واکنش ایران به تغییر سرکنسول افغانستان در مشهد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۱    ۱۴۰۳/۳/۱۱ کد خبر: 175463 منبع: پرینت

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اخباری در خصوص تغییر سرکنسول افغانستان در مشهد تصریح کرد که هرگونه تغییری تابع مقررات تعریف شده در کنوانسیون‌ ۱۹۶۳ وین درباره روابط کنسولی است.
به گزارش تسنیم، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص برخی خبرهای منتشره در ارتباط با تغییرات در کادر سرکنسولگری افغانستان در مشهد اظهار داشت: هرگونه تغییری در کادر کنسولی، تابع مقررات تعریف شده در کنوانسیون‌ 1963 وین درباره روابط کنسولی است.

وی افزود: در ملاقات مورخ 29 اردیبهشت 1403 سرپرست سفارت افغانستان در تهران با مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه و درخواست انجام شده جهت تغییر کادر سرکنسولگری افغانستان در مشهد، به ایشان توضیح داده شد که تعیین و تغییر کارکنان در هر پست کنسولی از جمله اختیارات دولت فرستنده است، ولی آنها باید از طرق تعریف شده به دولت پذیرنده معرفی شده و پس از اخذ موافقت دولت پذیرنده و دریافت روادید، برای مأموریت تعریف شده وارد کشور پذیرنده شده و در ماموریت مشخص شده به کار مشغول شوند.

کنعانی تصریح کرد: این موضوع به طرق مختلف به سایر مقامات وزارت خارجه افغانستان هم منتقل شده است. فلذا انتظار می‌رود مقامات وزارت خارجه افغانستان مطابق کنوانسیون 1963 وین و منطبق با روش‌های شناخته شده بین‌المللی برای هرگونه تغییر و تحول در کادر کنسولی خود اقدام نماید.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سرکنسول افغانستان
واکنش ایران
نظرات بینندگان:

>>>   طالبان وقانون؟؟؟

>>>   باید گفت که طالبان در جواب می گویند ...جدی میفرمایید؟؟؟ پس ماها دقیقا از کجا اومدیم؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است