مزاج مسلمانی از اعتدال خارج شده است
در نتیجه شایع شدن استفاده سیاسی از اسلام، هم نفرت از کفار و هم تکفیر فرق اسلامی آتش کینه، خشونت و بیرحمی غیر قابل وصف را شعله‌ور شده است 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۱    ۱۴۰۲/۷/۲۲ کد خبر: 174192 منبع: پرینت

به یاد شهدای مظلوم پلخمری؛
....
۱.زمانی، کافر کشی و نفرت از کفار هدف نبود. از آیات قرآن در باب جنگ و جهاد بر حسب تحقیق این نکته به دست نمی‌آید که کافر از آن حیث که کافر است، کشته شود و با آن دشمنی باید کرد. پیامبر اسلام هدف اساسی خود را - همان‌گونه که در قرآن مکرر ذکر شده است، هدایت و رهایی از "دشواری‌ها و بندها" اعلان کرده است و او را قرآن رحمت برای همه جهانیان می‌داند. به لحاظ تاریخی نیز خود پیامبر با کفار صلح کرد و در مدینه با آنان جامعه مشترک ساخت.

۲. دایره تکفیر در میان مسلمانان بسیار محدود بود، امام ابوحنیفه گفته بود ما اهل قبله را تکفیر نمی‌کنیم. لذا جامعه مسلمان از همان آغاز به سرعت به یک جامعه متنوع و مملو از تنوع در عقاید و آرا تبدیل شد و گرایش‌ها و تفسیرهای متنوع از اسلام و مسلمانی به وجود آمد و همه اهل قبله محسوب می‌شدند.
اما در نتیجه شایع شدن استفاده سیاسی از اسلام در نیم قرن اخیر هم کافر کشی و نفرت از کفار و هم تکفیر برخی از فرق اسلامی از قبیل شیعیان و صوفیان و...‌ آتش کینه ، نفرت، خشم، خشونت و بیرحمی غیر قابل وصف را در میان مسلمانان شعله‌ور کرده است. اما در واقع دود آن بیش از هر جامعه دیگر به چشم خود مسلمانان می‌رود.

برای مثال غزه در آتش می‌سوزد و در برابر همه این بیرحمی‌ ها فقط تاسف و توصیه بشردوستانه نصیب شان می‌شود. اما در واقع، مردم این شهر دشمنان خطرناکی به شمار می‌آیند که اگر قدرت پیدا کنند یهودیان را زنده به دریا می‌ریزند و بر محفل جشنواره موسیقی شان حمله می‌کنند و تا می‌توانند می‌کشند، چون آن‌ها را کافر و دشمن مسلمانان می‌دانند. غرب به روی مسلمانان نمی‌آورد که ما در مورد آن‌ها چه فکر می‌کنیم. لکن در واقع به شدت از مسلمانی ما می‌ترسد، داعش، القاعده و طالبان را پدیده‌های بیگانه و بی ارتباط با مسلمانی ما نمی‌شمارند و لذا به راحتی حماس به دلیل حمله بر جشنواره موسیقی و کشتن غیر نظامیان کافر، در ردیف داعش قرار گرفت و از آن‌ها انسانیت زدایی به عمل آمد و چون عمق این خطر را بدون این‌که بر زبان آورند در خود مردم غزه می‌دانند، مردم این شهر را دسته جمعی مجازات می‌کنند. به همین دلیل صدراعظم آلمان شدیدا محمود عباس را مورد حمله قرار داد که چرا حماس را محکوم نمی‌کند، در واقع معنای آن این است که شما همه از یک جنس می‌باشید.

نتیجه دیگر این نفرت و خشونت این است که فرقه‌های گوناگون مسلمان که گروه‌های اقلیت را در میان مسلمانان تشکیل می‌دهند، به طور سیستماتیک طعمه حملات انتحاری و تروریستی می‌شوند، مساجد و اماکن مذهبی شان مراکز دشمن محسوب می‌شوند.
تا ریشه این کین و نفرت که آیینه مسلمانی را تیره و تار کرده است، درمان نشود روزی خوش نخواهیم دید. وظیفه مسلمانی ایجاب می‌کند که شیعه و سنی در علاج این دو درد یعنی کافر ستیزی و تکفیر‌گرایی، بکوشیم.
یاد شهدای مظلوم مسجد امام زمان پلخمری را گرامی می‌داریم و برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان صبر جمیل از درگه ایزد پاک مسالت می‌کنیم.

