جنرال دوستم: حکومت موازی اعلام می کنم
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۳۹    ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ کد خبر: 162182 منبع: پرینت

جنرال عبدالرشید دوستم معاون رییس جمهور هشدار داده است که در صورت بر سر کار آمدن "حکومت تقلبی" او نیز حکومت موازی اعلام خواهد کرد.

چهره‌های اصلی انتخابات، اشرف غنی، رییس جمهوری بر سر کار و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت هستند. آقای دوستم که معاون اول آقای غنی در دولت است، از همان ابتدای شکل‌گیری حکومت وحدت ملی با رییس جمهوری ناسازگار بوده است.
به گزارش بی بی سی، او در این دوره از آقای عبدالله حمایت کرده است.

آقای دوستم در مراسمی که برای بزرگداشت ظهیرالدین محمد بابر، بنیانگذار سلطنت بابریان در شهر شمالی شبرغان برگزار شده بود گفت حتی اگر کشته هم شود حاضر به پذیرفتن نتایج "تقلبی" نخواهد بود.

بشیر احمد تهینج سخنگوی آقای دوستم به بی‌بی‌سی گفت: "رفتارهای کمیسیون انتخابات بر مبنای قانون نبوده است، در صورتی که این کمیسیون به تصامیم کمیسیون شکایات انتخاباتی توجه نشان ندهد، بی‌تفاوت نخواهیم بود و ما هم حکومت خود را اعلام می‌کنیم."
هزاران 'شکایت استینافی' از نتایج ابتدایی انتخابات افغانستان ثبت شده است

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت
دوستم
نظرات بینندگان:

>>>   ستر در خواب بیند پنبه دانه -- گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه
دوستم می تواند جام جام نوش جان کند.
شعیب

>>>   جنرال دوستم: "حکومت موازی اعلام می کنم"
انسانيکه تهديد مى کندو هشدار مى دهد برخلاف - همان کار را نمى مى کند.
شما به عنوان يک شخص ساده دل وخوش خلق و خوشباور بار بار بازى هاى "رهبر فاشيتتى" خود را آقاى اوغنى اشرف احمد زى پشتونى را خورديد.
از اين جهت شما و عبداله خان فقط شعار دادندو حکومت موازی اعلام کرديند.
حکومت موازی با نام پشتونى افغانستان همان خرک و درک است.
ساختن زي بناهاى حکومت هاى فدرالى و منطقه اى چيز نيکو است. اعلام اين سيتم مشروع تورانى ها و گرگانى هاى در مشروط "تقلبى بودن انتخابات" نادرست است زيرا گرفتن قدرت و حق خوداراديت و تعين سرنوشت ملتهاى غير پشتون مطابق قوانين بين الملى حقوق بشر مى باشد.
حکومت پشتونى اقوام پشتون نمى تواند نياز عمده ملت هاى غير پشتون را براى خوداراديت و خود مختارى و تعين سرنوشت ملتهاى غير پشتون را برآورده سازد. بزرگان و نمايندگان و احزاب سياسى از سوى حاکمان پشتون هميشه کنار و به حاشيه زده شده و بين رهبران احزاب غير پشتونى تخم نفاق و تفرقه پاشيدند و باعث پراگنده گى شان شدند.
اول اتحاد اقوام غير پشتون ضرورت تاريخى است. اگر نه آيا خودکشى شما و خودکشى داعش و طالبان تفاوت دارد? من عاشق فرهنگ و موسيقى و ميناتورى و هنرهاى هفتگانه سبک نقش ونگار نقشبندى هرات و مدنيت اميرتيمور بزرگ شاهنشاه هند و توران و ايران و نيم جهان ام.

بزرگوار عبدالرشید دوستم اگر حکومت آيالات شمالى تورانى و تورکتبارى و گرگانى اعلام کرديد شما قهرمان استيد.

>>>   مبارک است.
نباید تسلیم تقلب و فاشیسم قومی شد.

