تیم غنی هیاهوی تبلیغاتی دارد اما رأی مردمی ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۱۸    ۱۳۹۸/۶/۳۰ کد خبر: 160246 منبع: پرینت

از آنجایی که تیم دولت ساز تمام امکانات دولتی را در اختیار دارند با استفاده از آن هیاهوی تبلیغات وسیع را به راه انداخته اند، عده ای از چهار کلاه ها را به اجاره و کرایه گرفته اند، مردم را در بدل دوصد، سه صد و تا پنجصد افغانی جمع آوری می نمایند گردهمایی های انتخاباتی برپا می‌کنند تا می توانند برای مردم دروغ گویی و خیال‌بافی می کنند، گاه گاهی برای مردم پلو و چلو هم می دهند اما این به معنای آن نیست که این همه مردم در روز انتخابات به تیم دولت ساز رأی می دهند بلکه حقیقت جامعه افغانستان به گونه ای است که مردم حد اقل پنج سال گذشته را که آیینه عملکرد تیم دولت ساز است به یاد می آورند در جامعه به شدت قومی افغانستان اکثر مطلق تاجیک ها موافق به ملاق زدن امرالله صالح نیستند چه سند خط دیورند در جیب امرالله صالح باشد و یا نباشد از اشرف غنی احمدزی خاطره خوشی ندارند و به تیم دولت ساز رأی نمی دهند.

در میان اوزبیک ها تیم دولت ساز اصلأ قابل بحث نیست برای اوزبیک ها اشرف غنی احمدزی چنان به نیکی آنها بدی کرده است که اصلاً جایی برای مدارا باقی نمانده است، بیشترین دنگ و دول تیم دولت ساز در میان هزاره ها است که در زیر نام کتاب های دانش به خورد هزاره ها داده می شود به گمان اغلب ، هزاره ها به این باور رسیده اند که در دنیای سیاست از کتاب دانش چیزی نصیب هزاره ها نمی گردد.

چهار کلاه های هزاره که خود جیب خرچی گرفته اند نمی توانند مردم را وادار کنند که بدون در نظر داشت اینکه در پنج سال گذشته بالای هزاره ها چه گذشته است به اشرف غنی احمدزی و یا کتاب های دانش رأی بدهند، در میان پشتون ها اشرف غنی احمدزی را به مثابه یک شخص دیسانت شده از خارج بدون پایگاه و جایگاه مردمی میدانند و همچنین رأی آن ها در میان چندین کاندیدا ها که همه پشتون تبار هستند تیت و پراکنده است ، گذشته از همه بسیاری پشتون ها هم از تشدید اختلافات قومی در میان اقوام افغانستان و شاخه های تباری پشتون ها توسط اشرف غنی احمدزی ناراضی هستند.

روی دلایل فوق تیم دولت ساز هیاهوی تبلیغاتی دارند ولی رأی انتخاباتی ندارند از همین سبب است که برای تیم دولت ساز بیش از همه برای بقای قدرت کودتای انتخاباتی و یا تقلب انتخاباتی مطرح است که عملی کردن این امر بسیار دشوار است چون کودتای انتخاباتی و یا تقلب انتخاباتی اینبار نه خریداران داخلی دارد و نه خریداران خارجی، نه ترامپ اوباما است و نه پمپیو جان کری، پس گرفتن یکصد و شصت میلیون دالر از جیب ارگی ها توسط آمریکایی ها تحقیر و توهینی است که در تاریخ دیپلوماسی دیده نشده است و این امر در دنیای سیاست معنای بسیار بزرگ دارد.