محمد امین احمدی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مزاج مسلمانان
اسلام سیاسی
نظرات بینندگان:

>>>   دکتر عبدالقیوم سجادی
تروریستان بی رحم و سفاک نماز گزاران مسجد امام زمان در شهر پلخمری را به خاک و خون کشیدند. در این حمله تروریستی جمعی از نمازگزاران در خانه خدا و در حال عبادت به شهادت رسیدند و جمع دیگری به شمول امام جمعه محترم این شهر زخمی شدند. تروریستان تکفیری و افراطی دشمنان دین و انسانیت هستند و به هیج مذهب و ملتی رحم نمی کنند. مقابله با تروریسم و تامین امنیت جان مردم و اماکن مذهبی از مسولیت های اولیه حکومت است. مقامات افغانستان باید برای نجات مردم مظلوم از شر ادم کشان بی رحم جدی و مسولانه اقدام نماید.
تروریزم و افراط گرایی دشمن مشترک و آشتی ناپذیر انسانیت و امت اسلامی و مایه شرمساری آیین توحیدی است. بدون شک خون به ناحق ریخته ای شهدای مظلوم نمازگزاران مسجد امام زمان، درخت تنومند اخوت اسلامی و همبستگی ملی را در کشور تنومند تر و بارور تر خواهد ساخت. این حادثه غمبار، مردم ما را که هنوز در غم قربانیان زلزله ویرانگر زنده نجات هرات سوگوار بودند، سوگوار تر نمود. این رخداد خونین را برای مردم افغانستان و هموطنان پلخمری وخانواده های شهداء تسلیت عرض نموده، از خداوند سبحان برای شهدا بهشت برین، برای زخمیان شفای عاجل و برای عاملان تروریست این حادثه ذلت و عقوبت سخت الهی را استدعا می نمایم.

>>>   من نداستم فرغ بین حماسه واسراعیل هاچیست حماس مسلمان است اسیران یهود رامیکشدزن بچهاشان رامیکشدسرمیبرد یهودیان بمباردمان میکنندگوره اسلامی بایدبه اسیران اتاسربازان رحم کندتااین که تمام کافران بدانندکی مسلمامنی یعنی رحم کردن بردیگران اتهابه کفاردین مهبین اسلام این قدربدنشان دادن کی مسلمین هم دارند فرار میکنندکجا اسلام میگه بایدشیعه پیروان حضرت علی بایدکشته بشه جورجفابشه ارروز اخبارالام میکند خانهایشان زمینهایشان گرفته شده ولی ایچ کس نیست حرفی بزنه این هم شد مسلمانی براشان شوراهایی سونی تعین میکنندتاازبین بره ولی درغزه فلسطین انمی شعیها دارند کمک میکنند

>>>   💥👈 این مسئله ترور و انتحاری و...، از زمان کرزی و به دستور خود کرزی، یون، اتمر، محب و دیگر پشتون = افغانهای درنده و ترسو آغاز شده است.
همه انتحاریت، جرم و جنایت افغان=پشتونهای کافرخو با ثبوت و واضح است در نزد جهانیان و فارسیزبانان-ترکتباران و دیگران.
که باید قصورش را در آینده نزدیک بگیریم.

>>>   🖤 هویت و فطرت افغان=.....عین مزاج کافری و درنده خویی است و بس.

>>>   جنایتی دیگر از داعش امریکایی با چراغ سبز طالبان امریکایی.
شیعه کشی از آدرس رژیم مسلمان کش امریکا و اسرائیل قاتل و کودک کش است. چوپان بیابان هم میداند که این وحشیگری ها از توحش امریکایی_اروپایی است و کدام ربطی به اسلام ندارد.
همو حیوانات درنده ای که تا امروز خون 10 هزار فلسطینی را در غزه ریخته اند و هزاران بم بالای خانه هایشان انداخته اند در عقب این جنایات هستند. ....

>>>   💥👈 همین انتحار و ترور و کوچ اجباری-قومی و حذف زان فارسی را خود حاکمین (پشتون=افغان و کوچی=طالبان) براه انداخته و میکنند تا مزد نوکری شانرا از امریکا و انگلیس دالر بگیرند!؟

>>>   👨‍👩‍👦‍👦 جنایت و درندگی مردم پشتون=افغان=کوچی=نازی عینا مثل جنایات و حسودتی اسرائیل-نازی بوده و است، همانگونه که برضد فلسطینیها و برعلیه فارسیزبان و ترکتباران کشور ما بوده و هستند، و تعجب نکنید که اکراینی های نازی نیز مانند پشتون=افغان و یهودیان اسرائیلی بوده که یکنوع فطرت و سرشت زیان اوری و شرور و غیرانسانی دارند !؟
اگر کسی انتقاد دارد لطفا بدور از احساسات-شیطانی گزارش را بفرماید.

