پاکستان در نشست صلح افغانستان شرکت میکند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۷    ۱۳۹۸/۸/۱ کد خبر: 160643 منبع: پرینت

رسانۀ پاکستانی "دیلی تایمز" روز دوشنبه (۲۹ میزان) گزارش کرده است که این کشور در نشستی که دربارۀ صلح افغانستان تا سه روز دیگر با حضور نمایندگان چین، روسیه و امریکا در مسکو برگزار خواهد شد، شرکت می کند.

بر بنیاد این گزارش، در این نشست دربارۀ از سرگیری گفتگو های صلح امریکا و طالبان و نیز گفتگوهای بین‌ الافغانی، بحث و گفتگو خواهد شد.
گزارش می‌افزاید که چین، در تلاش های تازه خود در نظر دارد تا یک نشست میان افغان ها - طالبان، رهبران سیاسی افغان و اعضای جامعه مدنی، برگزار کند.

به گزارش طلوع، یک منبع افغان به دیلی تایمز گفته است که نمایندگان حکومت نیز در این نشست، شرکت خواهند کرد و می افزاید که یک هیئت ۲۵ نفری از کابل، در این نشست شرکت خواهد کرد.
این در حالی است که زلمی خلیل زاد، فرستادۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان روز دوشنبه با مقام های ناتو در بروکسل دیدار کرد و دربارۀ روند صلح افغانستان، بحث و گفتگو کرد.

وزارت خارجه امریکا در یک اعلامیه‌ ی گفته است که آقای خلیلزاد یک دور از سفر تازه را به بروکسل، پاریس و مسکو دربارۀ روند صلح افغانستان، آغاز کرده است.
انتظار می رود آقای خلیلزاد در جریان بازدید از بروکسل و پاریس، با "شرکای هم‌فکر" امریکا از جمله اتحادیۀ اروپا ، سازمان پیمان اتلانتیک شمالی یا ناتو و سازمان ملل متحد در پیوند به چگونگی سرعت بخشیدن به تلاش‌ ها برای دستیابی به صلح در افغانستان، گفتگو کند.
وزارت خارجه امریکا می گوید که در مسکو، قرار است آقای خلیلزاد با همتایان روسی و چینی اش دربارۀ منافع مشترک این کشورها برای پایان جنگ در افغانستان، گفتگو کند.

گفته می شود که نشست مسکو با توجه به تلاش های امریکا برای فشار آوردن به راه حل سیاسی برای پایان جنگ در افغانستان و همچنان برای حل بن بست گفتگوهای امریکا و طالبان، موثر خواهد بود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
صلح
نظرات بینندگان:

>>>   ّاکستان فرعونی برای شیطانی اشتراک می کند!

>>>   جنگ در افغانستان وقتی بپایان خواهد رسید که نیروهای نظامی خارجی از افغانستان بروند و مداخله خارجی هم قطع شود همسایه‌های افغانستان ایران و پاکستان مداخله نکنند افغانستان خیلی زود به پای خود
ایستاده میشود افغانستان یک کشور اسلامی است وهیچگاه مثل امریکا و اروپا نخواهد شد اگر خارجیها منتظر هستند مردم افغانستان دین و فرهنگ خود را ترک کنند خواب است و خیال.
ب س

>>>   درهرنشست که پاکستان باشد آن به ضرر افغانستان است

>>>   بــــه : پ س _
خارجی ها می خواهند تو براستی مسلمان شوی ،مثلا دراسلام دروغ دزدی نیست اما درافغانستان اسلامی تو کسی یافت میشود که راست بگوید ودزد نباشد؟؟

>>>   پاکستان در عملیات ضرب سیاسی همان رقم صفر است که تمام معادله را مساوی به صفر میسازد.
کفر کافر اگر زهر است
تزریق کننده اش پاکستان است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است