حمایت ترکیه از طالبان در دیدار وزرای خارجه دو کشور
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۲    ۱۴۰۲/۸/۹ کد خبر: 174289 منبع: پرینت

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه‌ی طالبان می‌گوید که هاکان فیدان، وزیر امور خارجه‌ی ترکیه در دیدار با امیرخان متقی تأکید کرده است که دیگر نباید هیچ مخالفت مسلحانه در افغانستان وجود داشته است.
امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه‌ی طالبان که به ترکیه رفته، در آنکارا با هاکان فیدان دیدار کرده است.

بلخی نوشته است که در این دیدار دوطرف در مورد روابط دوجانبه و ارتقای سطح روابط دیپلماتیک، دهلیزهای جدید تجارتی و موضوعات منطقه‌ای گفتگو کرده‌اند.
به گزارش اطلاعات روز، او شب در پیامی در ایکس نوشته است که وزیران خارجه‌ی طالبان و ترکیه، روی برگزاری چنین نشست‌ها و همکاری با یک‌دیگر تأکید کرده‌اند.
به‌نوشته‌ی بلخی، متقی از کمک‌های ترکیه سپاس‌گزاری کرده و پذیرش دیپلمات‌های جدید طالبان در انکارا و استانبول را پیشرفتی خوب در روابط دوجانبه خوانده است.

سخنگوی وزارت خارجه‌ی طالبان افزوده که هاکان فیدان گفته است ترکیه و افغانستان «مانند دو برادر اند و ترکیه به دوستی خود با افغانستان دوام خواهد داد».
بلخی اضافه کرده است که فیدان برای همکاری در راستای ارتقای ظرفیت در بخش‌های مختلف با حکومت طالبان ابراز آمادگی کرده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وزیر طالبان
ترکیه
نظرات بینندگان:

>>>   دو نکته ظریف،
۱-هاکان فیدان گفته است ترکیه و افغانستان «مانند دو برادر اند و ترکیه به دوستی خود با افغانستان دوام خواهد داد». به این معنی که:
ترکیه و افغانستان قبل از اردوغان و طالب هه وجود داشتند و بعد از اردوغان و طالب هم وجود خواهند داشت و دوستی دوملت ادامه خواهد داشت.

۲-فیدان برای همکاری در راستای ارتقای ظرفیت در بخش‌های مختلف با حکومت طالبان ابراز آمادگی کرده است.
به این معنی که :
حکومت موجود طالبان در سطح پایین ظرفیت قرار دارد.

>>>   هاکان فیدان کیست؟ رئیس سابق استخبارات ترکیه موسوم به "میت".
هاکان فیدان جنایتکاری است که قوای داعش را در کمپ های استخبارات ترکیه تربیه می کرد که چی قسم مردم عراق و سوریه را ذبح کنند و سرببرند و بم گذاری کنند و انفجار بدهند.
هاکان فیدان جنایتکاری است همچو "اردوغان صهیونیست".البته این شیادان ترکی هنرپیشه های خوبی هستند. اردوغان که تا دیروز کون نتانیاهوی سلاخ را لیس می زد حالا در ماجرای قتل عام مردم غزه ضد نتانیاهو و اسرائیل شده!!!!!!! صرف نمایش است برای خرکردن احمق ها. ترکیه سالی چند میلیارد دالر با اسرائیل تجارت دارد و همکار قدیمی اسرائیل است و اسرائیل در ترکیه سفارت دارد.

>>>   خوشبختانه ترکیه جز معدود کشورهایی است که سیاست خارجی ندارد. بستگی دارد باد به کدام جهت بوزد. کل تصمیمات کلان خارجی با باد همجهت میشود. از اینرو رفتار و ثباتی نیست که اثر طولانی مدت داشته باشد. مثل باد معده رفتاری بد بود و کوتاه مدت و بدصدا و پرهیاهو دارد. پس از اندک زمانی هم محو میشود

>>>   ترکیه همان نتنهامهاجران افغانستان را ازکشورش اخراج می کند بلکه پلیس های کثیف وبیرحمون بالت وکوب وتهدید مهاجران را درنوارمرزی سرحدادت خودشان موردضرب وشتم قرارمی دهند وبتازگی شریک جرم خونخوارانی مثل طالبان هم شدن....


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است