نشست سه‌جانبه‌ منطقه‌ای‌با محوریت حمل و نقل
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۵۰    ۱۴۰۲/۸/۱۶ کد خبر: 174304 منبع: پرینت

اداره راه‌آهن از اشتراک هیأت این اداره در نمایش‌گاه ملی لوژیستیک و ترانسپورت در ازبیکستان خبر می‌دهد.
عبدالسمیع درانی، سخنگوی این اداره می‌افزاید که نمایندگان اداره راه‌آهن کشور با نمایندگان راه‌آهن ازبیکستان و پاکستان نیز روی پروژه افغان- ترانس گفت‌وگو کرده‌اند.
سخنگوی اداره راه‌آهن افغانستان، گفت: «هیئت افغان در این نمایش‌گاه شرکت کردند. با شرکت‌های فعال در زمینه راه‌آهن روی موضوعات ضروری جلسه‌های داشتند. در کنار این هیأت افغانستان با هیأت‌های ازبیکستان و پاکستان نشست سه جانبه هم داشتند.»
وزارت ترانسپورت و هوا نوردی نیز از سفر نمایندگان وزارت‌های مالیه، صنعت و تجارت و معادن و پترولیم برای بوجود آوردن سهولت‌ها در زمینه ترانسپورت زمینی به ازبیکستان خبرمی‌دهد.

اتاق صنایع معادن بر تلاش‌های بیش‌تر مسوولان امارت اسلامی در زمینه فراهم شدن سهولت‌های بیش‌تر در بخش ترانسپورت به ویژه عملی شدن پروژه افغان - ترانس تأکید می‌ورزد.
سخی احمد پیمان، معاون اول اتاق صنایع و معادن، گفت: «راه‌آهن افغانستان بخاطر گسترش روابط ترانزیتی ما باید تلاش بکند. به خصوص در راه‌آهن بحث افغان ترانس برای جذب سرمایه‌گذاری موضوع بسیار مهم است. و بالای مسایل تخنیکی آن باید بیش‌تر کار شود تا فشار‌های که در دیگر بنادر بالای افغانستان یک‌جانبه وضع می‌شود، از آن فشار‌ها کاسته شود.»

سفر هیأتی از اداره راه‌آهن و برخی از وزارت‌های دیگر به ازبیکستان در حالی صورت می‌گیرد که هفته پیش یک هیأتی بلند پایه ازبیکستان به ریاست معاون نخست وزیر این کشور به کابل آمده بود و در بخش‌های گونا‌گون از جمله، توسعه‌ی همکاری‌های بازرگانی، انرژی، ترانسپورت، مدیریت آب و سکتور زراعت، قرار داد‌های را به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دالر امریکایی با امارت اسلامی به امضا رساند.

کد (7)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نشست سه‌جانبه‌
راه آهن
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است