اصولگراها در ایران حامیان دو آتشه طالبان اند؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۵    ۱۴۰۳/۴/۱۲ کد خبر: 175621 منبع: پرینت

یک نماینده حامی سعید جلیلی در مجلس ایران، سیاستمدار هوادار رقیب او را به «توهین به طالبان» متهم کرد.
پیش از این جواد آذری جهرمی، وزیر سابق ارتباطات و حامی مسعود پزشکیان گفته بود «نخواهیم گذاشت ایران به دست طالبان بیفتد».

اکنون مالک شریعتی، نماینده محافظه‌کار مجلس می‌گوید این سیاستمدار حامی مسعود پزشکان،‌ هم به حامیان جلیلی توهین کرده هم به «همسایه شرقی ایران».
نماینده تهران در مجلس ایران نوشت: «این متن صادره از کارشناس [حامی] پزشکیان، علاوه بر توهین صریح به هواداران جلیلی، یک توهین ضمنی و ضد امنیت ملی به همسایه شرقی ایران هم دارد که خلاف قانون و نیازمند رسیدگی عاجل است.»

در انتخابات ریاست‌جمهوری جمعه گذشته در ایران که حدود ۴۰ درصد از واجدان شرایط در آن شرکت کردند، مسعود پزشکیان و سعید جلیلی به دور دوم راه یافتند. دور دوم رای‌گیری،‌ جمعه آینده برگزار می‌شود.
مسعود پزشکیان،‌ وزیر بهداشت در حکومت محمد خاتمی، از حمایت اصلاح‌طلبان و میانه‌روها برخوردار است و سعید جلیلی، در میان محافظه‌کارانی محبوبیت دارد که خود را «جبهه انقلاب» می‌نامند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اصولگراها ایران حامیان طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   تو انتخابات هر چیزی گفته می شود

>>>   هر جا منافع ملی ایجاب کند

>>>   اگر ترامپ رئیس جمهور آمریکا شود و تندورهای ایران نیز قدرت را در دست بگیرند آنوقت دنیا دوباره وارد اضطراب تخاصم و جنگ می شود

>>>   اصلاح طلبان با سخن رانی های عوام گرایانه و متناسب با شبکه های اجتماعی روابط با همسایگان را تیره می کنند. آن ها مخالف طالبان نیستند بلکه مانند همین افغان پیپر عمیقا تحت تاثیر سلطه رسانه ای غرب هستند و همه مسائل را از زاویه منافع دو جناح آمریکا تحلیل می کنند. پزشکیان همچنین تلویحا چین عراق و ترکیه را به چپاول ایران متهم کرد. آن ها همچنین در زمان روحانی وارد یک جنگ لفظی با سعودی شدند.

>>>   نه من سالها در ایران زندگی کردم طالبان از نظر جبهه انقلاب دست نشانده های آمریکا هستند دیدگاه منفی دارند نسبت به طالبان لیکن به خاطر مساعل کشورشان حاضرند تعامل داشته باشند اما اصلاح طلبان رابطه بهتری دارند علت ارتباط دو طرف با ارباب آمریکایی است جبهه انقلاب به دلیل پشتیبانی از شیعیان دل خوشی از طالبان ندارند اما در کل هرکسی به فکر مصلحت مملکت خویش است غیر از بزرگان افغانستان که فقط به خود اندیشیدند

>>>   اطلاعات نویسندگان افغانی بسیار محدود و ادبیات شان نیز کوچه و بازاری است. هموطنان عزیز اگر این قدر بلدید و می دانید چرا اوضاع کشور خود تان را سر و سامان نمی دهید.
مهاجر افغانی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است