گوشت گیاهی اسراییل روانه رستوران های اروپا
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۱    ۱۴۰۰/۱۱/۱۳ کد خبر: 169631 منبع: پرینت

شرکت اسراییلی تولید کننده گوشت گیاهی اعلام کرده که به زودی استیک های سه بعدی محصولات این شرکت روانه رستوران های اروپایی می‌شود.
به گزارش "بلومبرگ" شرکت اسراییلی Redefine Meat Ltd در دور جدید جمع آوری بودجه، مبلغ 135 میلیون دالر را به آغاز فروش استیک های چاپ سه بعدی گیاهی خود برای اروپا اختصاص داد.
وجوه جمع آوری شده باید به شرکت کمک کند تا اروپایی ها را با گوشت گیاهی تغذیه کند.
شرکت Redefine Meat می خواهد کارخانه جدیدی در هلند بسازد و استیک های خود را تا پایان سال در 5000 فروشگاه در سراسر اروپا به فروش برساند.

نقاط اصلی فروش بریتانیا، هلند و آلمان برنامه ریزی شده است. این شرکت از افشای ارزیابی خود از دور تأمین مالی خودداری کرد.
این شرکت اخیرا علاوه بر اینکه از عرضه محصولات گوشتی بر پایه گیاهی و تولیدشده با پرینت سه‌بعدی برای رستوران‌های منتخب در اروپا خبر داد از آنچه "اولین برش‌های کامل جهان" می‌نامد که شبیه برش‌های گوشت بره و گاو است، نیز رونمایی کرد.

این شرکت که توسط کارآفرین ایشچار بن‌شیتریت و آدام لاهاو پایه‌گذاری شد، اولین استیک گیاهی پرینت سه‌بعدی خود را در سال 2018 تولید کرد و می‌گوید فناوری تولید دیجیتال در مقیاس صنعتی قادر است ساختار ماهیچه‌ای گوشت گاو را به‌طور کامل شبیه‌سازی کند. ا ین محصولات که از ترکیبی از پروتئین نخود، سویا، لبلبو، نخودفرنگی و چربی نارگیل ساخته‌شده‌اند، پروتئین بالایی دارند، بدون کلسترول هستند و ظاهر، طبخ، احساس و طعم گوشت واقعی را دارند.

تقاضا برای منابع پروتئین جایگزین در سرتاسر جهان رو به افزایش است. بر اساس برآوردهای تحلیلگران بلومبرگ، تقاضای جهانی گوشت گیاهی ممکن است در دهه آینده به 74 میلیارد دالر افزایش یابد که حدود 4 میلیارد دالر از سال 2020 بیشتر است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
گوشت گیاهی
اسراییل
نظرات بینندگان:

>>>   خدا به داد مردم جهان برسه گوشتی که اسرییل تولید کنه چه بلایی میخواد سر شان بیاره.

>>>   گوشت در وجود حیوانات از پروتین ساخته میشود. این که گوشتی که پایه نباتی داشته باشد، آیا حاوی پروتین نیز است،معلوم نیست.
اما چیزی که ارتباط به مزه و لذت گوشت نباتی میگیرد،در لابراتوار ها میشود با ترکیب مواد مصنوعی،لذت و مزه طبیعی گوشت را برآن داد.
چنانچه در مورد بسیار خوراکی های دیگر تیز با اضافه کردن مواد مصنوعی،میشود مزه و لذت های مختلف را در مواد خوراکه تولیدی صنعتی در فابریکه ها،ایجاد کرد که هیچ تفاوتی با لذت و مزه طبیعی ندارد.
بهرصورت،چیز طبیعی طبیعی است و مصنوعی مصنوعی.
مصنوعی هیچوقت نمیتواند جای طبیعی را بگیرد.
هرچند کم شدن مصرف گوشت طبیعی،شاید برای محیط زیست خوبتر باشد.زیرا پرورش حیوانات نیز منابع بزرگ انرژی و آبی و زمین های زراعتی فراوان ضرورت دارد.
خوب است که در هندوستان مردم بنا بر اعتقادات مذهبی و دینی،گوشت نمیخورند،ورنه خدا نداند که با یک و نیم ملیارد گوشت خور اضافی،جهان چه حال داشت و محیط زیست چقدر ضرر میدید.

>>>   چون گوشت تولیدی اسراییلی در مطابقت به شریعت اسلامی نیست٬ امارت طلبای کرام به فرمان امیرالمومنین و المسلمین جهان و حومه به تولید گوشت نباتی حلال از پخال نیشکر و زیتون در کارخانه های روغن زیتون ننگرهار اقدام نموده اند٬ و قرار است در پهلوی رفع نیازمندی داخلی کشور به گوشت٬ در زقابت با شرکت یهودی به یک ملیارد و چهارصد ملیون نفوس همسایه ی غریب چین٬ بمنظور حسن همجواری نیز گوشت رایگان تولید و صادر کنند.

>>>   گیاه هرگز نمی تواند ویتامین بی ۹ و بی ۱۲ را داشته باشند و هرگز جای گوشت را نمی گیرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است