روسیه: تحریم‌ها علیه طالبان را لغو می‌کنیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۲۶    ۱۴۰۳/۴/۱۲ کد خبر: 175628 منبع: پرینت

نماینده دایم روسیه در سازمان ملل اعلام کرد مسکو در حال بررسی لغو تحریم‌های این کشور علیه طالبان است.
به گزارش تسنیم، «واسیلی نبنزیا» نماینده دایم روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت اعلام کرد مسکو در حال بررسی لغو تحریم‌های خود علیه طالبان است.
وی افزود: در مورد اینکه ما در مورد حذف آن‌ها [طالبان] از فهرست تحریم‌های روسیه که در حال حاضر در آن قرار دارند، کجا هستیم، نمی‌توانم پاسخ قطعی به شما بدهم.

این دیپلمات ارشد روس با تأکید بر اینکه طالبان حاکمان کنونی افغانستان است، تصریح کرد: «ما خیلی وقت است که می‌گوییم، باید این واقعیت را بشناسیم؛ چه بخواهیم چه نخواهیم، این جنبش [طالبان] امروز کشور را اداره می‌کند. شما نمی‌توانید آن را نادیده بگیرید».
«ضمیر کابلوف» نماینده ویژه روسیه برای افغانستان چندی قبل گفته بود پیشنهاد حذف طالبان از فهرست «گروه‌های ممنوعه» مسکو به رییس جمهور این کشور ارایه شده است.

هیات اعزامی طالبان برای نشست سوم دوحه نیز پیش از این تأکید کرده بود در این نشست درباره تحریم‌های اعمال‌شده کشورها علیه افغانستان با جامعه جهانی گفتگو خواهد کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   روسیه همیشه دشمن مردم افغانستان بوده و است.
مجاهد سابق

>>>   روسیه خوشباور تحریم ها را می بردارد تا پشتونطالبان بسترسازی تروریستی را در داخل و پیرامون روسیه بیشتر گسترش داده و ناامنی را آنطرف صادر کند

>>>   واضح بر می آید که آغای قمی سفیر ایران در کابل و هم کابلوف نماینده روسیه در کابل نقشبازی زلمی خلیلزاد را عملا برعلیه مردم کشور شان در پیش گرفته است

>>>   روسیه و ایران از رژیم افغانطالبان بیرق پوپکدار (ال جی پی تی کیو/ گروه lgpt مدرسه دینی را آزمایش می کنند و پشتونطالبان از طریق این عمل زشت ..... دموکراسیپشتونی شان به رخ جهاناین میکشد تا به رسمیت ....

>>>   چه جالب،
ملا ها و کمونیست ها در یک ایتلاف ایدیولوژیک سیاسی با هم در مسیر رسیدن به دوزخ همکاری میکنند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است