مجلس آینده را از حالا ببینید
شما می توانید از حالا با این سه عیار، نماینده های منتخب ولایت خود را بشناسید. از حالا مشخص است که با چه مجلس و نمایندگانی به استقبال آینده می رویم! 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۵۱    ۱۳۹۷/۹/۳ کد خبر: 156113 منبع: پرینت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper) کمیسیون انتخابات نتایج منتخبین برخی ولایات را اعلام کرد و قرار است بترتیب نتایج دیگر ولایات را نیز اعلام نماید.
این انتخابات نیز مانند انتخابات های گذشته و حتی بیشتر از آنها با تقلب و جعل همراه بود و پرسش های زیادی را در اذهان مردم ما و جامعه جهانی به وجود آورد که هیچ پاسخی به آنها از سوی هیچ مسوولی نداده نشد.

بسیاری ادعاها مبنی بر اینکه این انتخابات نیز همچون گذشته بر اساس آرای مردم نبوده و سفارتخانه های خارجی به خصوص سفارت آمریکا در انتخاب نمایندگان مجلس سهم عمده و اساسی را دارند، مطرح گردید اما بازهم هیچ جوابی برای آنها از سوی هیچ مسوولی داده نشد.

گفته می شود که دخالت سفارت آمریکا در انتخاب نمایندگان بگونه ای بوده است که باید افراد تحصیل کرده غیر وابسته حذف شوند و تعدادی از کاندیداهای پر سر و صدا اما سطحی نگر و تعدادی هم از کاندیداهای مظلوم و بی سر و صدا وارد مجلس آینده گردند تا باشد که این دور از مجلس خالی از افراد فهیم و آگاه و دلسوز و با جرات شود که آمریکایی ها بیشتر از گذشته بتوانند نمایندگان مجلس را در امور واهی خارج از حیطه صلاحیت و قدرت شان مشغول بسازند.

تاخیر در اعلام نتایج انتخابات نیز به همین سبب انجام شده است و هیچ دلیل دیگری نمی تواند داشته باشد. زیرا برای انتخاب هوشمندانه نمایندگان آینده باید آمریکایی ها و دست نشاندگان شان وقت و فرصت کافی میداشتند تا همه کاندیداها را به بررسی گرفته و نیروهای لازم برای مجلس آینده را در راستای منافع خودشان انتخاب کنند. (شکست استاد اکبری در بامیان و صادقی‌زاده نیلی در دایکندی، آشکارترین نشانه مهندسی انتخابات بر اساس راهبردهای بیرونی است! یا چه کسی باور می کند که در جوزجان، پسر ایشجی بعد از پسر جنرال دوستم رای برده باشد؟)
سایر ولایات را نیز برهمین منوال قیاس کنید.

در کنار اینکه اشرف غنی خواهان حذف فیزیکی و روانی رهبران و پسران شان می باشد، اما سفارت آمریکا مانند کرزی می اندیشد و بگونه ای عمل می کند که معادله قدرت در مجلس آینده برهم نخورد ولی افراد آگاه و فهیم تحقیر شده از نمایندگی مجلس حذف شوند.
در این میان، باید تعدادی با حذف از مجلس، تحقیر شوند، تعدادی به انزوا بروند، تعدادی قربانی گردند و تعدادی هم تازه به میدان بیایند و تا هم معادلات سیاسی اجتماعی برهم نخورد و هم سفارت آمریکا به هدفش رسیده باشد.

بقیه ولایات را به همین منوال فرض کنید که یا باید از طریق واسطه با اهداف سفارت آمریکا همراه شده باشند و یا اگر از جمله افراد متنفذ قومی و حزبی هستند و به هر دلیلی نتوانسته اند خود را به واسطه های سفارت آمریکا برسانند، اشخاص معامله گری باشند که بعدا در راستای منافع آمریکا معامله شوند.
در این میان یک دسته دیگر نیز لازم است تا حضور داشته و گهگاهی مجلس را گرم کنند و شور و هیجان در مجلس را به رخ دیگران بکشند، افراد پر سر و صدا اما خالی از درک و فهم که هیچ کاری بجز جیغ و داد از آنها بر نمی آید
با این حساب شما می توانید از حالا با این سه عیار، نماینده های منتخب ولایت خود را بشناسید.
از حالا مشخص است که با چه مجلس و نمایندگانی به استقبال آینده می رویم!

