مرگ ۱۰۰ زن به دلیل خشونت‌های خانگی در فرانسه
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۹    ۱۳۹۸/۶/۱۷ کد خبر: 160094 منبع: پرینت

رسانه‌ها گزارش داده‌اند که از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون ۱۰۰ زن به دلیل خشونت‌های خانگی در فرانسه جان باخته‌اند.

دولت امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه، روز سه‌شنبه، ۳ سپتامبر، قرار بود کنفرانس ویژه‌ای را درباره خشونت خانگی علیه زنان در این کشور برگزار کند.
به گزارش یورونیوز، منتقدان دولت فرانسه بر این باور هستند که دولت باید بیش از این برای جلوگیری از مرگ زنان به دست بستگان یا نزدیکان مرد خود، تلاش کند.

مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان با مردان در دولت فرانسه، اعلام کرده که هدف از برگزاری این کنفرانس، کاهش موارد وقوع خشونت فیزیکی و جنسی علیه زنان در این کشور است. بنا بر آمار دولتی هر سال ۲۲۰ هزار حادثه خشونت فیزیکی و جنسی علیه زنان در فرانسه روی می‌دهد.

طبق آمار دولت فرانسه در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۲۱ زن به دلیل خشونت‌های خانگی جان خود را از دست دادند. این آمار به این معنا است که هر سه روز یک زن در فرانسه به دست یکی از بستگان یا نزدیکان مرد خود به قتل می‌رسد.

وزیر برابری زنان با مردان در دولت فرانسه، پیش از برگزاری کنفرانس روز سه‌شنبه وعده داده بود که تصمیم‌های «مهمی» در جریان این کنفرانس از سوی دولت اعلام خواهد شد. مارلن شیاپا در نظر دارد تا توجه دیگر وزرای دولت از جمله وزیران عدلیه، داخله، آموزش و مسکن را به موضوع خشونت خانگی علیه زنان و اهمیت آن جلب کند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فرانسه
زن
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است