امرالله صالح در مقام سخنگوی داعش و طالب
صالح باید مکتوب را بدون اینکه شیعه هراسی بکند با رهبران و متنفذین هزاره و شیعه مطرح می‌کرد و برای دفاع از امنیت هزاره ها و شیعه ها تشکیلات نظامی و استخباراتی ایجاد می کرد 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۳    ۱۳۹۹/۹/۲۳ کد خبر: 165780 منبع: پرینت

در زمان حاکمیت حزب دموکراتیک خلق افغانستان از زمان کارمل الی سقوط نجیب هزاره ها دارای چندین فرقه، لوا، کندک، غند و تشکیلات استخباراتی بودند اما اکنون چه؟

اکثریت هزاره ها در زمان حاکمیت حزب دموکراتیک خلق افغانستان دشمن حاکمیت بودند و حتی بعضی از تنظیم های هشت‌گانه خودی هزاره ها، صاحب منصبان، مأمورین و معلمین هزاره را می کشتند، در آن زمان دولت به خاطر حفظ هزاره ها از قتل و کشتار مرکز اوپراتیفی شامل فرقه های صفر ۹۱ و صفر ۹۲ را در غزنی و میدان شهر ایجاد کرد، فرقه ۸۰ در بغلان، لوای ۵۲۰ در کابل، کندک حاجی اسماعیل در هرات، غند عثمان خان در فراه، مفرزه های نظامی در سرپل و بالاخره اداره ۳۳ در چوکات امنیت دولتی در کابل فقط برای حفظ جان هزاره ها فعالیت می کردند، دولت در آن زمان تا سرحد اعطای خود مختاری به هزارستان و ایجاد قول اردو و تشکیل پنج ولایت پیش رفت که تنظیم های هشت‌گانه بنا بر دلایلی نامعلوم آن را رد کردند.

از زمان کرزی شروع تا همین اکنون که اشرف غنی احمدزی بر اریکه قدرت تکیه زده است هزاره ها صد فیصد مدافع حاکمیت بودند و همین اکنون هم هستند ولی در مقابل به تدریج از دوایر دولتی پاکسازی شدند، جاغوری که نفوس آن از ده ها ولایت افغانستان اضافه تر است وعده دادند که ولایت می شود و رأی مردم جاغوری را گرفتند و تشکیل ولایت را ندادند و بر اعلا دروغ گفتند و مردم را فریب دادند، اکنون هزاره ها و شیعه ها که در حدود بیست و پنج فیصد نفوس افغانستان را دربر می گیرد و شاید در حدود بیست و پنج فیصد جغرافیایی افغانستان را هم در اختیار داشته باشند و تحت تهدید مستقیم تروریسم قرار دارند کسی برای آنها رواداری تشکیل یک لوا را نمی بینند.

اکنون امرالله صالح از جای مقام دوم ارگ ادعا دارد که طالبان داعشی برای ارگی ها مکتوب رسمی فرستاده اند و گفته اند که اگر یک طالب داعشی اسیر کشته و یا اعدام شود در مقابل کابل را به مسلخ شیعیان تبدیل می کنند.
گرچه گفتار امرالله صالح از نگاه ادبی و سیاسی درست نیست چون گروه به نام طالب داعشی وجود ندارد، امرالله صالح باید بگوید که این مکتوب را طالبان برایش فرستاده است و یا داعش، چون طالبان یک گروه تروریستی قومی مذهبی افغانی است و داعش یک گروه تروریستی کثیرالملیتی بین المللی است.

