ظاهر اغبر نامه تقرر دیپلمات طالبان را پاره کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۲    ۱۴۰۲/۸/۱۷ کد خبر: 174306 منبع: پرینت

ظاهر اغبر، سفیر افغانستان در تاجیکستان با پاره کردن مکتوب تعیینی سکرتر اول این سفارت توسط طالبان گفته است که این گروه نزد آنان مشروعیت ندارد.
اغبر روز سه‌شنبه، ۱۶ عقرب، در یک نشست خبری گفته است که طالبان برای سفارت افغانستان در دوشنبه سکرتر اول گماشته بودند.
وی با پاره کردن نامه طالبان افزوده است: «من به مردم اطمینان می‌دهم که تا آمدن یک نظام مشروع هیچ نوع مشروعیت این گروه در نزد ما ندارد.»

سفارت افغانستان در دوشنبه یکی از مراجمع دیپلماتیک کشور است که با گذشت بیش از دو سال تا کنون به طالبان تسلیم داده نشده است و توسط دیپلماتان حکومت پیشین اداره می‌شود.
این در حالی است که در اوایل سال روان نیز وزارت امور خارجه طالبان اعلام کرده بود که هیاتی از این وزارت از کنسول‌گری افغانستان در خاروغ، مرکز ولایت بدخشان تاجیکستان، دیدار کرده است.
موضوعی که در آن زمان توسط سفارت افغانستان در دوشنبه رد شده بود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ظاهر اغبر
تاجیکستان طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   جااااانم آقای اغبر

>>>   کاربسیارخوبی انجام داد

>>>   نظرمن.
مه خوطالب نیستم وازطالب نفرت هم دارم.مگم همی حریف بسیارپوک است ونمیداندتصمیم گیرنده درین مورد دولت تاجکستان است.بادوام دولت طاببان مثل سایرممالک تاجکستان هم چاره جز تعامل با طالبان نداردودرست دران موقع پس اززدن یک لگددر... جنابعالی خوداوراازسفارت به بیرون پرتاب خواهندکرد.
عاقل

>>>   بسیار عجیب وغریب است این ادم خو در قبرستان ۳۱۵ تمام قبرستان را خانه جور کرد ویک نفر دیگر هم بنام مجددی در کاپیسا حصه اول قبرستان را چور کرده میگه از من است باز میایند ودر داخل امارت وبیرون امارت خیزک خیزک می زنند.
اریا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است