وابستگان طالبان یکی یکی باز می گردند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۴۷    ۱۴۰۲/۸/۱۶ کد خبر: 174303 منبع: پرینت

کمیسیون تماس با شخصیت‌ها گفته است که در یک ماه پسین بیش از ۳۰ تن از اعضای حکومت پیشین به کشور بازگشته‌اند.
احمدالله وثیق، سخنگوی کمیسیون تماس با شخصیت‌ها آمار داده است که از ایجاد این کمیسیون تا کنون به بیش از ۷۰۰ چهره بازگشته به کشور کارت‌های مصوونیت توزیع شده است.

چهره‌های بازگشته شامل وزیران، والی‌ها، معین‌ها، جنرالان و شمار دیگر می‌شوند.
احمدالله وثیق به طلوع‌نیوز گفت: «در یک ماه گذشته ۳۱ نفر از بیرون از کشور آمده‌اند و هفت نفر دیگر که در افغانستان بودند، کارت مصوونیت بدست آوردند.»
همزمان با این، برخی چهره‌ها که از طریق این کمیسیون به کشور برگشته‌اند، حضور چهره‌های حکومت پیشین را در اوضاع کنونی مهم می‌دانند.
امان الله غالب، رییس پیشین شرکت برشنا در این باره به طلوع‌نیوز گفت: «کمیسیون از من راه‌حل‌ها را خواسته بودند و من پیشنهاد کردیم و یک برنامه یا پلتفورم آنلاین جور کردیم و خواستیم که اگر امارت اسلامی متخصصین را دعوت بکند، از طریق یک پلتفورم آن یا مجازی آن‌ها دعوت شوند و با آن‌ها صحبت‌ها شود.»

بربنیاد اطلاعات کمیسیون تماس با شخصیت‌ها، صدها تن از چهره‌های سیاسی دیگر فورم برگشت به کشور را نیز بدست آورده‌اند و تلاش دارند تا در آینده نزدیک به کشور برگردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وابستگان طالبان
کمیسیون تماس
نظرات بینندگان:

>>>   کاسه ای بشکند و ماستی بریزد دنیای کاسه لیسان است
انجیر شاه

>>>   دولت پاکستان نیز ادعا میکند که کمیسیون تماس با افغانهای خارج از افغانستان،با ما نیز تماس گرفتند که زمینه را برای بازگشت افغانهای مقیم پاکستان فراهم کنیم تا به کشور خود یعنی افغانستان بازگشت کنند.
حالا که ما این زمینه را مساعد کردیم و زمینه برای عودت یک میلیون و هفتصد هزار افغان مقیم پاکستان به وطن شان مساعد شده است،دولت افغانستان اعتراض دارد که چرا افغانها را از پاکستان خارج میکنی؟
او بیادر! تو خودت گفتی که ما جهاد کردیم در مقابل قوای خارجی و دولت دست نشانده شان در افغانستان،تا زمینه برای برگشت افغانهایی که از دست ظلم و ستم قوای خارجی و دولت دست نشانده شان به پاکستان فرار کردند و در جهاد علیه اشغال و دولت دست نشانده شان تلفات و شهید دادند،فراهم شود.
حالا میگویی که نی،این دروغ است. ما بخاطری جهاد کردیم که زمینه بازگشت به مقام های پیشین دولت دست نشانده اشغال و خارجی ها فراهم شود تا این بیچاره ها دوباره به وطن برگردند.
حالا ما کدام گپ شما را قبول کنیم؟
بازگشت افغانهای بیچاره و غریب و بی کس و کوی و نادار که در پاکستان هستند و یا بازگشت کارمندان عالی رتبه دولت دست نشانده اشغال که در اروپا و امریکا و کانادا و خلیج و استرالیا که چکر میزنند و جیب های خود را پر کردند و حاضر و آماده برای عودت نیستند؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است