یک سازمان ۳۰۰ سگ و گربه را از کابل به امریکا می‌برد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۷    ۱۴۰۳/۳/۱۱ کد خبر: 175462 منبع: پرینت

یک سازمان حامی حیوانات خبر داد که ۳۰۰ سگ و گربه در کابل، برای آغاز یک زندگی جدید در امریکا آماده می‌شوند.
سازمان امریکایی «نجات حیوانات کوچک کابل» گفت تقریبا تمام مراحل زمینه‌سازی انتقال این حیوانات در روزهای آینده به امریکا تکمیل شده است.
این حیوانات قرار است به واشنگتن، مریلند و ویرجینیا در امریکا خانه‌های دایمی خود را پیدا کنند.

سازمان نجات حیوانات کوچک کابل روز چهارشنبه در پستی در صفحه فیسبوک خود نوشته که این حیوانات در کمتر از چهار روز آینده به واشنگتن دی‌سی منتقل خواهند شد.
به گزارش انترنشنال، هواپیمای حامل این سگ‌ها و گربه‌ها توقف کوتاهی در اروپا خواهد داشت که در این فاصله، سوخت‌گیری هواپیما و بهداشت و صرف غذای حیوانات انجام خواهد شد.
این حیوانات در سوم جون به واشنگتن می‌رسند و بلافاصله در حفاظت‌گاه‌های مختلف از جمله «پناهگاه حیوانات خانگی پندر» در ویرجینیا مسقتر خواهند شد.
یادداشت‌های صفحه فیسبوک این سازمان حاکی است که بسیاری از این حیوانات در وضعیت نامناسب و «وحشتناک» از شهر کابل نجات داده شده‌اند.

هم‌زمان شبکه دبلیویواس‌ای۹، از قول شارلوت ماکسول جونز، بنانیانگذار و مدیر سازمان نجات حیوانات کوچک کابل، نوشته است که او حدود پنج سال پیش این سازمان غیرانتفاعی را ایجاد کرد.
آقای جونز افزود که این سازمان، ۹۲ کارمند تمام‌وقت در کابل دارد و ۱۵ نفر دیگر نیز برای فراهم ساختن زمینه حمل‌ونقل حیوانات کار می‌کنند. او افزود که سازمان نجات حیوانات کوچک کابل یک شفاخانه ۲۴ ساعته با ۱۰ متخصص در کابل دارد.
به گفته او، این سازمان توانسته ۸۲۰ هزار دالر در سه ماه برای اجاره گرفتن یک هواپیمای باربری به‌خاطر انتقال این حیوانات، جمع‌آوری کند.
آقای جونز اضافه کرد که ۱۲ گربه از میان این حیوانات از امریکا به کانادا منتقل خواهند شد و بقیه در ایالت‌های سراسر امریکا خانه‌های جدید خود را پیدا خواهند کرد.
در افغانستان تحت کنترول طالبان، هیچ سازمان یا سازوکاری برای حفاظت از حیوانات وجود ندارد.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سگ وگربه
کابل آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   یادم آمد از زمان دوره اول طالبان اشخاصی در هرات پیدا شده بودند که پوست گربه( پیشک) را می خریدند. مردم شهر که از زمان شروع انقلاب ها مسایل روز را در حد خود تحلیل و تجزیه می نبودند نقل مجلس شان شده بود که فلانی دو دانه پست گریه به چند فروخته و فلانی ۳ عدد را به چند؛ آنجا متوجه شگرد استعمار شدم که مردم را به چه چیزی مصروف می کند. همینکه طالب در هرات خوب جای بجای شد نه از گربه خبری بود و نه از پستش . حالا هم خاننده گان گرامی تعلیل کنند که سی آی ای از انتقال سگ و گربه چه منظوری یا چه پلان شومی بر سر مردم بیچاره ما دارد.

>>>   تا حال نزدیک به حدود ۳۸ هزار انسان بی گناه به اجازه امریکاای ها در غزه کشته شده اند؛ سی آی ای با بردن چند دانه حیوان می خواهد به احمقان جهان به فهماند که ما توجه خاصی بانسان ها داریم واین توجه خاص ما از انسان سرریز کرده و ما انسانیت خود را به حیوانت هم معطوف می داریم.....

>>>   ..... انسان افغانی را کتند و می کشند آن وقت سگ و گربه افغانی را سوار بر هواپیما به آمریکامی برند. این است دنیای وحشت و وارونه غرب مسخ شده. کودکان فلسطینی را می کشند سگ و گربه می برند این است حقوق بشر غرب. تمدن لجام گسیخته غرب به آخر خط رسیده است....

>>>   این یک نیرنگ آمریکایی‌های .... است که خود را حامی حیوانات نشان می‌دهد. و می‌گوید که ما دل رحم داریم حتی به حیوان.

>>>   سگ پرستان جهان متحد شوید در غرب دیگر ارزشی باقی نمانده است. این ها چارپایانند بلکه گمراه تر از چارپایان با این کار: سگها و گربه های کابل به غربیان می خندند.

>>>   از ادم های افغانستان نسل گیری شان خلاص شد حالا از سگ نسل می گیرند که بسیار غیرتی است.
منفی نسل اشرف غنی خاین ملی مرتد
اریا از جرمنی

>>>   کارخیلی خوبیه


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است