اگر تیم دولت ساز پافشاری بر بقای قدرت در نتیجه کودتای انتخاباتی و یا تقلب انتخاباتی کنند در آن صورت افغانستان وارد مرحله بحران غیر قابل کنترل می گردد که پیش بینی آن بیرون از تصور است.
بسته کردن ۴۳۱ مرکزی رأی دهی که اکثراً در شمال کشور است مقدمه برای کودتای انتخاباتی و تقلب انتخاباتی است که واضح است تمام نهادها و کاندیدا های ریاست جمهوری به آن پی برده اند که این خود یک نوع مهندسی انتخابات است.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
انتخابات
نظرات بینندگان:

>>>   حشمت غنی احمدزی برادر اشرف غنی احمدزی :
درست است که اشرف غنی برادر من است ولی او آدم بیمار ، متعصب و فاشیست است من به دور قبلی هم به او رای نداده بودم و می دانستم که او برای افغانستان نمی تواند کاری بکند . منافع ملی افغانستان برای من با ارزش تر از برادری ما است .دقیقا پنج سال می شود که در خانه ام به روی اشرف غنی بسته است ...

>>>   نتیجه انتخابات از یکسال قبل معلوم بود هیچ امکان ندارد که غنی قدرت را به عبدالله بدهدوباید هم ندهد چون سپردن سرنوشت مردم ووطن به افرادی غیر مسئول ثواب نیست،
ر

>>>   تیهم تابوت ساز (دولت ساز) با فرار اش در مناظره با داکتر عبدالله حالا در بین مردم بنام تیم فراری مسما گردیده ازینکه مردم به تیم کمپاینی غنی بی باور هستند در کمپاین های انتخاباتی اش شرکت نمیکنند مردمان کسبه کار را با خرید پول میاورند انهم در داخل محوطه ارگ زیرا تمام وجود غنی را ترس احطاطه کرده از راه زمینی خو قبلا هم جایی تمیرغت بلکه توسط ظیاره هلیکوپتر در داخل شهر کابل رفت و امد میکرد ولی حال چنان وهم زدهو سراسیمه گردیده که از داخل ارگ تا دو ثدمی ان هم رفته نمیتواند اکنون کمپاینهایش را در داخل ارگ به اشتراک کارمندان دولت و کسبه کاران با دادن پول برگزار میکند و در خارج ارگ معاونین اتخاباتی اش با دادن پ.ل برای مردم که اکثرا مردمان بیکار بی روزگار هستند تحت امنیت شدید قوای امنیتی برگزار میکند ترس اش بی حد و چیغش پر زور .

>>>   صد فیصد رای مردمی دارد زیرا حالا مردم خوب فهمیده و میداند که چی کند بعد ازین بنام دین ، قوم ، سمت ولسان فریب نمیخورد

>>>   اشرف غنی از رای مردم ریس جمهور شده واز طرف مردم باز انتخاب خواهد شد ولی شما عارق مرده این فکر پوچ را دارید که تیم غنی هیاهوی دارد و رای مردمی ندارد کسانیکه هیاهوی میکند انها صد فیصد رایه هم می‌دهد ولی افسوس به شما خارپوشتکها که دایم کوشش میکنید که چطور بی اتفاقی بیندازید ولی هیچ کاری کرده نمیتوانید

>>>   ماهم انسان استیم نان میخوریم ، کاه نمیخوریم خوب وبد را اکنون بسیارخوب تفکیک کرده میتوانیم و ضرورت به شنیدن داستانهای هرکس نداریم
کمپاین به معنی نام بد کردن دیگران نیست بلکه ارائیه طرح های شان است
این درد را دوا نمیکند فلانی بد است مه خوب استم

>>>   غنی در فکر فرار از مملکت است.

>>>   با امدن استاد عطا كنار اشرف كوچي تيم وي راي مردمي هم پيدا كرد. فعلا هم راي مردمي دارد هم كميسيون انتخابات را در اختيار دارد هم تقلب ميكند و هم زور اردو و پوليس و امكانات دولت را در اختيار دارد. وضع داكتر عبدالله خراب شد. ولي استاد عطا هم از چشم مردم افتاد و به عطا گك تبديل شد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است