سیلاب در سمنگان؛ تخریب منازل و هزاران جریب زمین
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۲۹    ۱۳۹۹/۲/۱۷ کد خبر: 163281 منبع: پرینت

ریاست مبارزه با حوادث طبیعی سمنگان می گوید، سیلاب سنگین در ولسوالی ها و مرکز این ولایت، دو تن را زخمی و 1151 منزل مسکونی، هزاران جریب زمین زارعتی، پلچک ها و سرک ها را تخریب کرده است.
صبغت الله سیاس؛ رییس مبارزه با حوادث طبیعی سمنگان، به آوا گفت: پس از باران های شدید، سیلاب های سنگین و مدهش در مرکز سمنگان، ولسوالی های خرم و سارباغ، دره صوف پایین و حضرت سلطان این ولایت جاری شد که باعث تخریب 1151 منزل مسکونی و زخمی شدن دو تن در ولسوالی دره صوف پایین گردید.

سیاس افزود: سیلاب در شهر ایبک مرکز سمنگان، 800 منزل مسکونی، صدها جریب زمین زارعتی را تخریب کرده است اما هنوز از تلفات جانی گزارش در دست نیست.
به گفته او سیلاب در ولسوالی خرم و سارباغ نیز 260 منزل مسکونی، ده ها جریب زمین زارعتی، ده راس مواشی و ده ها کیلومتر سرک تخریب شده است.
رییس مبارزه با حوادث طبعیی سمنگان همچنین از تخریب 70منزل مسکونی، 80 دوکان در ولسوالی دره صوف پایین و تخریب 21 منزل مسکونی دیگر در ولسوالی حضرت سلطان این ولایت خبر داد.

به گفته او، هزاران جریب زمین زارعتی و صدها کیلومتر سرک و چندین سد و پلچک نیز در این دو ولسوالی های سیلاب زده، تخریب شده است.
سیاس تاکید دارد که این اطلاعات ابتدایی است و ممکن آمار تلفات مالی و جانی پس از سروی رسمی افزایش یابد.
به گفته او بررسی ها سر از صبح امروز آغاز گردیده و هماهنگی لازم با موسسات برای کمک رسانی نیز صورت گرفته و مقدار کمک نقدی نیز از مرکز خواسته شده است.

همزمان با آغاز سیلاب، پولیس سمنگان در مناطق سیلاب زده حضور یافته و مردم را نجات دادند، اما با آن هم تلفات سنگین به مردم وارد گردیده است.
این در حالی است که دو روز قبل نیز سیلاب در سمنگان جان سه تن را گرفت و صدها منزل مسکونی و زمین های زارعتی را تخریب کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سمنگان
سیلاب
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است