آمریکا بخش بزرگی از کمک‌ها به افغانستان را دزدیده
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۲۹    ۱۳۹۹/۴/۲۲ کد خبر: 164138 منبع: پرینت

آمریکا بخش بزرگی از کمک‌ها به دولت کابل را دزدیده است و برخی از مقام‌های آمریکایی نیز بدلیل آلوده بودن به فساد از حضور نظامی در افغانستان حمایت می‌کنند.
به گزارش تسنیم، پایگاه اینترنتی «آف گاردین» در گزارشی نوشته است که آمریکا بخش بزرگی از کمک‌ها به افغانستان را دزدیده است.
به نوشته این پایگاه اینترنتی، بسیاری از مقام‌های آمریکایی نیز به دلیل دخیل بودن در فساد گسترده، از حضور نظامی در افغانستان حمایت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، آمریکا توسط قراردادی‌ها و شرکای فاسد، کمک‌های مالی به افغانستان را از مسیرهای مختلف به آمریکا بازگردانده است.
به گزارش جمهور، مقام‌های آمریکایی سوخت مورد نیاز و سایر موارد ضروری نظامیان این کشور را با قیمت چند برابر از شرکت‌های آمریکایی خریداری می‌کنند تا این پول به کشورشان بازگردد.
به باور این پایگاه اینترنتی، هنوز هم در روند تامین تجهیز نیروهای امنیتی افغانستان، فساد گسترده از سوی مقام‌های آمریکایی وجود دارد.

هزینه‌های بازسازی افغانستان به نظر برخی از کارشناسان باوجودی که رقم قابل توجهی است اما در بازسازی این کشور تاثیر چندانی نداشته است.
دفتر سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به «سیگار» پیش از این نیز در گزارشی از نحوه ارائه کمک‌های مالی آمریکا به افغانستان انتقاد کرد.
اداره سیگار تصریح کرد که روش نادرست آمریکا در ارایه کمک‌های مالی به افغانستان سبب گسترش فساد اداری در این کشور شده است.
در گزارش سربازرس ویژه آمریکا آمده است که حمایت آمریکا از مقامات فاسد دولتی در افغانستان سبب شده تا مردم این کشور از برنامه بازسازی افغانستان استقبال نکنند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
کمک
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   تمام موجودیت و غر زدن امریکا بزور سرمایه هایی دزدی شده از دیگران است. امریکا و انگلیس مثل پدر و مادر دلسوز عرب های وهابی را سرپرستی و حمایه میکنند زیرا ۵۱٪ پول نفت مانند حق پدری و مادری نصیب شان میشود و از ۴۹٪ دیگر هم چیزی بنام مصارف گارد خادم الحرمین (نظامی هایی امریکا) و بخشی را بخاطر حمایه از دموکراسی کشور های اسلامی و مصارف داعشی های شان می چاپند. که این مشتی از خروار در سطح جهانی است. اگر ایران حاضر شود که حداقل ۲۰٪ عواید نفت شان را به قطاع الطریق بزرگ بدهند کشور بهتر و دموکراتر از آنها در جهان وجود نخواهد داشت.
جاسوسانی مانند حامد و اشرفک هم ضرورت است تا سرپوش مطمین و خودی برای چپاول درین سرزمین باشد. معادن بر باد رفت وجنگ ارزگان و هلمند هم باید دوامدار باشد (جنگ های ساختگی طالبان خود ساخته شان) تا محصول تریاک جای دیگری نرود. شاید تلاش شان برای اسقرار طالبان مفسد الارض شان در شمال ضرورت به زمین هایی حاصل خیز آنجا برای تریاک بیشتر است.
آزاده

>>>   نو خبر شدید؟؟
بسیار جالب است حال که وطن در حال تباهی است خبر نشر میکنید بسیار مردم خراب هستید!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است