رکورد بمباران در افغانستان؛ پرتاب ۹۴۸ بمب در یکماه
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۱۱    ۱۳۹۸/۷/۱۷ کد خبر: 160456 منبع: پرینت

پرتاب ۹۴۸ بمب در یک ماه،؛ رکورد ۹ ساله بمباران آمریکا در افغانستان شکسته شد.

آمریکا در حالی رکورد ۹ ساله پرتاب بمب و موشک را در افغانستان شکسته که براساس گزارش سازمان ملل در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ شمار تلفات وارد شده به غیرنظامیان افغان توسط نیروهای آمریکایی و افغان از حملات مخالفان مسلح بیشتر بوده است.

به گزارش تسنیم، یک ماه پیش از هیجدهمین سالروز آغاز حمله آمریکا به افغانستان نیروی هوایی آمریکا بیش از هر زمان دیگری در 9 سال گذشته حملات را در این کشور تشدید کرد.

گزارش تازه فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا نشان می‌دهد که هواپیماهای جنگنده و بی سرنشین این کشور تنها در ماه سپتامبر سال جاری میلادی 948 بمب و موشک را در افغانستان پرتاب کرده‌اند.

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا نیز اخیراً به رسانه‌ها گفته بود که پس از لغو مذاکرات با طالبان به دستور ترامپ حملات هوایی در افغانستان بطور قابل توجهی تشدید شده است.

گفتنی است که در سال گذشته میلادی نیز حملات هوایی آمریکا در افغانستان بسیار سنگین بود و در مجموع در این سال 7 هزار و 362 بمب و موشک در افغانستان پرتاب شد.

این مقدار از مجموع بمب و موشک‌های به کار رفته در 3 سال گذشته آن بیشتر بوده است.

دیپلمات‌های آمریکایی و اعضای کمیسیون سیاسی طالبان از اواخر سال 2018 میلادی با هدف ایجاد توافقی برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و تضمین طالبان برای استفاده نشدن از خاک این کشور علیه آمریکا بطور مستقیم 9 دور با یکدیگر گفت‌وگو کردند اما تنها چند روز پیش از امضای توافقی در کمپ دیوید رئیس جمهور آمریکا بطور ناگهانی از توقف مذاکرات خبر داد.

«مایکل کوگلمن» پژوهشگر ارشد اندیشکده «ویلسون» نیز بر این باور است که تشدید این حملات خطر افزایش تلفات غیرنظامیان افغان را در پی دارد.

بر اساس گزارش دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان موسوم به «یوناما»، در نیمه نخست سال جاری میلادی شمار افرادی که در عملیات‌های نیروهای آمریکایی و افغان کشته و زخمی شدند بیش از شمار تلفات بر اثر حملات مخالفان مسلح دولت افغانستان بوده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بمباران
آمریکا
نظرات بینندگان:

>>>   در بکار گیری بمب ها یک مقدار دقت را به کار گیرند تا دقیقن بر فرق طالب و داعش و القاعده فرود بیاید
از راپور دهندگان محترم میخواهیم که در راپور دهی محلات دشمن های انسان و اسلام یعنی طالب و داعش و القاعده بیش از حد دقت کنند تا باعث تلفات مردم بیگناه نشود.
بکشید طالب که طالب چون شپش دارد ضرر

>>>   حالا تازه امریکا با ما توافقنامه امنیتی امضا نموده است اگر توافق نبود چند تا بمب فایر میکرد.وطنداران بدانید این چهره امریکاست.امریکایی که متعهد است از جان ومال مردم ما براساس توافقنامه امنیتی محافظت نماید حال دارد مردم ما را میکشد.

>>>   این بمباران ها یک جنایت بشری و تاریخی است چقدر محیط زیست با مواد زهر آگین آلوده می شود چقدر به زمین های زراعتی آسیب می رسد و چقدر به میوه جات ، نباتات و سبزیجات و در کل به محصولات زراعتی افغانستان صدمه وارد می شود انسان هایش حالا ارزش خود را از دست داده روزانه صد ها کشته می شود کسی خم به ابرو نمی آورد. حالا به نابودی طبیعت کشور ما کمر همت بسته کرده اند؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است