پایان نشست چهار جانبه صلح افغانستان در مسکو
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۰۱    ۱۳۹۸/۸/۴ کد خبر: 160673 منبع: پرینت

روسیه از آمریکا خواسته تا مذاکرات با گروه طالبان را از سر بگیرد.
وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرده که ایگور مارگولف، معاون وزیر خارجه این کشور این موضوع را در نشست چهارجانبه نمایندگان روسیه، آمریکا، چین و پاکستان در مسکو ابراز کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده: “طرف روسیه بر ضرورت از سرگیری فوری مذاکرات میان ایالات متحده و گروه طالبان تاکید می‌کند. همچنین تلاش‌های مشترک کشورها برای برگزاری مذاکرات بین‌الافغانی باید ادامه یابد.”
مسکو میزبان دومین نشست چهارجانبه در مورد صلح افغانستان بود که در آن زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان، دنگ ژیان، نماینده چین، ضمیر کابلوف و نماینده روسیه برای افغانستان و محمد اعجاز، معاون وزارت خارجه پاکستان شرکت داشتند.

در بیانیه مشترکی که در پایان این نشست منتشر شد، شرکت‌کنندگان از تمامی اطراف جنگ در افغانستان خواستند تا فورا سطح خشونت‌ها را کاهش دهند و اجازه دهند زمینه مذاکرات جدی صلح فراهم شود.
به گزارش شفقنا، نمایندگان این کشورها گفته‌اند که انتظار دارند تا در جریان مذاکرات بین‌الافغانی آتش‌بس برقرار شود.
بیانیه همچنین از طالبان و دولت افغانستان می‌خواهد تا “شمار قابل توجه” زندانیان یکدیگر را در آغاز مذاکرات بین‌الافغانی آزاد کنند.
در این بیانیه همچنین از دولت افغانستان و گروه طالبان خواسته شده تا به گروه‌های چون القاعده، گروه تروریستی داعش و جنبش اسلامی ترکستان شرقی اجازه ندهند با استفاده از خاک افغانستان امنیت دیگر کشورها را تهدید کنند.

شرکت‌کنندگان این نشست از پیشنهاد چین برای میزبانی گفتگوهای بعدی بین‌الافغانی استقبال کردند. قرار است در این نشست نمایندگان دولت افغانستان، گروه طالبان و گروه‌های سیاسی افغانستان شرکت کنند.


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نشست صلح
مسکو
نظرات بینندگان:

>>>   ماصلح میخواهیم مامردم افغانستان هم ازدولت وهم ازطالبان میخواهیم زودتر آتشنست راعلان کنند ومزاکرات بین الافغانی را شروع کنن بس هسته جنگ تاچیوقت ما برادران خودرا بکوشیم
شمس الدین کمالی هستم ازولایت غور والسوالی تیوره فعلا مقیم درایران

>>>   بله باید طالب آدم شود و آتش بس را بپذیرد و مثل یک افغان به خواست افغانها و از راه جمهوری به وطن خود خدمت کند و روسیه و ایران نمیتوانند تندروی آنها را تا همیشه بر منطقه تحمیل کند و چین هم به فایده ش است که هزینه ها و منافع آمریکا را درک کند.
خانزادی کیلانی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است