>>>   سلام.
آقای دوستم به هیچ دولت وفادار نبوده در فکر سود جوئی خود است.
تو کاری زمین کی نکو ساختی که در آسمان نیز پر داختی.
ازترس ایشجی ومحکمه ودوسیه لواتت کاری خود در کابل رفته نمیتوانی.گاهی در ترکیه وزمانی در شبر غان فرار میکنی.گفته خودت ملخک یکبار جستی دوبار جستی آخر بدستی.آخر زیر پای ایشچی می افتی.
مورچه که گمی اش می آید بال میکشد.قبل از اعلان حکومت موازی بسزای اعمالت میرسی ،هنوز هم وقت داری مغرور مباش.دوران نجیب را فرا موش کن.
قدرت با شنده بلخ.

>>>   عمرطولانی برای شان آرزو میکنیم.
همیشه برای آرامی ملت و وطن تلاش کردند.
بااحترام
گل محمد
ناروی

>>>   جنرال دوستم تصميم درستي گرفته و اين تصميم او از طرف مردم حمايت ميشود. در صورت تقلب يگانه راه مبارزه عليه تقلب ، انقلاب است. يك انقلاب عليه تقلب. حكومت موازي بهترين گزينه براي انسجام انقلاب عليه تقلب است. و انقلاب عليه تقلب حق مشروع است. هم خدا ج و هم همه دنيا از ان حمايت ميكند.
شاخ تقلب را باييد شكست و مردم سالاري را باييد نجات داد.
سلطان سنجر

>>>   با فاشیسم قبیلوی مدارا کردن ریشه خود را به تیشه زدن است.
یا نتیجه شفاف انتخابات و یا هم هرکسی را حکومت خودش
یا لاندی میشه یا باندی

>>>   یک مثل اوزبکی است : آل بیر ناس
کابلی

>>>   قصه جنرال دوستم در کله پزی مفت است

>>>   مرد حال که نزدیک پایان عمر است
اکه جان یک مردی دیگر تا این ایزک های از غرب آمده دوباره به روسپی خانه های اروپا و آمریکا فرار کنند.

>>>   اگر دوستم موازی اعلان کندایشچی هم حکومت مسلسل اعلان میکند

>>>   دوستم پادشاه ساز است. جیبش ته کشیده یک لاف زده تا باز یک فرمانده ناتو برود و برایش کمی دالر هدیه بدهد. دوستم دوستم است.

>>>   شوی شار هم دولت سه بازی اعلام میکنیم
آقای نباشه ماهم حکومت چهار بازی اعلام میکنیم
آقای محقق وکریم خلیلی ما حکومت میخ وچکش اعلام میکنیم
آقای گلبدین ما حکومت راکت پرانک اعلام میکنیم
ترامپ مه همه شماره دریک بم ده چی خود برابر میکنم اگر مرد هستین خوده شور بتین که چی تانه ده چی خود برابرمیکنم یانی هههههههه
شاهین وطن

>>>   دوستم! ای دوستم نمک ناشناس! تو و حکومت موازی! خنده آور است :) :) :) فراموش کرده ای که آنزمانی که تو لقب "دوستم پاچا" را گرفتی، بیش ازین وجود ندارد! آنوقت توده ای از قوتهای مسلح افغانستان در کنار تو بودند و در ضمن شورای نظار و سایر جنایتکاران جهادی از وجودت برای کودتاه خائینانه استفاده کردند اما حالا حکومت موازی را حتی خواب هم نبین.
تو آن نمک حرامی استی که در قدم نخست علیه حاکمیت قانونی ای برخاستی که از برکت همان حومت دوستم پاچا شدی، تو آن نمک حرامی استی که در قدم های بعدی جنرال مومن اندرابی را که از متحدین کلیدی ات بود بقتل رساندی، تو آن نمک حرام استی که نوک تفنگ را بسوی متحدین ات در جنبش ملی اسلامی افغانستان نشانه رفتی، تو آن نمک حرام استی که علیه حکومت ربانی هم یک حکومت موازی را در مزار شکل داده بودی، تو همان نمک حرام استی که بنام شورای همآهنگی انقلاب اسلامی با گلب الدین یک ائتلاف را شکل دادی، تو همان نمک حرام استی که علیه حکومت ربانی جنگیدی و هزاران انسان را بسوگ نشاندی، تو همان تمک حرام استی که در انتخابات قبلی (برای اینکه پست معاونیت نخست ریاست جمهوری را برایت داده بودند، در حالیکه لیاقت اش را نداشتی و نداری) از اشرف غنی حمایت کردی و تو همان نمک حرام استی که باز هم برای احراز قدرت در کنار داکتر عبدالله قرار گرفتی! پس ای نمک حرام! ملت افغانستان، حتی ملیت شریف ازبیگ و ترکمن با تو نیست، این حکومت موازی خیالی را با کی اعلان میکنی؟ اما راست گفته اند: "مرگ مورچه که رسید، بال میکشد".
میهن زرغون