>>>   باعرض سلام.
مزاج مسلمانی ازاعتدال خارج شده واما به اصلیت خودبرگشته. شمشیربران بیرق عربستان درزیرکلمه یعنی چه؟دراینده نزدیک هرکدام ماوشما صاحب هژده زن خواهیم بود،بانکاح وبی نکاح،شروع از نه سالگی ،برو که رفتی.
عاقل

>>>   احمدی صاحب عالیقدر!ٔ
بیاییدبرای لحظه هم که شده عینک های سبزرا از چشمان تان وخوش باوری هاراازقلب تان دورکنید. ازان کتب که شما حرف میزنید،من هم انهاراخوانده ام، دریک صفحه هژده بارامده: وقتلو،تقتلو،فقتلو،تقتلو.یعنی چه؟
الحاج مولانا عبدالکریم فدایی

>>>   عجب تحریف غیرانسانی از وضعیت غزه داشتید. شما وانمود میکنید چون اسلام سیاسی شده پس اگر مردم غزه رها شوند یهودیان را کفار دیده و بخاطر خوشایند پیامبر اسلام و قران آنها را خواهند کشت؟ اصلا بحث اشغال سرزمین و نابودی زبان و فرهنگ مردم فلسطین در کار نیست؟ نه؟
عجب پست فطرتی در ذات مردم رسوخ کرده است که اینگونه دروغها را باور کرده و گسترش میدهیم. دعوای فلطسین و اسقاطیل چه ربطی به قران و محمد و عمر دارد؟ بحث اشغالگری سرزمین است. چرا بی شرمانه دروغ میگویید؟
شما مدافع شیعیان هستید؟ نخیر. شما بی شک یکی از مزدوران غرب برای پیشبرد منافع غرب هستید. اگر نمیتوانید یا مخاطبان شما نمیتوانند اتفاقات در اسقاطیل را درک کنند مثال وطنی برای شما میزنم.

پشتونها از کوههای سلیمان امدند و کم کم کل خاک خراسان را گرفتند. و بزرگان و قومندان شما با مزدوری برای خود نسب نامه پشتونی درست کردند. حال اگر کسی از بلخ و هرات در دفاع از اشغالگری پشتونها سلاح بدست گیرد می توان مساله را به دروغ به بحث جهاد و کفار و عمر و عثمان تقلیل داد؟
چقدر پست فطرتی و مزدوری در ذات ما باید نفوذ کند که اینگونه قلم بزنیم؟ شرم ابدی بر ما. امروز چشم کور ما و شما میبیند چطور پشتونها با مزودری غرب به قدرت رسیدند و دارند دایره استعمار را گسترش داده تا جایی که زبان فارسی را هدف گرفته اند. اگر کسی مانند مسعود برای حفظ فرهنگ و خاک و زبان خود در پنجشیر از داشته های خود دفاع کند از نظر شما یک فریب خورده مسلمان است که برای اسلام سیاسی و کفارپنداری خود میجنگد؟
ای تف به آن اندیشه ای که ما را اینگونه حقیر و مزدور و دلارپرست کرده است. ای تف به شرف کسانی که ما را اینگونه به بی شرفی تشویق میکنند تا اینگونه حقایق را با دروغ بیامیزیم.

اقای محترم شما لازم نیست از شیعه دفاع کنید. اسلامی که طالب دارد هم حنفی نیست. اسلام نیست. یک فرقه دیینی امریکایی است یک بدعت امریکایی است که بدست امریکا و در جهت منافع امریکا ساخته شده است. بخوبی دیدید طالبان در برابر جنایات اسقاطیل سکوت مطلق داشت؟
کجا چاقو دسته خود را میبرد؟ کجا مزدور خلاف ارباب خود عمل میکند؟ حال اگر این مزدور با القاب و عناوین دروغینی مثل امیرالمومنین ظاهر شد چشم و گوش شما کر میشود؟ اگر این مزدور بنام ریاست جمهوری پیروز شده در انتخابات به ارگ نشست شما نمیفهمید همه چیز ظاهر دروغین مزدوری منافع امریکاست؟ اگر مزدور در لباس پیامبر ظاهر شد یا در لباس لیبرالهای غربی هر دو یک چیز است. عبدالرحمنی که مزدور انگلیس بود غنی و کرزی که مزدور امریکا بودندو امیرالمومنینی که باز هم مزدور امریکاست.

