مقصر درگیری مرزی در قندهار پاکستان است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۰۱    ۱۳۹۹/۵/۱۱ کد خبر: 164377 منبع: پرینت

روز جمعه مصادف با روز عید قربان، تعداد زیادی از مردم افغانستان و پاکستان در اعتراض به عدم بازگشایی مرزهای دو کشور به دلیل بحران کرونا، تجمع کردند.
مردم این دو کشور که به دلیل بسته بودن گذرگاه مرزی قادر به بازدید و دیدار خانواده های خود به مناسب عید قربان نبودند، تظاهرات برپا کرده و مرکز بهداشت و همچنین یک نهاد دولتی پاکستان را به آتش کشیدند.

به گزارش رویترز، به دنبال تشدید اعتراضات، نیروهای مرزی دو کشور اقدام به تیراندازی به سمت معترضان کردند که پی آن ده ها نفر از معترضان کشته و یا زخمی شدند.
مسوولان بهداشتی پاکستان اعلام کرد که هفت نفر از شهروندان این کشور در تیراندازی نیروهای افغانستان کشته و دست کم 31 نفر زخمی شدند.

در مقابل، والی ولایت قندهار گفت که 15 نفر از شهروندان افغانستان در تیراندازی نیروهای مرزی پاکستانی کشته و 80 نفر زخمی شدند.
وزارت خارجه عربستان نیروهای مرزی افغانستان را به تیراندازی به سمت معترضان متهم کرد، اما معترضان به خبرگزاری رویترز گفتند این نیروهای پاکستانی بودند که ابتدا به سمت آنها تیراندازی کردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
قندهار
نظرات بینندگان:

>>>   مقصر قاچاق هیرویین و تریاک است.
هر سال بعد از برداشت تریاک و تبدیل آن به هیرویین،مقامات سرحدی هردو طرف در همخوانی با یکدیگر،یک جنگ و غوغا و تیر اندازی و راکت پرانی را براه می اندازند و هیرویین را به آنطرف سرحد قاچاق میکنند و بعداً یک هیأت تعین میشود و موضوع را بررسی میکنند و تعهد میکنند که متبعد چنین حادثه یی واقع نشود.(البته تا سال آینده که باز وقت قاچاق هیرویین میشود).

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است