فرد متهم به فساد، معاون دانشگاه هرات شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۴    ۱۴۰۲/۷/۵ کد خبر: 174064 منبع: پرینت

عبدالعزیز نعمانی، رییس پیشین دانشگاه هرات که حدود یک‌ ماه پیش از این سمت به اتهام فساد اداری برکنار شده بود، به‌عنوان معاون علمی دانشگاه هرات تعیین و معرفی شده است.
او در دوره‌ای که سمت ریاست دانشگاه هرات را به عهده داشت، افراد دارای سند کارشناسی ارشد را شارت لیست نمی‌کرد و اما کسانی که از نزدیکانش بودند را با سند کارشناسی و با استفاده از ترفند‌ها شارت لیست کرده و استخدام می‌کرد.
نعمانی سابقه عضویت در حزب اسلامی را نیز داشته و با تیم کاری‌اش افراد حزبی و منطقه‌شان را به‌عنوان کارمند و استاد در دانشگاه هرات تعیین کرده است.

این در حالی است که چندی پیش ابوالحکمت مفتی عبدالغفار، آموزگار عقیدتی جنگجویان انتحاری‌ طالبان، رییس دانشگاه این ولایت تعیین شده بود.
دانشگاه هرات در غرب افغانستان یکی از بزرگترین مکان‌های علمی در کشور محسوب می‌شود که پس از تسلط طالبان، استادان زیادی به‌دلیل محدودیت‌های این گروه ترک وظیفه کرده و از افغانستان خارج شده‌اند.

کد (5)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دانشگاه هرات
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   فکر میکردید که در گروه هایی شر مثل اشرار، طالب، داعش، هنگک و بنگک و...... غیر مفسد هم شامل اند و یا خواهند بود؟؟؟؟
آتش خاوری

>>>   اگر مفسد وفساد کار را از صف طالب بیرون کنی دیگر طالبی وجود ندارد چه اینهارا طور ساخته اند که باعمل کردهای شان باید اسلام ومسلمین رابدنام ودنیارا از اسلام بدبین نمایند خارجی هابا یک تیر چند فاخته را شکار مینمایند هم با عملکردهای نابخردانه ای طالب وجه ای اسلام را تشویه میکنندوهم رقیبها وحریف های منطقوی خودراتهدید وتخویف میکنند این کهنه سرباز های خارجی ها خیلی ارزان وکم مصرف اند ودر جاهای که باید استعما ل نمایند کارای خوب دارند
محمد داود نصیب مقیم دبی

>>>   این گلیم چرکین و پوسیده را با تمام حشره های موذی اش باید یک باره جمع کرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است