امضای تفاهمنامه طالبان با مرکز تجاری ایران در کابل
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۹    ۱۴۰۲/۸/۹ کد خبر: 174288 منبع: پرینت

مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران و اتاق کشاورزی و دامپروری افغانستان در راستای همکاری دو جانبه تفاهمنامه امضا کردند.
به گزارش تسنیم، ایران و حکومت افغانستان طی دو سال اخیر تفاهمنامه‌های متعددی از جمله همکاری‌های ریلی، ترانزیت و سرمایه‌گذاری به امضا رسانده‌اند.
مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران و اتاق کشاورزی و دامپروری افغانستان نیز به تازگی در راستای همکاری دوجانبه در کابل تفاهمنامه امضا کردند.

وزیر صنعت و تجارت حکومت طالبان در افغانستان پیش‌تر در نمایشگاه کالاهای تجاری ازبکستان گفته بود: رشد و توسعه افغانستان به‌نفع کشورهای منطقه است.
این تفاهمنامه در حالی به امضا رسیده است که هیات 45 نفره ازبکستان هفتم عقرب به‌ریاست «جمشید خواجه‌اف»، معاون نخست وزیر ازبکستان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی وارد کابل شده است.
«ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی حکومت کابل نیز چندی قبل با اشاره به تعامل افغانستان با کشورهای مختلف تصریح کرده بود در 17 کشور دیپلمات‌های جدید طالبان حضور دارند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مرکز ایران
طالبان کابل
نظرات بینندگان:

>>>   چه جالب،
ایران از یک طرف در این آمد آمد زمستان پناهجویان بی پناه را از کشورش میراند ، پناهجویانی که بنا به هر دلیلی از حاکمیت طالبانی فرار کردند و به امید اینکه ایران ام‌القرای جهان اسلام است و همسایه مسلمان ، به ایران پناه بردند و حالا سردمداران ام القرای جهان اسلان همین پناهندگان بی پناه را به زور تحویل دشمنان شان میدهد و از جانب دیگر با طالبان که از ریشه و بنیاد فکری و عقیدتی و زبانی و تباری با ایران و رژیم شیعه اش آشکارا مخالف اند سر از یک گریبان بیرون میکند .
توصیه‌ام به سران رریم ایران این است که در فردای مجبوریت این ملت افغانستان است که باید به روی آوارگان ایرانی با لبخند آغوش باز کنند گروه طالبان.

>>>   نه ام القرای اسلام ایران و آزادی های لیبرال اروپا بلکه فرصت های اقتصادی برای مهاجران جذابیت دارد

>>>   افغانانو!
به طرف اروپاوامریکا نبینید،انها ازسویه شما زیادبلنداست. صرف بطرف ممالک همجوارتان چون ایران،تاجکستان ،ازبکستان و... نظراندازید. شایدمتوجه شدیدکه منافع ملی مردم ووطن شان چقدربرایشان مهم ومقدس است. درهمین راستاحاضر اند باوحشی ترین موجودات روی زمین بنام طالب بنیشینند ومذاکره کنند.
عاقل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است