صالح باید این مکتوب را بدون اینکه شیعه هراسی بکند و در مقام سخنگوی طالب و داعش قرار بگیرد با رهبران و متنفذین هزاره و شیعه مطرح می‌کرد و برای دفاع از امنیت هزاره ها و شیعه ها تشکیلات نظامی و استخباراتی ایجاد می کرد، هزاره ها و شیعه ها میدانند که جریان های تروریستی آنها را در راه ها، شاهراه ها، مکاتب، دانشگاه ها، مساجد، تکایا، زیارتگاه ها، کلپ های ورزشی، تظاهرات مدنی و حتی زایشگاه ها مورد حمله انتحاری قرار می دهند و نگرانی های خود را با ارگی ها شریک کرده اند اما ارگی ها همیشه از مسوولیت شانه خالی کرده اند و هیچ وقت کسی به جرم هزاره کشی و یا شیعه کشی محاکمه نشده است.

حالا که ارگی ها و امرالله صالح این مکتوب طالبان داعشی را به دست دارد و آن را برای هزاره ها و شیعه ها اطلاع رسانی کرده اند هزاره ها و شیعه ها چه باید بکنند منتظر مرگ بنشینند و در ترس و هراس زندگی کنند که چه وقت ارگی ها یک تروریست را محاکمه و اعدام می کنند و بعد تروریست ها به جای انتقام از ارگی ها هزاره ها و شیعه ها را هدف قرار می دهند، مثلاً هیچ کسی نمی داند که صالح و ارگی ها چه پیامی به هزاره ها و شیعه ها می دهند؟ و از نظر ارگی ها و صالح تکلیف هزاره ها و شیعه ها چیست؟

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
صالح
داعش
طالب
نظرات بینندگان:

>>>   شیعه هراسی ، پوششی برای ناکامی ؛
امرالله صالح با طرح « شیعه هراسی » تلاش میکند که داعش را بزرگنمایی کند وبه نحوی به طالبان چراغ سبز نشان بدهد. وهم با این حرکت در پی اشتعال جنگ مذهبی در افغانستان است. تا مسیر تداوم قدرت ارگ کنونی هموار گردد. وبدیسنان به شیعه وهزاره هشدار بدهد که « کشتار شیعه » درراه است، فکر تان را بکنید.
این سخنان صالح به حدی کودکانه بود که حتی شاه حسین مرتضوی مشاور فرهنگی رئیس جمهور به معاون اول نوشت که مقامات باید با مسئولیت حرف بزند.
صالح بجای این همه ناشیگری، بحیث مسئول امنیت شهر کابل باید از راکت پرانی امروز بالای شهر پاسخ بدهد. از کشته شدن خبرنگاران فعال جامعه پاسخ بدهد. صالح بجای دلجویی خانواده شهید فردین امینی خبرنگار جوان به وزارت داخله هدایت داد که باید کل این خانواده از سیر تا پیاز تلاشی شود، وبعد جریان واقعی « خودکشی » فردین با تفصیل به رسانه ها افشا ء گردد. این احساس عاطفی وانسانی معاون اول است. امروز تروریستان در همان 6 و 30 صبح { درزمان جلسات 6 و30 صبح صالح ) بطور نمادین 9 راکت را بالای شهر پرتاب کردند.
علی تقوایی

>>>   آقای امرالله صالح به عنوان مسئول بخش امنیتی کشور و شناسایی ایشان از اهداف و مقاصد گروه داعش و طالب این سخن را بیان نموده که باید شعیه های افغانستان که اکثرا مردم هراره هستند از موضوع آگاه باشند و بدانند که دشمن چی برنامه ای برای آنها دارند حالا کیها واکنش نشان میدهند مثل محقق و خلیلی و کسانی دیگری اینهایکه هیچ خدمتی به شعیه و مردم هزاره نکردند که هیچ بلکه بدتر از داعش و طالب در مقابل هزاره ها عمل کردند بیاید که واقع بینانه فکر کنیم در کدام وقایع جنگی و یا انتحارها محقق ویا خلیلی کدام اعضای نزدیک فامیل خود را از دست داده اند همگیشان توسط بادیگاردها محافظت میشوند و اما در مورد مردم عام این موضوع فرق میکند جناب امرالله صالح مردم را از موضوع آگاه ساخته نه محقق و خلیلی امثال آنها را حقیقت که سالها از مردم شعیه و هزاره ها قربانی گرفته نه از خانواده های خاصی مانند خلیلی و محقق و امثال آنها پس جناب صالح حتما حقیقت را بیان نموده که اینقدر مورد آزار بعضی از خائنین و همدستان داعشی ها و طالب ها قرار گرفته.
عیسی محسنی

