جنرال جرأت ۷۲ ساعت فرصت دارد...
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۷    ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ کد خبر: 157375 منبع: پرینت

نیروهای امنیتی، به روز دوشنبه (۲۲دلو) جای بودوباش و دفتر کاری جنرال جرأت، معاون پیشین شورای امنیت ملی را در منطقه‌های کارته پروان و شهرنو کابل، برای هفت ساعت زیر محاصره گرفتند.

وزارت داخله می‌گوید که آقای جرأت افراد مسلح غیرمسؤول دارد و نیز شش موتر و بیش از ده جنگ‌افزار حکومتی را به گونۀ غیرقانونی نزدش نگهداری می‌کند.
به گزارش طلوع، نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که آقای جرأت دو عراده موتر زرهی نوع «هاموی»، دو عراده موتر تیزرفتار، دو میل دهشکه و ده میل کلاشینکوف حکومت را نزدش دارد.

رحیمی می‌‎گوید که به آقای جرأت ۷۲ ساعت مهلت داده شده تا موترها و جنگ‌افزارهای حکومتی را تحویل دهد: «وزارت داخله، اکیدأ از نام‌برده تقاضا می‌نماید سلاح و وسایط نظامی موجود خویش را همراه با افراد مسلح غیرمسؤول هرچه زودتر- الی ۷۲ ساعت – به پولیس کابل تسلیم نماید.»

رییس‌جمهور، نزدیک به چهار ماه پیش جنرال جرأت را از معاونیت شورای امنیت برکنار کرد.
این در حالی است که پیش از این نیز شماری از مقام‌های امنیتی از کشف جنگ‌افزار و مهمات از دفتر آقای جرأت خبر داده‌اند، اما جنرال جرأت این اتهام‌ها را رد می‌کند.
در همین حال، شماری از هوادران آقای جرأت در اعتراض به محاصرۀ خانۀ او می‌گویند که این کار نیروهای امنیتی غیرقانونی است.
این در حالی است که دو ماه پیش نیز شهرنو کابل گواه درگیری نیروهای امنیتی با افراد مسلح مربوط به تمیم شنسب بود – درگیریی‌که ساعت‌ها به درازا انجامید و در آن یک پولیس نیز جان باخت.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنرال جرات
وزارت داخله
نظرات بینندگان:

>>>   حیران هستم به این ملت
وقتی یک دزد را به عدالت می کشی تمامی افراد قبیله اش به کوچه ها می برایند و از وی دفاع میکنند .
فکر میکنم طالب پرابلم نیست پرابلم همین مردم هستند و استدلال طالب هم همین است که یاید در جامعه نظم تامین شود و قانون حکومت کند نه زور و قدرت .

>>>   در کشور های جهان سوم معمولا اردو وپولیس برای مهار حریفان زمامداران وسرکوب ملت بکار گرفته میشود نه برای حفاظت از حریم ملی وحدود کشور وحتی گاهی این نیرو ها حافظ منافع کشورهای بیگانه وکشور های خارجی بکار گرفته میشوند با طالب وداعش وحکمتیار صلح مینمایند ولی متنفذین ملی ومردمی را سرکوب وسرزنش مینمایند انهای را که نتوانستند وامکانات توطیه وجود نداشت ذریعه ای برادران کرزی ومخالفین سیاسی وناراضی غنی به شهادت میرسانند ملتی که پراگنده باشد واگاهانه ویا ناخود اگاه در خدمت همچو حکمرانهای پسیف قرار یگیرند مستحق همچو عذاب وجزا هستند مگر همیت صالح واحمد ضیا احمد زی وجراءت ها نبودند که در باند غنی قرار گرفته دیگران را تضعیف نمودند
مولانا قربان

>>>   جرأت و ديگر دزدان شمال سالها دزدي و قطاع الطريقي نموده و چشم شان مانند سگهاي جنگي خوني شده از همچو اخطار هاي دزدان شريك ديروز خود نمي ترسد، اگر وزارت داخله بخواهد اقدام نمايد، ضرورت به اخطار و ضرب العجل نيست.

>>>   این مفشسدین قانون شکن در 19 سال باغی بودند در 72 ساعت اصلاح میشود ؟؟
غ با این کارها در دور دوم هم پگیروز میشود

>>>   بعد از آنکه چکش نشست مسکو بر فرق غنی خورد تعادلش را از دست داده.

>>>   حال يك مود شده هر دزد و رهزن كه گرفتار ميشه به هزار ها بوت پاك جمع ميشوند و دفاع ميكنند قانوني لنگ با عصاي خود باز سربلند كرده با جملات مودبانه اين دزدان را حمايت ميكند قسمي صحبت ميكند مودبانه بسيار نرم و نميشرمد اينجا حكومت است ياني خود شان وكيل ميشوند خود شان قاضي و در پهلوي پنجشيري خود با بي شرمي ايستاده ميشه و دفاع ميكند كه خوب كرده جنرال جرت كه دزدي كرده مجاهد است اين دزدان و قاتلان جنايتكار كار چند روز پيش يك دزد دگه مجيد كه صالح امر دستگيري اش را داد گرويخت اينها به چور و چپاول اموخته شدند قانوني بي قانون دفاع ميكند شرم تان باد پنجشيري هاي چپاولگر كه حال همه جنرال هستند ...

>>>   به نظر بنده رفتار و اعمال غنی احمدزی کوچی بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد ، اگر چنین نیست سرنوشت تمیم شنسب و امسال او چطور شد ؟ چرا به مردم اطلاع رسانی نمیشود ، و به جرات ها پند باشد تا به غنی اعتماد نکنند و به قوم و تبار خود پشت نکنند ، اگر جرات عقل میداشت از سرنوشت دوستم بایست پند میگرفت ، ببینیم نوبت نا صالح چی وقت میرسد ؟

>>>   این مردم بسیار لچک مردم است خداوند طلب هارا بیاورد که هر کدام شان یک خار موش بیک لک دالر باز میخرند یا نه جهاد برای لچک کردن برای جیب خود کردن باز قانونی که خود ش دزد کلان درشهر است اودفاع میکند اگر‌نیستن این قدر پیسه وزندگی را از‌کجا کردین.

>>>   محترم اشرف غنی میخواهد در 72 ساعت آقای جرآت را بی جرآت کند، موفقیت برایش آرزومندیم در این راه نه چندان دشوار.
بااحترام یاسین کابلی

>>>   سلام.
قانونی وسائر شورای نظار چپاوالگر وجنایت کار اند ،قانون برای شان ارزش ندارد.از احساسات مردم شریف پنجشیر استفاده میکنند .جیب های خود را پر میکنندواز آنها شیر بچه جور میکننند.آب را خط نموده ماهی میگیرند.نابودی شانرا آرزومندیم.
باشنده کا پیسا.

>>>   او قانونی تو مردم دیگر چی فکر کردی یعنی پنجشیر چی او هم مثل دیگران آدم است واز جانش خون میرود دوره طلب یاد تان است تو خودت یک کلان خائن هستی خانه سیر جور را از کجا کردی آپارتمان حاجی یعقوب را از کجا کردی مثل تجدیدی یک روز مردار میشوید زیاد گپ های کته کته نزن تو بسیار لوده شدی دراین وقت ها چرا برای حساب پول هایت یک کسی را بگیرد که شمار کند خودت دیوانه میکند نادیده که پیسه زیاد ببیند خود به خود دیوانه میشود همه تان از سقایی ومواد شویی امدین امروز ملیون ملیون دالر دارید خجالت بکشید....


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است