خداوند ما را از شر مصوبات (پادرهوای) مجلس آینده حفظ کند.
کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مجلس آینده
انتخابات
نظرات بینندگان:

>>>   مجلس نامش مجلس است نامش دانشگاه نيست كه باسواد ها وارد شوند و بس هركه را مردم راي داد وارد مجلس ميشود. نوش جان شان
معلم نصرالدين

>>>   در ولایت بامیان نتیجه مطابق آرا و نفوذ کاندیدان برآمد و فقط کاندید حزب مطرح ناکام شد که از آقای اکبری هم چانس او بیشتر بود ولی باندازه کامیابها رآی نداشت که تا جایی باور ما را به کمیسیون و انتخابات اعاده نمود.
بنظر بنده این دفعه مردم منسجم تر و مستقل تر رآی دادند و وکلای بدنامی را که صرف القاب کلان و زد و بندهای سیاسی را تعقیب کرده بودند و کمتر توجه به مردم عام و خصوصاً جوانان داشتند را رآی ندادند‌.
افغانستان و پارلمان آن هنوز به آن مرحله نرسیده که در مقابل امریکا گپی برای گفتن داشته باشند و حالا هم کار از کار گذشته و هیچ نفاق افکنی یا دلالان آن توان آن را ندارند که جلو دموکراسی خواهی این ملت درد دیده را بگیرند.
بامیانی

>>>   هنوز کجاست اگر همین غنی احمدزی عوام فریب روبای مکار بود کار های را بکند که اصلن فکر اش را هم کرده نخواهید توانست .

>>>   یک منبع از اداره مبارزه با جرایم سنگین گفته است، که یوسف نورستانی رئیس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان از سوی پولیس مبارزه علیه جرایم سنگین این کشور دستگیر شده و تحقیقات از وی جریان دارد

>>>   معلم نصر الدین، صدقه نام معلم شوی. نمایندها وظیفه شان تصویب قانون، نظارت ار عمل کرد دولت، تصویب بودجه، نظارت از برنامه های خدمت گذاری وزارت های سکتوری برای مردم .... است. یک بی سوار چطور میتواند ازین راه برون شود. جای معاش گرفتن نخاد باشه

>>>   نوشته متن از کدام نماینده ...گذشته است و از رأی ندادن مردم به خودش عقده ای شده و چنین نوشته است. همین دوره قبلی پارلمان فاسد ترین افراد را در خود جای داده بود.

>>>   Salam
وقتی غنی در سفر باشد به اساس قانون اساسی حتمن بی بی گل سر پرست است . سرور دانش بی بی گل دوم است و محکوم به اطاعت از بی بی گل اول . بز کش که نباشه اسپش لنگ و شل است .بی بی عبدالله که در پاریس در جاده شانزدلیزی مصروف خریداری است !

>>>   دوست عزیز البته که در مقام مقایسه نجیب الله ، حفیظ الله بهتر از حاکمیّت وحشی دینی طالبان بود و درآن شکی نیست، ولی فراموش نکنیم که همان دیکتاتوری تک حزبی به اصطلاح سوسیالیستی با ایجاد و اعمال خفقان و استبداد و تاریکی زمینهً رشد و ظهور همین طالب و دیگر ملاهای دزد و جنایتکار در افغانستان را مهیا ساخت. وگرنه در یک جامعهً آزاد که ملاّ رشد نمی کند، برای مثال در یک برکه و آب راکد فقط باکتریهای مضّر رشد و نمو کرده و آب را فاسد و سمی می کنند ، در یک کشور آزاد آنجا که آزادی( بیان، قلم، اندیشه، مدیا، فعالیت سیاسی، انتخابات آزاد، رفرم و اصلاحات سیاسی) و قوانین دموکراتیک حاکم باشد، نتیجتاً جامعه روال و روند رشد آزاد و طبیعی خود را طی می کند و دیگر افراد و گروههایی مانند طالبان قدرت و توان رقابت و رشد و نمو را ندارند. بعبارتی ساده طالبان محصول و نتیجهً خفقان و استبداد رژیم و حاکمانی می باشد که با سیاستهای ضد بشری خود جواب خواست و مطالبات آزادیخوانهً مردم را با سرکوب و شکنجه و زندان و خفقان داده بودند است.از مکافات عمل غافل مشو *** گندم از گندم بروید جو ز جو. یعنی از کوزه همان برون تراود که در آوست.

>>>   اگاهان وطن ما شاید در حد تعداد انگشتان باشد٬متباق چه فرق میکند که گوساله سیاه داخل پارلمان شود یا ابلق.
عاقل

>>>   ملت که اگاه وپاک را کافر واحمق وچپاولگررا مسلمان بداندوعقبش روان شود٬ روزوروزگارش همین است که میبینیم.
خر باش که درین ملک از فرط خری
هرکه نه خر است کافرش خوانند
عاقل

>>>   تا اکنون محمد اکبری جدی‌ترین کاندیدای پیروزی است که کنار گذاشته شد.
تجربه‌های گذشته‌ی پارلمان نشان می‌دهد که استاد در عین بی‌صدایی و آرام بودنش توان کارهای بسیار کلان را داشت. وی در دوره‌های پیش با ساختن قدرتمندترین و اثرگذارترین گروپ پارلمانی و با استفاده از ظرفیتهای جوان و معتدل مثل دکتر سجادی، غفاری و... نشان داد که هم توان حمایت از منافع مردم را دارد و هم توان ایجاد چالش برای حکومت را.
بنابراین از چشم حکومت، اکبری حقش بود که کنار گذاشته شود.
غزنوی

>>>   در کاپیسا یک نفر بنام اقبال مستری بود وکیل شده ولا اگه الف تا ب بفهمدوسه دوره هست که امریکا از او استفاده می کند.
این وطن مردار شده خدا جورش کند.
بااحترام
سیرت


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است