>>>   اعدام طالب در زندان توسط دولت چه ارتباطی به شیعیان دارد؟ بوی توطئه میاید

>>>   غلام بچه در باره زی ها که تست افغانیت را چند بار داده است چی در لوگر چی هم در درباره زی ها نمیتواند نماینده پارسی زبان ها باشد او یک غلام بچه رسمی در باره زی ها است او افغانشده است بعد از تست افغانیت

>>>   تکتیک های پیشرفته وموثری که استادان امریکائی برای کارمندان امنیت ملی ما آموزش داده اند :
برای اینکه فعال ومبتکر وپرتلاش ومخلص حکومت معرفی شوید وبتوانید پول بیشتر ومقام بالاتر بدست آورید از تکتیک های ذیل استفاده نمائید :
- یک نو جوان از فامیل فقیر وتهی دست وبی سرنوشت وبیکاروخسته از زندگی را پیداکنید برایش توصیه کنید که از طریق رسانه هابگوید: فلان مولانا دروزیرستان پاکستان برایم تریننگ داد که بیایم درافغانستان وحمله انتحاری انجام دهم ، آنها برایم گفتند درکشور شما اسلام درخطر است خارجی ها امده اند، منهم فریب خوردم وقبول کردم ، اما زمانیکه می خواستم حمله را انجام دهم توسط پرسونل همیشه بیدار امنیت ملی دستگیر شدم،،
برای آن جوانک بگویئد واسکت را ما از تحویل خانه خود برایت تهیه میکنیم وتو به نسبت کم بودن سن زندانی نمیشوی ترا شامل پرورشگاه میسازند برایت نان 24ساعته ولباس میدهند ،درضمن جیب های مارا هم پر از دالر میسازندوچوکی بالاتر بما میدهند هردوی ما سود میکنیم هم تو وهم ما،
وقتی ترا از تلویزیون ها نشان دادند مردم باور میکنندکه براستی امنیت ملی ما شمشیر زده است ،
- وقتی اشرار ترورست وآدم کُش برهبری آی اس آی چندین حمله خونین انجام دادندوشما که قادر به دستگیری وشناسائی شان نیستید یک زندانی را از محبس پلچرخی بیاورید واز طریق تلویزیون بر ای مردم نمایش دهیدبگوئید اینه همین آدم بود دسگیرش کردیم، واو هم فرصت ندارد که بگوید شما دروغ می گویئد یا شاید او هیچ نداند که هدف از تصویر گرفتن شما از او چیست؟ با این کار بازهم مردم فکر میکنند که شما یک کمپنی خصوصی نه بلکه یک اداره فعال ملی هستید !!
- هرزمانی داغشیان جنایت کار وحشی چندین طفل معصوم وعالم دینی ومردم ملکی را درخون غرق ساختند چون شما آنقدر کفایت ودرایت ندارید که عامل را شناسائی ودستگیر کنید یک عرب هیچکاره ومفسد وبیکاره را از کدام جائی بگیرید وآنرا معرفی کنید که این ابو فلانی مسئول داغش در براعظم آسیا افریقا اروپا وحتی سیاره مریخ ومشتری بود!! کارمندان همیشه بیدار ما آنرا شناسائی ودستگیر کردند!!
- برای اینکه مردم وادارات دولتی وخصوصی را رافریب دهید ومسئولیت را از دوش خود بردارید برای تمام دکانداران مارکیت ها کراچی وان ها ادارات دولتی خصوصی ، نمایندگی های خارجی پارلمانی ها دانشگاه ها دست فروش ها مکتوب بنویسید که شما درخطر هستیدمتوجه خود باشید، نگوئید که ما نگفتیم !!
اگر تصادفا کاری شد آن وقت همه میگویند امنیت ملی گفته بود!!
واگر نشد کی است که از شما پرسان کند چرا دروغ گفتید یا کجاست اسناد کشفی تان ؟؟
