نگرانی شانگهای از افزایش تهدیدها از خاک افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۲    ۱۴۰۲/۸/۱۷ کد خبر: 174309 منبع: پرینت

کشورهای سازمان همکاری شانگهای در کنفرانسی در تاشکند نگرانی شان را در خصوص خطر ویران شدن خط ریلی ترمز- کابل-پیشاور و خط لوله گاز ترکمنستان-افغانستان-پاکستان و هند ابراز داشتند.
به گزارش اسپوتنیک، الکسی ماروف، رییس مرکز پژوهش های سرویس امنیت فدرال روسیه در کنفرانس علمی و عملی ساختار منطقه ای ضد تروریسم (RATS) سازمان همکاری شانگهای که در تاشکند برگزار شد، ارزیابی و پیش بینی توسعه تهدیدهای تروریستی در فضای سازمان همکاری شانگهای انجام داد.
وی گفت: "نتایج تحلیل وضعیت افغانستان در فضای سازمان همکاری شانگهای به ما این امکان را می‌دهد تا تهدیدهای تروریستی ناشی از سطح بالای فعالیت سازمان تروریستی در افغانستان در پیوند به پروژه های مهم بین المللی را شناسایی کنیم".

ماروف همچنین خاطرنشان کرد، که در صورت حفظ توان رزمی گروه‌های تروریستی، ممکن است فعالیت‌های آنها به خاک کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای نفوذ کند.
یادآوری می کنیم، که پس معامله ای پیچیده و پنهانی امریکا با گروه طالبان در دوحه قطر، این گروه در 15 اگوست سال 2021 افغانستان را بدون درگیری زیر کنترل خود در آورد و از آن زمان گروه های زیادی افراطی در افغانستان کارهای شان را افزایش داده اند و تا جاییکه افراط گرایی اسلامی در میان بسیاری از شهروندان کشورهای آسیای میانه نیز گسترش پیدا کرده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نگرانی شانگهای
خاک افغانستان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است