افشاگرى نبيل از زندگى اشرافى طالبان در قطر
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۴۲    ۱۳۹۹/۳/۸ کد خبر: 163559 منبع: پرینت

رحمت‌الله نبیل، رییس سابق ریاست امنیت ملی یکبار دیگر بر ادعاهایش در مورد زندگی مجلل ملا عبدالمنان، برادر ملا عمر، رهبر پیشین طالبان در قطر و حقوق پنجاه هزار ریالی (پول قطر) تاکید کرد.
رحمت‌الله نبیل، در صفحه رسمی فیسبوک اش ادعا کرده بود که ملامنان برادر ملا عمر رهبر پیشین طالبان است و ماهانه پنجاه هزار (ریال قطری) دریافت می‌کند و در یک ویلای گران‌قیمت با خانواده‌اش در منطقه‌ی به نام «رایان» در قطر زندگی دارد.

پس نشر این خبر از سوی العربیه در شبکه‌های اجتماعی، صفحه‌ای به اسم «شوون افغانی» که به گفته نبیل «صفحه طالبان است»، این ادعاهای رییس پیشین امنیت ملی افغانستان را رد کرد، مدتی پس از آن، نبیل در صفحه رسمی فیسبوکش نوشت: «من از این جواب طالبان متعجب نشدم، چون آنها به خاطر مشروعیت‌ بخشیدن به جنگ ناروای‌شان زیر نام جهاد، اطفال یکروزه را در آغوش مادرشان به‌نام جاسوسان_آمریکا با شلیک مرمی، انفجار و انتحار می‌کشند. من پنج‌سال پیش، از ریاست ‌عمومی امنیت استعفا دادم و همیشه به حیث یک افغان پهلوی مردمم ایستاده‌ام. گذشته از این، می‌خواهم خیلی صریح و روشن به طالبان در سه مورد چلنج ‌دهم».

نبیل در ادامه نوشت: «من با 100 درصد یقین می‌گویم و آن را ثابت ساختم که ملامنان برادر ملاعمر رهبر متوفی طالبان است و ماهانه به‌همین مقدار پول از آدرس آمریکا به دست می‌آورد. اگر طالبان این ادعایم را رد می‌کنند، بیایند ثابت بسازند».

رییس سابق ریاست امنیت ملی افغانستان نوشت: «العربیه می‌تواند از طریق منابع‌ و همکاران‌شان در مورد صحت و ثقم همین ادعا با طالبان در قطر، کویته و پیشاور تماس بگیرند. اگر من نادرست ثابت شدم (که من حیث یک افغان وطندوست به خود باور دارم) من از طالبان معذرت خواهم خواست. اگر درستی ادعایم ثابت شد، در آنصورت طالبان باید از مردم افغانستان معذرت بخواهند».

به گزارش العربیه، قابل ذکر است که صفحه‌ای توییتری که این ادعاها را رد کرد،ادعا کرده که رحمت‌الله نبیل، جاسوس آمریکا است اما نبیل این ادعاها را رد کرده و گفت،طالبان در قطر همواره با آمریکایی‌ها ملاقات کرده و ار آنها پول بدست می‌آورند.

او فزود: «به من اتهام جاسوس آمریکا بودن را می‌زنند، باید این ادعای‌ بی‌اساس‌شان را ثابت کنند و اگرنتوانستند باز هم باید معذرت بخواهند. طالبان در پایگاه نظامی آمریکا در قطر به‌گونه‌ی دوامدار حضور به هم می‌رسانند و با آنها ملاقات می‌نمایند و از آنها پول به دست می اورند، از داشتن روابط‌شان با سازمان‌های استخباراتی خارجی افتخار می‌نمایند».

او تاکید کرد: «مردم جهان و افغانستان به درستی می‌دانند که کی‌ها جاسوس و کی‌ها برای منافع دیگران من حیث گروه نیابتی می‌جنگند؟! خدایا تو گمراهان را هدایت بفرما».

پیش از این در سپتامبر 2019 صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری در یک نشست خبری، نیز حضور رهبران طالبان در قطر را «ماه عسل» عنوان کرده و گفته بود، این پروسه باید ختم شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
قطر
نظرات بینندگان:

>>>   نفرمایید قربان. قطر یگانه دوست شماست. همچنین پاکستان عربستان و آمریکا شب و روز برای آسایش شما در تلاشند.فقط ایران است است که طالبان را ایجاد کرده و به قول شما تمویل میکند.
شهاب

>>>   نبیل از ترس طالب نمی خواهد همگاهی بیاید زیرا این شخص در زمانیکه ریس امنیت بود بسیاری طالبان را کشته است وحالا از ترس جان خود هچ نمی خواهد صلح بیاید

>>>   اقای نبیل شخص ناترس و حقیقت گو است و هر اتهامی که بالی کدام شخص و یا اشخاص میبندد اسناد انرا دارد بدون اسناد گپ نمیزند چون ریس امنیت ملی کشور ما بود به خواست پاکستان داکتر غنی انرا واداربه استعفا کد بهر صورت این سخن اقای نبیل مبنی بر پول گرفتن برادر ملا عمر از استخبارات خارجی به چیز های دیگری توجیح و کشانیده نشود تا اصل مطلب و مفهوم مطلب گنگ و به بی راهه کشانده شود مطلب از چنین سن اقای نبیل واضح و عام فام است و ناترس اش خواست نبیل مصالحه در کشور و امدن صلح ات مانند سایر مردان دیگری کشور ما .

>>>   بهترین طالب طالب مرده است.
طالبان نوکران پاکستان امریکا تروریست و قاتل افغانها است و در افغانستان جای ندارند.
زنده باد اردوی ملی افغان

>>>   زندكى خودش جطور است فكر مى كنم اين دزد خاديست كمونيست در يك كلبه ويرانه زندكى مى كند .

>>>   با شکم های قطور در قطر افتاد ه هستند چوجه میکنند ومی خورندو پول جمع میکنند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است