- برای مصروفیت خود وایجاد چشمه عایداتی برای خود واقارب و دوستان خود کسی را که هیچ رابطه وعلاقه به طالب مالب تدارد را زیر تعقیب بگیرید بگوئید مشکوک است! حالا برای تعقیب او برای فلم ساختن ، برای تخریب وتو هین او برای اجرای جرم جهت چسپاندن به او تعداد بیشمار افراد را استخدام کنید واز پول های بی حساب وبیشمار امریکا حد اعظم استفاده را بنمادئید مثلا پول نوکریوالی بیست وچهار ساعته شما پول کرایه موتر پول استخدام افراد جهت همکاری پول اعاشه وصد ها نوع استفاده دیگر !
حالا که آن فرد هیچ نوع رابطه با طالب نداشت خود شما با استفاده از داغشی های ارتباطی جنایاتی انجام دهید و بپای آن فرد بچسپانید و افرادی که شما بنام همکار استخدام میکنید چون برای شان پول میدهید حاضر به هرخلاف کاری هستند ازان ها هم استفاده کنید
درآخر آن فرد ترورست وطالب دشمن معرفی میشود وشما منحیث کارمند فعال وظیفه شناس تقدیر میشوید ترفیع میگیرید وبه چوکی بالاتر مقرر میگردید ،چون حکومت شما مفسد ترین اداره درجهان است ،
- هرگاه اشرار وترورست ها ی جنایتکار عربی پنجابی وطالب بالای یک محل دولتی حمله کردند شما که توان وجرئت مقابله با آنهارا ندارید از تکتیک عقب نشینی استفاده کنید، این کاربرای شما دونوع فایده دارد
اول جان سالم بدر می برید، دوم هرچه امکانات دولتی را فروخته ودزدی کرده بودید حالا بنام ترورست ها مجرا میشود ،
از طریق رسانه ها بگویئد برای حفظ جان مردم عامه دفاع نکردیم وعقب نشینی کردیم! کی است که از شما بپرسد اگر اینقدر جان مردم برای شما مهم است چرا باردوم عملیات کردید ؟
- برای اینکه سکتور خصوصی هم انکشاف نماید ودرامدی داشته باشد باید شما که نمونه ای از انسان های بی مسئولیت وبی حس متکبر واستایلی وپُک بشمار میروید طور مداوم به روسپی خانه های شهر مراجعه کنیدواز پول های بی حساب وبیشمار امریکائی مصرف کنیدچنانچه موسسه ایشیا فوندیشن هم بعد از سروی این موضوع را از طریق رسانه ها رسما اعلام کرد ! مقام های بالاتر باید درشهر نو کابل به جهت این موضوع هوتلی داشته باشند وهم بر ای اینکار سفرهای به کشورهای همسایه شمال انجام دهند
- هرکسی اگر بشما گفت: بالای چشمت ابروست به او اخطار بدهید وبگوئید :
من درامنیت هستم برایت دامی میسازم ،

>>>   هموطن جـــــــاهـل !
خداوند دستان شرورت را بخشکاند که پُل هارا درقندهار ویران ساختی !
چقدر پول دیگر مصرف ساخت دوباره پل درقندهار خواهد شد ،
ر

>>>   داعش وجود دارد

>>>   رنگینه حمیدی سرپرست کنونی وزارت معارف افغانستان می‌گوید که پیش از آغاز به کار او، در این وزارت نزدیک به ۷۰۰۰ مشاور بوده است که کار خاصی نداشته اند:
«پیش از آمدن من به وزارت معارف، اینجا حدود هفت هزار مشاور بود که نه کار شان معلوم بود، نه قطار شان. حالا من این شمار را به ۱۵۰ رسانده‌ام که هنوز هم کار و مسوولیت شان معلوم نیست».
سرپرست وزارت معارف گفته است که در این وزارت باید هرکس برابر با کار خود معاش دریافت کند.

