آلمان طالبان را برای کنفرانس دعوت می کند
دولت المان اماده است به درخواست احزاب مخالف وظیفه خود را در پروسه صلح افغانستان ایفا نموده و میخواهد خدمت خود را برای ایجاد یک روند صلح در المان آماده سازد 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۹    ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ کد خبر: 157392 منبع: پرینت

سال ها است که مذاکرات در مورد یک توافقنامه صلح در افغانستان جریان دارد، اکنون قرار است یک کنفرانس در المان برگزار شود.
دولت فدرال المان از طالبان رادیکال اسلامی نیز دعوت می کند.

دولت فدرال المان پیشنهاد کرده است که میخواهد یک کنفرانس صلح برای افغانستان را در المان برکزار نموده و در ان از طالبان نیز دعوت کند.
دولت المان اماده است به درخواست احزاب مخالف وظیفه خود را در پروسه صلح افغانستان ایفا نموده و میخواهد خدمت خود را برای ایجاد یک روند صلح در المان آماده سازد.

در این گزارش آمده است که دولت المان این موضوع را به مجلس نمایندگان آن کشور ارایه کرده است. به نظر می رسد که یک کنفرانس در پترزبورگ آلمان دایر گردد که طالبان نیز در آن مذاکرات اشتراک داشته باشند.
دولت فدرال آلمان تاکید کرده است که در گیری در افغانستان تنها می تواند با یک روند مذاکره به پایان برسد که شامل دولت افغانستان و طالبان باشد.

در گزارش مشترک وزارت امور خارجه و وزارت دفاع المان که در تاگس اشپیگل نیز آمده دولت فدرال آلمان مسوولیت ویژه ای برای روند صلح در افغانستان دارد. آلمان علاوه بر امریکا دومین کشور مهم برای افغانستان می باشد.

در مورد احتمال خروج سربازان امریکا از افغانستان، المان نیز موقف خود را در این مورد دقیق مورد بررسی قرارمی دهد.
در حال حاضر تلاش امریکا برای حل اختلافات سیاسی با طالبان همچنان ادامه دارد ولی گفته شده امریکا نیمی از چهارده هزار نیروی خود را از افغانستان خارج کند که این موجب نا آرامی شدیدی در بخش هایی از مردم و همچنین در میان نیروهای امنیتی افغانستان شده و متحدان در ناتو را به درد سر می اندازد. اکثر رسانه های المان اوایل صبح چهار شنبه ۱۳ فبروری این خبر را منعکس نموده اند.

محمود منجمزاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آلمان
کنفرانس
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   Abdul Hai Khurasani
فاشیسم برای مثله کردن سرزمین نگین خراسان شمشیر را از رو بسته است، و از بحران زعامت و رهبری تاجیک ها سؤ استفاده می کند.
سر چشمه شاید گرفتن به بیل
چو پر شد نشاید گذشتن به پیل
سعدی
تقسیم هرات به سه استان( اسلام قلعه، شنیدند و هرات)؛آخرین تلاش های اطاق فاشیسم ارگ در جهت نابودی میراث گرانبهای تمدن خراسان و مهر پایان بر تاریخ درخشان نگین خراسانست.

هراتیان عزیز
امروز اگر علیه این پروژهٔ فاشیستی ارگ قیام کنید و با اتحاد و همدلی از هویت و تمدن و تاریخ تان دفاع نمایید، جلو این توطیه را گرفتن آسانست، اما شاید فردا بسیار دیر باشد و پس فردا قطعاً ناممکن است.
هرات دارای موقعیت منحصر بفرد ؛استراتیژیک ، ژئوپولتیک و ژئواستراتیژیک است، تقسیم آن به معنی نابودی تاریخ و حافظه تمدنی این جغرافیاست.
من نمی دانم چند وزیر تاجیک و ازبیک در کابینه هستند و چندتا از ازبیک ها و تاجیک ها در شورای امنیت ملی عضویت دارند، و چرا این عزیزان در چنین موردی صدای اعتراض بلند نمی نمایند؟
این اوج مصیبت است که تمام بازیگران تاجیک و ازبیک بشدت محلی شده اند و احساس مسؤلیت کشوری را از دست داده اند.
کجایند آن موجودات سیکولار ستیز و دگم اندیش متعصب نهروانی که از پرچم قلب بانوان و نوای شادی چندان جوان، عربده کشان و رجز خوانان در پایتخت خراسان بذر تنفر پاشیدند و پرچم تحجر برافراشتند، حالا چه شده است که در برابر تهاجم شنیع فاشیسم سکوت مرگبار و شرم آور پیشه کرده اند؟
مگر نمی دانید که هویت تمدنی مهم‌ترین اصل و عنصر یک انسان است ؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است