طالبان ...دست از سربریدن ها ، مکتب و قران کریم سوزاندن ها شلاق زدن زنان در مله عام ضدیت با زبان ، فرهنگ ، هنر ، موسیقی ، مواد مخدر و صد ها جنایات دیگر دست بردارند امریکائی ها حتما خارج میشوند ...
در غیر آن نیروهای بین المللی برای جلوگیری به این دشمنان بشریت در افغانستان خواهند ماند و اکثریت مردم ما این را میخواهند .
روش غیر انسانی طالبان بر علیه مردم افغانستان بدون حضور امرکائی ها نیز ادامه خواهد داشت .
در سال های 1995 تا 2001 هیچ خارجی در افغانستان حضور نداشت این جانیان خونخوار هر چه دل ناپاک شان خواست بر مردم افغانستان روا داشتند
اکبر از هالند

>>>   اکبر جان .
درسالهای را که شما ذکر نمودید ، ده هاهزار از افراد ارتش پاکستان و ارتشهای کشورهای عربی ازجمله عربستان و امارات شانه به شانه طالبان بیفرهنګ علیه مردم ما می جنګیدند ،البته به کمک و همکاری اشکار امریکا و انګلیس و سازمان به اصطلاح مللمتحدشان.

>>>   مشکل اصلی این است که با گذشت این همه وقایع تلخ و ویران کننده مردم و بخصوص روشنفکران و فعالین سیاسی افغانستان هنوز هم قارد به تفکیک و شناخت دوست و دشمن خود نیستند. برادران عزیز، درست است که بایستی از تاریخ و گذشتهً خود درس عبرت بگیریم ولی تمامی این دوست و دوشمن ها تابع افکار و اعقاید مدرن و آزاد اندیش و یا عقب مانده و ارتجاعیست. دنیای آزاد و دموکراتیک نیز با گذشت دوران رنسانس و آزادی دین از دست متحجرین و جدایی آن از حاکمیت به آرامش و ثبات و پیشرفتهای سیاسی و اقتصادی رسیده اند. با این تجربه دوست و دشمن مردم افغانستان نیز کاملاً ثابت شده و آشکار است. آزادی و دموکراسی دوست مردم افغانستان، و تحجر و دیکتاتوری غدار و فقرو فلاکت آفرین و ویران کننده نیز دشمن تمامی کشورهای خاورمیانه و بخصوص مردم افغانستان است.
با این تفسیر و مقایسه آمریکا و کشورهای دموکراتیک دوست مردم افغانستان و حاکمان کشورهای دیکتاتوری دینی و هواداران و مواجب بگیران و نفوذان آن در افغانستان دشمن مردم ما و دشمن آزادی و دشمن آگاهی و روشنایی و مانع صلح و ثبات است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است