>>>   اشرف غین از فاشیزم پشتونی و صالح از فاشیزم تاجیکی نمایندگی می کنند. ائتلاف این دو، در حقیقت برعلیه سایر اقوام افغانستان تشکل یافته و هدف آن را سرکوبی هزاره ها و سایر اقوام افغالنسان تشکیل می دهد. پس از سرکوبی سایر اقوام، این دو جریان فاشیستی به جان هم خواهند افتاد و تصفیه ی حساب خواهند کرد.
رحیم رحیمی

>>>   مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی افغانستان(د افغانستان اساسی قانون )ملت افغانستان عبارت است از قوم پشتون ،تاجیک هزاره ،ازبیک ترکمن،ایماق ،پشه ای ،نورستانی و.....ودرمواد دوم وسوم وبیست ودومقانون اساسی ما دین اسلام دین رسمی است و زبان پشتون ودری بعنوان زبانهای رسمی برسمیت شناخته شده بنظرم قانون اساسی ماگرداورندگانی روشن ضمیر وبافهم داشته از خاطر اینکه دین اسلام راذکر کرده ویک اصل درست را دروحدت ویکپارچگی ملت ما پایه گذاری کرده یعنی وحدت مذاهب اسلام(اهل سنت وتشیع )وباید گفت مطابق قانون اساسی هر فرداز ملت افغانستان صرف نظر از قومیت ومذهب وحتا سایر ادیان الهی هیچ تبعیض وبرتری بر دیگری ندارد وهمه دربرابر قانون یکسان هستند بنا"هر کس گپ از برتری قومی بزند ویا بخواهد بنحوی از مذهب خاصی حرف بزند خیانت به ملت افغانستان کرده وخلاف وحدت واتحاد ملت افغانستان قدم برداشته که یک مجرم وخلافکار است.ما قبل از اینکه بخواهیم پای رهبران قومیت ها را بمیان بکشیم باید بگوییم که قانون وحکومت در برابر یکایک مردم ما مسئول وپاسخگو باید باشد. امروز در وطن ما هرکس صحبت از قوم خاص بکند مجرم است چرا؟؟؟چونکه قانون اساسی ما اول ملیت ما را برسمیت شناخته وبعد گفته این ملت دین اسلام دارد وممکن است براهویی ایماق پشه ای یا پشتون وتاجیک وهزاره باشد بنا"حمله بر یک قوم وحتا یک نفر وریختاندن خون او حمله برتمام ملت افغانستان است حال میخواهد نورستانی ایماق هزاره یا براهویی یا ترکمن وازبک باشد گپ محترم امرلله صالح گپ درستی نیست وبه نوعی فرار از پاسخگویی دولت در برابر صیانت از قوم شریف هزاره است .خوب بود محترم امرلله صالح معینیت ریاست جمهوری میگفت هرگونه تعرض وحمله بر قومیت هزاره ویاشیعیان حمله بر کل نفوس افغانستان است وهر کس که گپ از سنی وشیعه میزند دشمن مردم و عامل تفرقه ودشمنی درمیان مردم افغانستان هستند//
داکتر عبدالرب اچک زیMD

>>>   صالح مکتوب را باید علنی کند.
از اینکه دولت از گرفتن امنیت شهروندان عاجز است باید خود مردم دست به کار شوند.
در قدم اول دشت برچی باید چک پاینت های امنیتی افراز کند.
تمام مردم ساکن دشت برچی باید چشم و گوش هسته مرکزی دفاع از برچی شوند.
پوسته های مردمی در اطراف دشت برچی افراز شود.
مناطق هزاره نشین خود مختاری در اداره محلات خود را بررسی کنند.
مناطق هزاره نشین در شهر کابل باید خود پوسته های امنیتی افراز کنند و گزمه های مردمی راه بیندازند.
پیش از اینکه طالب و داعش بکشد ، شما باید هم طالب و هن‌داعش را بکشید.
دولت شاریده ، یک صالح زود تر کجا را بگیرد.

