صدیقی: معرفی کابینه تازه در اولویت حکومت است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۰    ۱۳۹۹/۳/۱۳ کد خبر: 163621 منبع: پرینت

کار برای معرفی کابینه تازه اولویت حکومت است و به زودی اعضای کابینه به مجلس معرفی خواهند شد.
سخنگوی ریاست جمهوری از معرفی آعضای کابینه به مجلس نمایندگان در روز های نزدیک سخن می زند.
صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری گفت: «یکی از اولویت‌های حکومت افغانستان این است که هرچه زودتر نامزدها برای اعراض پست های کابینه به پارلمان افغانستان معرفی شوند. در این قسمت یک مقدار پیشرفت ها هم است.»

در حالی که بر بنیاد توافق نامه سیاسی باید عبدالله عبدالله در پنجاه درصد کابینه سهم داشته باشد، نزدیکان آقای عبدالله می‌گویند که گفتگوهای عبدالله عبدالله در بارۀ سهم آنان در ریاست‌های مستقل نهایی نشده است.
به گزارش طلوع، فضل احمد معنوی، از کسان نزدیک به عبدالله عبدالله، گفت: «از سیاسیون خواسته شده است لیست واجدین شرایط خود را که به کابینه راه پیدا بکند بیاورند، و طبیعی است همان اشخاصی که واجد شرایط باشد، به کابینه راه خواهند یافت، ولی هنوزهم بحث روی بعضی از موضوعات ادامه دارد، روی ریاست های مستقل و بعضی نهادهای دیگر.»

شهزاده شاهد، مشاور رییس جمهور پیشین، گفت: «هرچه زودتر باید کابینه حکومت فراگیر ملی باید آماده شود.»
از برگزاری مراسم سوگند رییس جمهور غنی در حدود سه ماه می گذرد، اما وی به علت کشمکش های سیاسی با عبدالله عبدالله نتوانسته است تا کنون کابینه تازه اش را معرفی کند.
با امضای توافق نامه سیاسی با عبدالله عبدالله اکنون انتظار می رود که کابینه حکومت مشارکتی به مجلس نمایندگان معرفی شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کابینه
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   دوره قبلی دولت که همه اش با سرپرستی به پایان رسید. این دوره نیز به همین سبک پیش خواهد رفت و مجلس هیچ قدرتی در برابر اشرف غنی ندارد هرچه اشرف غنی بخواهد همان می شود. معرفی کابینه از سوی اشرف غنی تفاوتی با اعلام نتایج انتخابات نخواهد داشت. انجام انتخابات و اعلام نتیجه آن تقریباً یک سال طول کشید و حالا معرفی وزرا برای مجلس ممکن است چندین سال طول بکشد و ممکن است کابینه اشرف غنی تا پایان این دوره به صورت کامل معرفی نگردد. زیرا اشرف غنی در معرفی وزرا بسیار شک و تردید دارد و به دنبال کسانی می گردد که در راستای سیاست آمریکا و سیاست نژاد پرستی او باشد و پیدا کردن این گزینه ها وقت گیر است.

>>>   اولویت دیگر حکومت این است که اگر احیاناً کدام وزیر و یا یک تعداد وزیران از مجلس نمایندگان رای اعتماد نگیرند،معیاد سرپرستی این وزیران تا انتخابات بعدی ریاست جمهوری تمدید خواهد شد.
اگر احیاناً وکلای مجلس نمایندگان اعتراض کنند که معیاد سرپرستی وزرا نظر به قانون از دو ماه زیادتر نمی باشد،ریاست جمهوری میتواند در جواب بگوید:زدیم ده قانونت.

>>>   کدام کابینه در طول ۲۰ سال همین ۵۰۰نفر نفر از یک چوکی به چوکی دیگر تبدیل می شوند ۳۳ میلیون انسان تحصیل کرده و صادق باید بمیرند افسوس به این مردم بی غیرت که یک روز مانند امریکا در جاده نه ریختن تا از حقوق خود دفاع کنند

>>>   Hasan Ali Adalat
امرالله صالح و سرور دانش نه در تقسیم قدرت سهم دارند و نه در تصمیم قدرت !
مقرری های آخر در پست های رهبری وزارت خانه ها و ریاست های مستقل نشان می دهد که تمام مقرری ها تک قومی و از میان بدنام ترین ، فاسد ترین و ماهر ترین دزدان حرفوی از جانب اشرف غنی احمدزی انتخاب میگردد .
حنیف اتمر ، ارغندیوال ، امرخیل ، محمود کرزی ، اجمل احمدی ، حاجی فضلی ، نورزی ، سلطان زوی و ... از چهره های شاخص و مشهور هستند که شاید امرالله صالح و سرور دانش از طریق مطبوعات از مقرری آنها باخبر شده باشند و اگر امرالله صالح و سرور دانش کدام کسی را در وزارت ها و یا ریاست های مستقل معرفی کرده باشند لطفاً نام ببرید .

>>>   وکلا در تب و تاب اند که پول سازی کنند.
هر که داد میشود نه داد نه میشود.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است