پاکستان دیگر خود را قربانی روابط با آمریکا نکند
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۴۴    ۱۴۰۲/۲/۱۱ کد خبر: 172957 منبع: پرینت

واشنگنن پست براساس یکی از اسناد فاش شده پنتاگون گزارش داده است که حنا ربانی کار، وزیر دولت در امور خارجی پاکستان، در ماه مارس گفته است پاکستان «دیگر نمی‌تواند برای ماندن در حد میانه چین و آمریکا تلاش کند».
به گزارش این نشریه او که پیش‌تر وزیرخارجه پاکستان نیز بوده، هشدار داده که اسلام‌آباد بیش از این، خود را قربانی روابط با آمریکا نکند و از مزایای کامل آنچه که او مناسبات «استراتژیک واقعی» با چین خوانده، بهره‌مند شود.

این گزارش واشنگتن پست در رسانه‌های پاکستانی بازتاب گسترده داشته است اما وزارت خارجه پاکستان در مورد آن واکنشی نشان نداده‌ است.
واشنگتن پست گزارشی از این سند اطلاعاتی فاش شده پنتاگون نشر کرده است که تاریخ و جزییات ندارد و روشن نیست چگونه آمریکا به یادداشت خانم کاردسترسی پیدا کرده است.
سند فاش شده دیگر پنتاگون در مورد گفتگوهای شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان با یکی از دستیارانش است. این دستیار به آقای شریف مشورت می‌دهد که پاکستان در موقعیت مذاکره در مورد معاملات تجاری و انرژی با روسیه است و حمایت از قطعنامه مورد حمایت غرب درباره اوکراین در سازمان ملل، این روابط را به خطر می‌اندازد.

یکی دیگر از اسناد فاش شده از گفتگوی مشاور امنیت ملی هند با همتای روس خود، در مورد «حمایت هند از روسیه» در جلسات چندجانبه از جمله نشست گروه ۲۰ در دهلی نو و مقاومت هند در برابر فشارها برای حمایت از قطعنامه مورد حمایت غرب سازمان ملل در مورد اوکراین به او اطمینان داده است.
هند در مورد جنگ اوکراین گفته است از روسیه حمایت نمی‌کند اما مدتهااست به حمایت مسکو در سازمان ملل «متکی» است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است