واقعا برای من پرسش بود چرا خاک خراسان اینقدر مزدور پرور شده است که سران اقوام برای چند دلار با پشتونها کنار میایند. از همین نوشته مشخص شد که مزدوری و دروغ در این خاک ریشه کرده است. وقتی در کف جامعه قلم بدستی میتواند اینگونه صورت مساله را پاک کندو شب سیاه را روز سپید نشان دهد دیگر چه توقعی است که ناصالح ها به قوم خود پشت نکنند ودنبال نصب نامه پشتونی نروند؟
شما لازم نیست از شیعه دفاع کنید. از نظر ایرانی ها کسانی که طبق باور خود در پی اشغال خاک و نابودی مردمی میورند از هر جانوری پست تر هستند. چه این کسان مسلمانان باشند که بخاطر زر و زن ایران را نابود کردند چه سگیونیستها باشند چه سران پشتون باشند چه امریکا باشند چه انگلیس باشند.

خدای ایران را سپاسگزاریم که ۴۰۰ سال پیش کسانی پیدا شدند تا راه ایرانیان را از راه اشغالگران تازی جدا کنند و خنجری بر پیکر ستم و استعمار تاریخی عرب فرو اورند. خدا را سپاسگزاریم که در این ۴۰۰ سال هر سگی که بر قدرت جهانی تکیه زد چه انگلیس چه امریکا، همه مسلمانان غیرشیعه در برابر آن سر خم کردند و همه بلاد مسلیمین واقعی از دید شما هیچ چیز باارزشی برای شرافتمندی ندیدند.
خدای را سپاسگزاریم که در برابر تعظیم کنندگان تاریخ ما در ایران کافریم. ولی نه مثل تازیان و سعودی و وهابی از شکم انگلیس زاده شدیم. نه مثل طالبان و چرکستان از شکم امریکا و انگلیس زاده شدیم. اگر دین این است که شما تعظیم کنندگان در برابر استعمار چهارصدساله دارید خدای ایران را سپاس که ما کافریم.

شما مسلمانان واقعی چه وهابی چه حنفی در این چهارصدسال در برابر هر استعمارگری تعظیم کردید. ما کافران به اسلام شما در ایران میجنگیم و خون میدهیم. فلسطین را با خود قیاس نکنید. فلسطین شافعی هستند به دیدگاه بسیار محترم آنها در برابر اسلام شیعی کاری ندارم و به شیعه هم کار ندارم.
به خاکشان حمله شد؟ تا روزی که دستشان خالی بود با سنگ دفاع کردند وخون دادند. سنگ کارساز نبود. همان ایران کافر به دین شما به آنها ابزار داد و حال آن کینه را زنده میکنند. یمن به خاکش حمله شد؟ چند جوان پاپتی بودند که فقط کلاش داشتند؟ امروز ارتش موشکی و پهپادی فوق العاده ای دارند که از نیمی از کشورهای عضو ناتو قوی ترند. جنوب لبنان اشغال شد. ابزارجنگ نبود خون دادند حال که ابزار جنگ امد پس میگیرند.
اگر شما میخواستید این تفکر ایرانی را دریابید باید هرگز با استعمار پشتونی کنار نیامده و تا کوههای سلیمان آنها را پس بزنید. محال است در اندیشه شما چنین چیزی باشد. شما با اسلام واقعی حنفی و وهابی دلخوش باشد. در پس شیعه مبارزه با اسلام استعماری و استعمار اسلامی نهفته است.

شما هم نگارنده محترم نیازی نیست از شیعه دفاع کنید و دل بسوزانید برای بیگناهان پلچرخی.
شیعه همانطور که ۴۰۰ سال زودتر از شما دانست باید راه ایران زمین را جنایتکاران خونخوار استعمارگر تاریخی جدا کند اکنون نیز میداند مساله درست چیست. میداند جنگ بر سر منافع است. میداند جنگ بر سر منافع استعماری امریکا و غرب و مردم منطقه است.
میداند اگر امارات که اسلام مطلوب امریکا را دارد اگر کریدوری از هند به عرعرستان و اسقاطیل بزند کشور ما و شما جایگاه استراتژیک خود را از دست میدهد. این جنگ برای منافع مردم ایران و خراسان و سوریه و عراق و فلسطین است.