>>>   صالح خان خودش رهبر داعش است مردمك هاى گوسفندى ما نمى دانند .

>>>   صالح گک، دلم برایش میسوزد.

>>>   افسوس به حال مردم افغانستان

>>>   حرف های امرالله صالح را در مورد شعیه ها زمان مشخص خواهد ساخت تا کجا دروغ و تا کجا حقیقت است اگر دروغ بود که شعیه ها نفع کردند ولی اگر راست بود باید مردم امرالله صالح را به عنوان یک مسول دل سوز در بخش امنیتی کشور قبول کنند.
حمید عرب

>>>   رحیم رحیمی
دروغ نگو صالح از فاشیزم تاجیکی دفاع نمیکند بلکه او هم عقبش را به اوغانتوب یا همان فاشیزم پشتونی اوغانتوب اشرف غین فروخته۰

>>>   صالح از طرف اوغان های شئونیست ارگ چون غنی کوچی و همدست هایش وظیفه گرفته تا در بین تاجیک ها و هزاره ها نقاق ایجاد کند۰ متوجه باشید۰
صالح یک خودفروخته یی بیش نیست؛ او شرف و ایمانش را به اوغانتوپ ارگی فاشیستی فروخته۰

>>>   ولی این درخواست داعش یعنی اینکه با کمبود نفوس مواجه هستند
شاید این نکته غافل مانده باشد

>>>   قوم گرایی سد راه پیشرفت کشور
افغانستان هست

>>>   صالح گک و جان فشانی هایش برای اوغانتوب.

>>>   جناب امرالله جان صالح،
اینکه اشرف غنی بینهایت زیرک کار کشته و یک فریبکار حرفوی در کارش است هیچ شکی وجود ندارد. پس از چنین کسی در شرایط جنجالی اوغانستان انتظار نباید داشت که یک انسان هوشیار صادق و با تدبیر را که استقلال نفس و استقلال اراده داشته باشد بحیث معاون خود انتخاب کند، مخصوصن زمانیکه آن معاون باید از دسته یا جناح مقابل یا جناح دیگری باشد. چنین کسی چون غنی یک معاون بلی آقا بگو و سرخم کار دارد تا غنی کوچی بتواند تمام گند کاری های خود را بالای او توسط او و بنام او انجام دهد. و قسمیکه دیده میشود غنی درین کارش خوب موفق بوده، چنانچه او تو را در حوالداری شهر کابل چنان مصروف و غرق ساخته که شاید تو و چوکره هایت فراموش کرده باشی که معاون نخست ریاست جمهوری کشور در سطح تمام کشور هستی، نه سر احوالدار شهر کابل.
راستی درگیری با چند تبنگ فروشان شهر و سر دادن چند شعار بلندپروازانه کسی را به شهرت نمیرساند، و اگر هم چنین شود دوامی ندارد.

>>>   امرالله معاون ریس جمهوری وظیفه اش دزد بگیر شهر کابل نیست۰ معاون ریس جمهوری مسئولیت پالیسی سازی دارد نه مسئولیت احوالدار حوضه امنیتی شهر۰ صالح گک ارزش مقام خود را نمیداند۰ افغانستان تنها خلاصه به شهر کابل نمیشود۰ صالح گک معان ریس جمهور تمام افغانستان است ویا معاون امنیتی شهر کابل یا معاون شهردار کابل۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است