باجگیری طالبان از ساخت‌ و سازها در جاغوری
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۱    ۱۴۰۲/۸/۱۶ کد خبر: 174305 منبع: پرینت

جنگجویان گروه طالبان از ساخت‌ و سازها و پروژه‌های مردمی در ولسوالی جاغوری، پول‌های هنگفتی را زیر عنوان مالیه از مردم باجگیری می کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از صدای شهروند، به گفته یک منبع معتبر از روستای سنگجوی لومان، جنگجویان گروه طالبان هفته گذشته از یک مرد به خاطر ساخت منزل مسکونی، مبلغ ۲۰۰،۰۰۰ افغانی گرفته‌اند.
این در حالی‌است که طالبان از چندین پروژه مردمی زیر کار در این ولسوالی نیز مبالغ هنگفتی را به نام مالیه از بودجه این پروژه‌ها اخاذی کردند.

به گفته این منبع، جنگجویان گروه طالبان در سال روان تنها از پروژه مردمی بند آب همبستگی سنگجوی‌ لومان، مبلغ ۳۵۰،۰۰۰ افغانی را به نام مالیه گرفته‌اند.
منبع هم‌چنین می‌افزاید، که جنگجویان گروه طالبان از پروژه مردمی بند آب زیرک نیز مبلغی را با همین نام از مردم گرفته‌است.
همچنان منابع آگاه می‌گویند، که مردم شکایت‌ها‌ی‌شان را از اخاذی‌های جنگجویان گروه طالبان محلی از پروژه‌های مردمی و ساخت‌وسازها با مسئولان مرکزی این گروه در کابل نیز شریک کرد‌ه‌اند. اما هیچ توجهی از سوی آنان به این اخاذی صورت نگرفته‌است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
باجگیری طالبان
ساخت‌ وسازها
نظرات بینندگان:

>>>   بله خوب امثال قماش طالبان که تمام عمردرکوه وصحرا بوبادیه نشینی بسربردن توقع دارن مردم مانندخودشان زندگی کنن که نشان از ذهن بیماراین ..... است وانشالله بزودی نسخه شان پیچیده خواهدشد

>>>   به جای اینکه این جنایتکاران که مدعی اسلام و امارت اسلامی هستند خودشان برای مردم خدمت رسانی کنند و سد بسازند با باجگیری و امثال اینها مانع از کار های عام المنفعه مردم می شوند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است