همانطور که امیرالمومنین های شما بخاطر دلارهای شیرین غربی حاضر نشدند جنایات اسقاطیل را محکوم کنند و خود را به پیامبر میچسبانند ولی مزدور امریکا و انگلیس بوده و هستند روزی که خراسان از استعمار ازاد شود آنگاه فرزندان شما (که امیدوارم از شما داناتر و اگاه باشند) خواهند دید که این جنگ ها یک پیامد اقتصادی دارد و از اساس دیدگاه استعمار اقتصاد و دزدی منابع ملت ها بود واکنون هم پادزهر آن جاده ابریشم است که جبهه مقاومت از آن بخوبی صیانت میکند.

اگر جنگ احمد مسعود آن افتخار خراسان زمین در دفاع از خاک و فرهنگ و زبان قابل توجیه بود جنگ حماس و فلسطین نیز در دفاع از خاک و زبان و فرهنگ قابل توجیه است. اینکه نام آنچه مسعود کرد جنگ است یا دفاع را تاریخ خود میگوید. مسعودی که در پنجشیر نشسته بود سودای گرفتن کدام کشور یامنطقه را داشت؟ با چه کسی سرچنگ داشت؟ کار او دفاع بود نه جنگ.د دفاع همیشه شرافت دارد. همیشه تنها از انسانهای باشرف و فوق انسانی برمیاید. ورنه شما ده هزار دلار در قوم پشتون بریز برای جنگ طلبی سه هزار انتحاری به تو میدهند. اینها لشکر شیطان هستند که برای فریب مردم نام خدا را بر زبان میاورند.
شرف برای اینها قابل تعریف نیست. اینها جنگ طلب هستند.

کسی که دفاع میکند همیشه با شرف است. عملیات او جنگ نیست دفاع است. این را بدان. فلسطین و حماس دفاع میکند نه جنگ. این را بدان. کمتر دروغ پراکنی بکنیم. آن برادران خراسانی مهاجر ما که به سختترین کارها تن میدهند و نان بازو و عرق خود را میخورند زندگی بسیار باشرافتی دارند. نانی حلال دارند. با آبرو زندگی میکنند. مزدوری برای دلار و فریب مردم ننگ است. شرم بر ما و قلم ما.

>>>   سجادی صاحب عالیقدر!ٔ
انچه نوشتید، دورازتوقع و انتظار من بود. اگرهمچو جنایات درخت اسلامیت وهمبستگی ملی را تنومندتر وب ارورتر میسازد، نباید جلوانرگرفت بلکه دیگران راهم باید تشویق کنیم تاهمچو حوادث باربار تکرارشود.
قاضی نجیب اله ادراک

>>>   جهان باید برای نابودی گرو تروریستی بنام طالب زودتر وارد عمل شوند این تروریستها مردم افغانستان راکه به گروگان گرفته هیچ حالا پایشان در جنگ غزه و اسرائیل هم رسیده این تروریستها مانند ویروس هستند اگر هرچه زودتر نابود نشوند همه جهان دامنگیرش خواهد شد حالا طوری شده که تروریستان در هر کشوری که زیر فشار قرار گرفتند از طالبان کمک میخواهند چون طالبان تروریست یک کشور را در چنگال خود دارند..
Ashraf Haidari از مسجد سفید قلعه شاده غرب کابل

>>>   اشرف بچیم به نظرم که کلیت بوی قورمه میته مه توره مشناسم تو بچه حاجی یعقوب کیف دوز هستی پدرت در زمان حکومت داکتر نجیب جاسوس خاد بود و مردم بیگناه را در چنگال خاد میداد دامادتان بوتو در زمان حکومت مجاهدین قومندان حزب وحدت بود چی ظلم های که سر مردم کارته سخی شما نکردید وزارت زراعت و تمام خانه های کارته سخی را شما جور کردید چرا حالی تو میخواهی که مردم هزاره ره بر علیه حکومت امارت اسلامی بشورانی تا مردم بیگناه قتل عام شوند از خدا بترس تو خودت یک آدم مواد فروش و چرسی هستی چرا میخواهی جوانان مردم را به کشتن بدهی...
غ ح


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است