خلیلزاد دور تازۀ سفرش برای صلح افغانستان را آغاز کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۵    ۱۳۹۸/۲/۳ کد خبر: 158329 منبع: پرینت

زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان دور تازۀ سفرش را به افغانستان و شماری از کشورهای دیگر، برای تلاش‌های صلح آغاز کرده‌است.

وزارت خارجۀ ایالات متحده می‌گوید که آقای خلیلزاد، از روز بیست ویکم ماه اپریل تا یازده هم ماه می از افغانستان، هند، پاکستان، قطر، سوریه و بریتانیا دیدار می‌‎کند.
به گزارش طلوع، در خبرنامۀ وزارت خارجۀ امریکا آمده‌است که خلیل‌زاد در جریان این سفرش، برای زمینه‌سازی به ختم جنگ در افغانستان تلاش خواهد کرد.

بربنیاد خبرنامه، آقای خلیلزاد در کابل با رهبران حکومت افغانستان و دیگر افغانان مشوره خواهد کرد تا تمامی طرف‌ها را برای کار روی آغاز گفتگوهای صلح تشویق کند.
در خبرنامه، آمده‌است که خلیل‌زاد در لند، مسکو، اسلام‌آباد و دهلی‌نو برای جلب پشتیبانی جهانی به روند صلح افغانستان و کمک برای اطمینان یافتن از این‌که هرگونه توافق صلح پایدار خواهد بود، تلاش خواهد کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
خلیلزاد
صلح
نظرات بینندگان:

>>>   از این معلو م می شود که هم امریکا هم طالب و هم خلیل زاد روز خود را گم می کند بد پدر این رقم صلح نالت که در ظرف یکسا ل مو افق نمی شوند که واقعا امریکا بخو اهد در ظرف یک هفته صلح می اید فقط روز مردم را گم می کند

>>>   امریکا اگر واقعا صلح بخو اهد به زودترین فرصت باید خلیل زاد را به همرای طالب ها یکجا بیاورد و یک حکو مت جدید را تشکیل دهند

>>>   مسئله صلح نیست بلکه آغاز دو جنگ دیگر در دو جبهه به رهبری تروریست های طالبی و داعشی است.
جبه ایران مربوط طالب
جبهه آسیای میانه مربوط داعش
زمان درگیری نا محدود

>>>   همه فعاليت هاي امريكا بخاطر برنده شدن انتخابات است، و تنها وقت كشي ميكنند، بمجرد ختم انتخابات امريكا شاهد خواهيم بود كه نه صلح با طالب و نه مجالس خليلزاد مورد بحث ميباشد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است