حنیف اتمر جرگه مشورتی صلح را تحریم کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۴۲    ۱۳۹۸/۱/۲۶ کد خبر: 158203 منبع: پرینت

تیم انتخاباتی "صلح و اعتدال" به رهبری محمد حنیف اتمر با انشتار بیانیه‌ای اعلام کرد که هيچ كسی به نمايندگی از تيم صلح و اعتدال و يا احزاب و جريان هاي عضو آن در لويه جرگه سفارشی اشتراك نخواهد كرد.

در اعلامیه این تیم انتخاباتی آمده است: با توجه به مصالح عليای كشور و با درك اهميت تاريخی جرگه و جايگاه بلند آن در فرهنگ سياسی كشور ما، رهبری تيم انتخاباتي صلح و اعتدال بر مبنای اجماع سياسی ميان تمام احزاب، جريان ها و شخصيت های سياسی متشكل در اين تيم، موضوع اشتراك و سهم گيری در اين لويه جرگه را رد ننموده و تصميم نهایی در اين زمينه را به موعد بعدی و ارزيابی دقيقتر از روند برگزاری جرگه موكول نمود. ما همچنان از حكومت خواستيم تا در مورد هدف و اجندای جرگه و همچنان در زمينه تركيب و انتخاب اعضاء با جريان های سياسی كشور مشوره نمايد تا مشروعيت چنين پروسه بزرگ ملی تامين شود.

بیانیه می افزاید اما اكنون كه با گذشت چندين هفته، كار برگزاری لوي جرگه از طرف تيم وابسته به ارگ رياست جمهوری در يك روند كاملاً سفارشی و غيرشفاف به پيش برده شده، ديده می شود كه هنوز هيچ گونه وضاحتی در مورد اهداف واقعی و پس پرده حكومت و هيچ اطمینانی در مورد آزاد و عادلانه بودن روند برگزاری آن بدست نيآمده است. در چنين وضعيتی ما باور داريم كه روند مذكور كه بدون هیچگونه مشورتی با جریان های مطرح سیاسی، ملی و مردمی به پيش برده می شود نمي تواند متضمن يك لوي جرگه واقعي باشد زيرا در لوي جرگه ها اصل مشورتی بودنِ اساس مشروعيت آنهارا تشكيل داده و تاثیر مستقیم بر موثریت و نتايج آنها دارد.

تيم انتخاباتی صلح و اعتدال در تاييد و تاكيد بر اعلاميه قبلی خود روند فعلی زير نام جرگه مشورتی صلح را رد نموده و آنرا چيزی جز وقت تلفی از جانب حكومت در پروسه صلح و تلاشی براي كمپاين غير قانونی انتخاباتی نمی داند بنا براین هيچ كسی به نمايندگی از تيم صلح و اعتدال و يا احزاب و جريان هاي عضو آن در اين لوي جرگه سفارشی اشتراك نخواهد كرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اتمر
جرگه
نظرات بینندگان:

>>>   پروا ندارد

>>>   همه با هم جلو خیمه شب بازی های سیاسی غنی را بگیرید.

>>>   کار خوب کرد که تحریم کرد دلش به این وطن می سوزد نه اینکه مانند غ در غم تلت نیست

>>>   اتمر با روه چاقها روده قاق شد!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است