عکس های خبری جمعه 11 عقرب 97
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۰۴    ۱۳۹۷/۸/۱۱ کد خبر: 155677 منبع: پرینت
همنوطنان ما در ارزگان اینگونه در هوای سرد از خانه و کاشانه ی خود آواره شده اند

همنوطنان ما در ارزگانجلسه دو روزه عطامحمد نور با حامد کرزی

جلسه دو روزه عطامحمد نور با حامد کرزی

جلسه دو روزه عطامحمد نور با حامد کرزی

جلسه دو روزه عطامحمد نور با حامد کرزینشست سران ایتلاف در خانه محمد محقق

نشست سران ایتلاف در خانه محمد محققفرهاد عظيمى، سفير افغانستان در قزاقستان شد

فرهاد عظيمى، سفير افغانستان در قزاقستان

فرهاد عظيمى، سفير افغانستان در قزاقستانآتش در قلب کابل؛ صدها دکان طعمه حریق شد

آتش در قلب کابل؛ صدها دکان طعمه حریق شد

آتش در قلب کابل؛ صدها دکان طعمه حریق شداشرف غنی در جمعی دوستانه با جوانان کوچی

اشرف غنی در جمعی دوستانه با جوانان کوچی

اشرف غنی در جمعی دوستانه با جوانان کوچی

اشرف غنی در جمعی دوستانه با جوانان کوچیعبدالله در کنفرانس مخابرات در دبی

عبدالله در کنفرانس مخابرات در دبی

عبدالله در کنفرانس مخابرات در دبی

عبدالله در کنفرانس مخابرات در دبی

عبدالله در کنفرانس مخابرات در دبیخلیلی بجای ارزگان به دیدار حکمتیار رفت

خلیلی بجای ارزگان به دیدار حکمتیار رفتکد (10)

این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسلاید
جمعه
عکس
نظرات بینندگان:

>>>   شما می بینید که رهبران تان تا چه اندازه در فکر قوم خود است، تا در فکر مقام و پول.

>>>   عبدالله شاید درین کنفرانس از پیشرفت ، رشد وتوسعه مخابرات در افغانستان به حاضرین کنقرانس گفته باشد و یکی ازین پیشرفت راچنین تذکرداده باشد که در کشورما سیم کارت های شبکه های مخابراتی در سرک ها بدون راجستر فروخته می شود که در هیچ کشوری چنین نیست.

>>>   عکس اولی را با آقای قره قل پوش و نیکتایی پوش ریشدار عطاچور شریک سازید و آنهارا بگوئید که بالای هزاره های آواره شده رحم کنند.

>>>   ضرار احمد را ببینید ! اینهم خودرا به کرزی چسپانده که اگر صاحب قدرت شدضرار را هم یک چوکی بدهد ، چرا اسپنتا نیست؟؟

>>>   ای بد بخت غیر از چاپلوسی دیگه کار ندارد
سمیر ارزگانی مقیم تهران

>>>   هزار مرتبه كرزي ....مالي كند اينبار كسي برايش رأى نخواهد داد

>>>   کوچی ها پاکستان مضرات آنها در چراگاه ها افغانستان
امدن کوچی ها از آن طرف مرز دیورند یک آفات طبیعی خطر ناک سر طان زا در جامعه افغانستان هستند
اقوام کوچی رمه دار آن طرف مرز دیورند با تطبیق نظام نامه امان الله خان در فصل بهار به چراگاه های افغانسان از بیرون مرز دیورند می آیند, آنها دارای زمین و خانه ای نیستند و «چادرنشین » غژدی نیسن اند. و کوچی در ایام تابستان برای استفاده از علف خوش خوار ما به چراگاه های مناطق کو هستانی افغانستان بطور مؤقت به همرای گله بز , رمه گوسفند, گله گاو , شتر ,اسپ به مناطق چراگاه های مرتفع نیزدیک یخچال های طبیعی کوچ مي نمایند.
این سیستم چرای عنعنوی مفرط و غیر علمی آنها در واحد های چراگاهی افغانستان از طرف کوچی ها از عدم کنترول دولت معمول بوده که باعث پایمال حاصلات جنگلات کشور زیبا ما توسط رمه ای های آنها و در نهایت تخریب فرسایش نباتات و فرسایش خاک در مناطق دشتی وکوهی افغانستان گردید ه است.

بسیاری ازچراگاه های کوهی و دشتی افغانستان بعلت چرای بی رویه کوچی ها از بی مسولیت دولت نابکار طرف دار قبیله آنها موجب تخریب بیش از حد با بحرانی عمیق مواجه شده اند وادامه ی این روند کشور ما را با مشکلات بسیار خطر ناک از بابت پامال شدن گیاهان توسط رمه کوچی مانند آمدن برف کوچ ها سریع آب شدن یجچالهای طبیعی کشور و در نتجیه باعث روا ناب بارانها های موسومی سرازیر شدن سیل های مخربه و کم آبی ,طوفان شن های روان و پیامد آن الوده گی بصری محیط زیست در بعضیر محالت و خشکسالی پی در پی در سرتاسر افغانستان روبه رو کرده است.

در اثر چرای بی رویه تنوع حیات وحشی , گیاهان دچار مشکالات بیشتر می شود و با انقاض روبر خوا هد شد. برای کمک این مطلب قوانین برای حمایت ازحیات پوشش گیاهی باید تصویب به اجرا در اید تا گیاهان و جانوران بومی بتوانند دوباره زندگی خود را بازیابند. چرای بی رویه کوچی ها یک از دالیل سرزمین های تخریب شده ای کاهش پوشش گیاهی از دید گاه دانش محیط زیست می باشد.

واین نوع چرای بی مسولیت طبیعت زیبای کشور ما را لکد مال و خاک آلوکرده اند. ترمیم پوشش گیاهی تخریب شده در شیب ها ی تند تپه ها و دامنه کوه ها مشکل و تقریبا غیر ممکن است و به ارزش ملیار دار آسیب می رساند . رعایت فصل چرا و آماده گی چراگاه جهت استفاده از چرا گاه ها از دید دانش محیط زیستی الاقل یک ماه بعد از آب شدن برف ها ویا از اولین بارنده گی در منطقه تا موقع ای که گیاهان به ارتفاع 21 سانتی نرسیده اند آغاز چرا غیر علمی و غلط است. چرای غیر داشتن تقویم دامها در بلندی و ارتفاعات چراگاه ها باعث از بین رفتن پوشش گیاه وبدون رشد ونمو گیا در سالهای آینده و هم موجیب اصلی تخریب منابع طبیعی می شود و نیز از جمله عوامل تهدید کنند اکوسیتم کوهستانی است و پیامد آن آمدن برف کوچ , فرسایش آب ,خاک و سیالب های ویرانگری را به بار می آورد.

هوطنان مهن دوست نمونه ای آفات طبیعی خطر ناک در جامعه افغانستان به نسبت تهيه و تحقق راهبرد اشرف غنی تعصب آمیز هم تبار آن ثواب الدين مخكش کوچی معاون پيشين اداره امور، و بر خورد دوگانه وي در برابر ساير اقوام بومي كشور در امورات رسمي بخصوص در اداره امور اقاي مخكش از سوي ارگ جهت تحقيقات بيشتر به داد ستاني معرفي نه گرديد. تیم فاشیستی غنی در ناحیه بگرام ولایت پروان به توزیع شناسنامه افغان را به کوچی های پاکستان جواز توزیع آن به مدیریت ثبت احوال نفوس صادر کرد است .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است