>>>   کسانیکه لافید نه بافید یک دوستم نی بلکه تا حال چندین نفر ای بچه ترسانک ها را اعلان کرده اما به جائی نرسیده زیرا حالا دهه 70 نیست وقت بد ماشی ها گذشته حالا این جنابان باید به مردم حساب دزدی های شانرا بدهند

>>>   Karim Pakzad
ژنرال دوستم و بابر :
خواندم که آقای دوستم مراسمی در شبرغان برای بزرگداشت ظهیرالدین محمد بابر برگزار نموده بود. آفرین ژنرال، سردار جنگی و مدافع هویت ازبک تباران افغانستان. این چشمک زدن به تاریخ این کشور، همانگونه که از امیر تیمور در برابر توهین اشرف غنی دافع کردی، خوب است.
این سرزمینی را که امروز افغانستان مینامند و کمی بیش از دو قرن و نیم بوجود آمد، در برابر تاریخ طولانی آن عمرکمی داردد. افغانستان، خراسان بزرگ، آریانا ... تاریخ درخشانی دارد که از اختلاط فرهنگ ها و تمدن های زیادی بوجود آمده. جهانگشایان ازبک، ترک، مغول، فارس، هند و سیک و حتا اسکندر مقدونی ـ یونانی ... و عرب همه آثار خود را به جا گذاشتند و این کشور را به موزائیک خلقها، و یا اگر دلتان میخواهد اقوام، مبدل کرد. مجموع این میراث متنوع فرهنگی میتواند باعت ثروت و قدرت این کشور شود نه باعث تفرقه و ضعف، آنگونه که قومگرایان افراطی عمل میکنند.
دو قرن قبل از تاج گزاری احمد شاه درانی و نامیدن این سرزمین بنام افغانستان، بابر کابل را به شهری زیبا و باغهای پر از گل مبدل ساخت. حتا میتوانم بگویم که از هنگامی که این سرزمین نام افغانستان را بخود گرفت تاثیر مهمی در رشد و شگوفایی تمدن منطقه بازی نکرده است. تنها اثری که بجا گذاشته لشکر گشایی های احمد شاه به هند، چور و چواول و قتلهای عام وتسحیل نفوذ استعمار انگلیس در این قاره با تضعیف قدرت های محلی هند بود.
گرچه بابر بیشتر بر هندوستان حکومت کرد و آگره ( که بعد ها نواسه اش شاه جهان تاج محل جاودانی را ساخت) را بنیان نهاد ، پایتخت دلخواه اش کابل بود و بعد از مرگش در این شهر در باغی به همین نام دفن گردید.
"حکومت وحدت ملی" از شاه کابل، " شهنشاه عالم "، ظهیرالدین محمد بابر تجلیل میکند ؟

>>>   سلام.
قابل توجه دوستم.
دختر از خواب بیدار شد، بمادرش گفت مادر جان خواب دیدم که یک پایم در شرق وپای دیگرم در غرب است.
مادرش گفت دختر جان چنین خواب های کلان را نبین که......پاره میشود.
دوستم را از خواب بیدار کنید که سکته نکند و.......پاره نشود.
کندوزی.

>>>   دوستم انجامش در ګو است!

>>>   گیلم جم پول ها را ازکجا کردی یک کارگر عادی بودی تو نمک ....با نجیب چی کردی مکتب نظامی را درخواب خواندی ؟ باز جنرال شدی بیشرمی هم اندازه دارد

>>>   جنایتکاران در حال فرار اند آرزوهای شان برباد رفت حق بحق دار سپرده شد.تبریک.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است