اداره پست افغانستان احیا می‌شود
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۱    ۱۴۰۳/۴/۱۸ کد خبر: 175657 منبع: پرینت

اداره پست افغانستان درنظر دارد با گذاشتن صندوق‌های پستی در خیابان‌های سراسر این کشور، کار خدمات پستی را تسهیل کند.
به گزارش تسنیم، اداره ملی پست افغانستان در نظر دارد با گذاشتن صندوق‌های پستی در خیابان‌های سراسر این کشور، کار خدمات پستی را تسهیل کند.
«آسوشیتدپرس» گزارش داد، این اداره همچنین در نظر دارد زمینه تجارت آنلاین را هم برای افغان‌ها فراهم کند.
بر اساس این گزارش، در بخش‌هایی از افغانستان که نام خیابان یا پلاک خانه‌ وجود ندارد، شرکت‌های خدماتی و مشتریان آنها رویکرد خلاقانه‌ای را اتخاذ کرده‌ و از مساجد به‌عنوان نقطه‌ای برای پرداخت صورت‌حساب و پول نقد، استفاده می‌شود.

اداره پست افغانستان می‌خواهد به عنوان بخشی از به‌روز سازی خدمات پستی، با قرار دادن صندوق‌های پستی در تمام خیابان‌های افغانستان این شیوه خدمات‌رسانی را به تدریج از میان بردارد.
طبق این گزارش، این برنامه‌های نسبتا بلندپروازانه شامل معرفی دسترسی به خرید از طریق سایت‌های تجارت الکترونیک و صدور کارت نقدی برای خرید آنلاین است.

آسوشیتدپرس این اقدام را یک جهش در کشوری توصیف کرده که اکثر جمعیت آن بدون حساب بانکی هستند و شرکت‌های پستی بین‌المللی حتی به ساکنان کابل خدمات ارایه نمی‌دهند.
ذبیح‌الله عمر، مدیر توسعه تجارت افغان پست گفت که مانند بسیاری از ادارات دیگر هنوز همه چیز روی کاغذ انجام می‌شود.
وی افزود: هیچکس از ایمیل استفاده نمی‌کند. افغانستان یکی از اعضای اتحادیه جهانی پست است، اما زمانی که خودمان را با کشورهای دیگر مقایسه می‌کنیم، در سطح پایین و در مراحل اولیه قرار دارد.
اداره ملی پست افغانستان دارای 400 تا 500 شعبه در سراسر این کشور است و برای تکمیل وظایف اداری مانند اخذ پاسپورت یا گواهینامه رانندگی نقش مهمی دارد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اداره پست
نظرات بینندگان:

>>>   ملا هبت الله صاحب دروازه های باقیمانده باز مکاتب مدنی و علوم پایه را مسدود ودرس مدرسه های طرف باور و قرون وسطایی خود را باز تر و وسیع تر سازد افغانستان ترقی و پیشرفت معکوس میکند.
حبیبالله ناصری

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است