انتقال تعدادی از مهاجر افغانستانی از یونان به آلمان
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۵۶    ۱۳۹۹/۵/۱۱ کد خبر: 164376 منبع: پرینت

خبرگزاری آلمان به نقل از وزارت داخله این کشور نوشته که بیش از نیمی از پناهجویانی که روز جمعه از آتن به میدان هوایی "شونفیلد" برلین رسیدند، از افغانستان هستند.

در مجموع ۹۰ مهاجر در پروازی که توسط یک شرکت هوایی بریتانیایی انجام شد، از یونان به آلمان منتقل گردیدند. ۴۶ تن از این مهاجران افغانستانی، ۱۸ تن از سوری و بقیه از عراق، سومالیا، گانگو و کامرون هستند.
قرار است این مهاجران پس از گذراندن دوران قرنطین، بین ایالت های مختلف آلمان تقسیم شوند.

ایالت برلین اخیرا اعلام کرده که قصد دارد ۳۰۰ پناهجو را از کمپ های یونان بپذیرد، اما وزارت داخله فدرال گفته فقط ۱۵۰ مهاجر از مجموع مهاجرانی که قرار است براساس طرح تقسیم اروپایی به آلمان بیایند، به این ایالت می رسد.

مارتین پالگن، سخنگوی کمیته داخلی مجلس سنای برلین به خبرگزاری آلمان گفته که پذیرفتن کودکان مهاجر بیمار از کمپ های مهاجران در یونان "وظیفه" دولت فدرال آلمان است: «آنجا انسان های بیشتری هستند که نیاز به کمک دارند».
وی افزود برلین فعلا محتمل نمی داند که به خاطر پذیرفتن مهاجران بیشتری از یونان، از دولت فدرال شکایت کند: «حالا باید ببینیم که حکومت فدرال چه واکنشی نشان می دهد».

هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان از حزب سوسیال مسیحی بایرن "سی دی یو" گفته که در طرح تقسیم مهاجرانی که از یونان منتقل می شوند، ایالت هایی که خواهان پذیرفتن شمار بیشتری از آنان هستند را در نظر می گیرد.
وزیر داخله آلمان طرح های منفرد ایالت های بایرن و تورینگن را برای پذیرفتن مهاجران نیازمند از یونان را رد کرده و گفته ایالت ها باید در این زمینه از طرح فدرال پیروی کنند.

در مجموع ۹۰ مهاجر در پروازی که توسط یک شرکت هوایی بریتانیایی انجام شد، از یونان به آلمان منتقل گردیدند
براساس یک برنامه امدادرسانی اروپایی، قرار است ۱۶۰۰ کودک مهاجر بدون سرپرست و بیمار از کمپ های جزیره های یونان به کشورهای سومی در اروپا منتقل گردند. این روند به خاطر پاندمی ویروس کرونا متوقف گردیده بود.

وزارت داخله آلمان گفته در حال حاضر اولویت به "کودکان نیازمند درمان" داده شده است. هفته گذشته نیز ۱۸ کودک مهاجر و خانواده های شان از آتن به شهر کسل در آلمان پرواز کردند. شمار مجموعی این انسان های آواره به ۸۳ تن می رسید.

آلمان قرار است در مجموع ۹۲۸ مهاجر را که اعضای خانواده ۲۴۳ کودک مهاجر نیازمند درمان هستند، هرچه زودتر از یونان منتقل کند.
در ماه اپریل نیز آلمان ۴۷ کودک مهاجر بی سرپرست را از یونان پذیرفت. قبل از آلمان، کشورهای لوکسامبورگ و پورتگال نیز شماری از مهاجران زیرسن بدون همراه را از جزیره های یونانی پذیرفته اند.

آلمان قرار است به زودی ریاست دوره ای کمیسیون اروپا را به دست بگیرد. بسیاری از کشورهای اروپایی انتظار دارند آلمان بتواند سیاست پناهندگی این قاره را تعدیل کرده و راه حلی را برای بحران مهاجرت به این قاره بیابد. وزیر داخله این کشور گفته کشورش نهایت تلاشش را می کند تا به چنین هدفی دست یابد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مهاجر
آلمان
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است