آلمان: پناهجویانی که مرتکب جنایت شده‌اند اخراج شوند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۴    ۱۴۰۳/۳/۱۵ کد خبر: 175488 منبع: پرینت

به‌دنبال حمله یک مهاجم اهل افغانستان با چاقو در آلمان که منجر به کشته شدن یک افسر پولیس و زخمی شدن پنج تن دیگر شد، برخی از مقام‌های این کشور خواستار اخراج پناه‌جویان افغانستانی و سوری شده‌اند که به گفته آنان امنیت آلمان را تهدید می‌کنند.

اداره داخله هامبورگ دوشنبه‌شب، ۱۴ جوزا، در بیانیه‌ای گفته است که به دلیل ارتکاب «جنایات جدی» باید به اقامت پناه‌جویان افغانستانی و سوری در آلمان که امنیت عمومی را تهدید می‌کنند، پایان داده شود.
این اداره تاکید کرده که کابینه دولت فدرال آلمان در نشستی که قرار است تا چند روز دیگر برگزار شود، از وزارت امور داخله این کشور بخواهد که وضعیت امنیتی در افغانستان زیر سلطه طالبان و سوریه را مورد ارزیابی مجدد قرار دهد.

اندی گروت، سناتور داخلی هامبورگ در این مورد گفته است: «هر کسی که در این‌جا [آلمان] مرتکب جنایات جدی می‌شود، باید کشور را ترک کند، حتا اگر از افغانستان آمده باشد. در این‌جا منافع امنیتی آلمان مهم‌تر از حفاظت مجرم است.»
براساس گزارش روزنامه بیلد، نانسی فایزر، وزیر امور داخله آلمان و گروه پارلمانی (اس‌پی‌دی)از طرح هامبورگ حمایت کرده‌اند.
درک ویز، معاون رییس گروه پارلمانی اس‌پی‌دی تصریح کرده است: «اگر کسی، مانند عامل احتمالی، در این‌جا [آلمان] مرتکب شدیدترین جنایات شود، پس حق خود را برای ماندن از دست داده است و باید به افغانستان اخراج شود.»

با این حال برخی دیگر از مقام‌های آلمانی گفته‌اند که اخراج پناه‌جویانی که امنیت این کشور را تهدید می‌کنند، باید سال گذشته صورت می‌گرفت.
آنان از دولت آلمان خواسته‌اند تا شرایط بازگشت پناهجویانی که مرتکب «جنایت» شده‌اند را به سوریه و افغانستان فراهم کند.
این اظهارات چند روز پس از حمله یک مرد اهل هرات افغانستان با چاقو بر تجمع یک گروه مخالف «اسلام سیاسی» در شهر «هپنهایم» آلمان که منجر به کشته شدن یک افسر پولیس ۲۹ ساله و زخمی شدن پنج تن دیگر شد، بیان می‌شود.
به گزارش هشت صبح، حمله‌کننده در سال ۲۰۱۴ وارد آلمان شده بود.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان پناهجویان
نظرات بینندگان:

>>>   به کشور هایی دیگر به این خاطر مهاجر میشوید که دیگر تلخی هایی جنگ و جنایت را نبینید واگر عادت وحشی گری دارید پس پیش‌ اشرار و طالبان بروید که جای جانیان و خونخواران آنجاست.
آتش خاوری

>>>   بهترین جا برای جنایت کاران و آدم کشان آغوش گرم طالبان است.
باید اخراج شوند چون به احتمال زیاد وابستگی فکری و تباری با طالبان دارند.

>>>   ماشاالله به غیرتی شما مسلمانان جوری از کفر دفاع می‌کنیم اگر از کشور خو ودین خود دفاع میکردیم امروز نیاز ب ...ی نبود چون طبیعت افقانستان خیلی زیباتر است مردم افقانستان مردم نیست باید همه قبول کنیم کافر پرست شدیم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است