پشت صحنۀ هلیکوپترهای حامل سلاح در شمال؟
«انتقال داعش و اسلحه توسط هلیکوپترهای امریکایی انجام می‌شود. فضای افغانستان تحت کنترول امریکا است، اگر بخواهند حتی یک مگس هم بدون مشاهده آنها نمی‌تواند پرواز کند 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۸    ۱۳۹۷/۸/۱ کد خبر: 155482 منبع: پرینت

امریکا در صورتی که کنترول فضای هوایی افغانستان را در اختیار دارد چطور در مورد هلیکوپتر‌های ناشناسی که اسلحه به جنگجویان گروه داعش به افغانستان انتقال می‌دهد، معلومات دریافت نکرده است؟

جنرال عتیق الله امرخیل کارشناس امور نظامی در افغانستان در مورد انتقال داعش و انتقال اسلحه به این گروه به اسپوتنیک گفت: «انتقال داعش و انتقال اسلحه برای این گروه تروریستی پروژه ایست که امریکا می‌خواهد با بی‌نظم کردن ثبات در افغانستان به خصوص در شمال کشور، بتواند وارد آسیای میانه شده و با ایجاد نفوذ این گروه در کشورهای آسیای میانه از آن طریق بالای روسیه فشار بیاورند. امریکایی‌ها بارها گفته اند که این هلیکوپترها برای تدارک نیروهای نظامی افغانستان و ناتو پرواز می‌کنند، اما شاهدان عینی که در آن مناطق شمال افغانستان زندگی می‌کنند گفته اند که این هلیکوپترها گروه تروریستی داعش را در این مناطق انتقال می‌دهند. این مساله یک‌ساله نیست انتقال داعش در افغانستان به خصوص در شمال افغانستان 5 سال پیش شروع شده است. که توسط هلیکوپترهای امریکایی‌ها در شمال افغانستان این گروه انقال داده می‌شود و هدف اصلی افغانستان نه، کشورهای آسیای میانه و این طریق این کشورها فشار آوردن بالای روسیه است».

در اواخر ماه اگست، وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور بار دیگر شاهد حضور هلیکوپترهای ناشناس که به گروه تروریستی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف افغانستان کمک می‌کنند، بوده است و همانطور که وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت، این هلیکوپترها اسلحه را به گروه‌های تروریستی داعش در افغانستان انتقال می‌دهد. مسکو تعجب می‌کند که چه کسی پشت این پروازها است؟
پیش از این سرگئی لاوروف؛ وزیر امور خارجه روسیه در یک مصاحبه تلویزیونی با کانال RT France یادآور شد که مسکو به‌طور فزاینده‌ای اطلاعات را در مورد انتقال این گروه تروریستی داعش توسط امریکایی‌ها به عراق و افغانستان دریافت می‌کند. نگرانی مسکو به این واقعیت مرتبط است که این واقعیت‌ها با سوء ظن تحلیلگران مطابقت دارد که آنها می‌خواهند افغانستان را به یک پایگاه جدید داعش تبدیل کنند.

آقای امرخیل معتقد است: «انتقال داعش و انتقال اسلحه برای این گروه توسط هلیکوپترهای امریکایی انجام می‌شود با وجود کنترول تمام فضایی هوایی افغانستان توسط امریکایی، اینکه آن‌ها منکر می‌شوند و می‌گویند که این هلیکوپترها مربوط آنها نمی‌شود مساله‌ای است مربوط به خود امریکایی‌ها».

وی می‌گوید که کشورهای آسیای میانه باید خود مواظب امنیت خود باشند: «افغانستان قدرت ندارد که این گروه تروریستی داعش را از بین برد در حالی که گفته می‌شود که مبارزه علیه این گروه جریان دارد. کشورهای آسیای میانه باید خودشان را مواظبت کنند. این کشورها می‌تواند با از بین بردن افراطیان در دورن کشورشان سبب جلوگیری از نفوذ این گروه در کشورهایشان شوند».

منبع که یکی از مقامات بلندپایۀ افغانستان است، افزوده است: «این هلیکوپترها علامت‌های شناسایی ندارند، اما باید مشخص شود که این هلیکوپترها مربوط به کی‌ها است. از آن‌جایی که فضای افغانستان تحت کنترول امریکا است اگر بخواهند، حتی یک مگس هم بدون مشاهده آنها نمی‌تواند پرواز کند، کنترول فضای افغانستان کاملاً در دست امریکایی‌هاست، هر آن چیزی که بخواهند انجام داده می‌توانند، حتی کنترول پرواز طیاره‌های غیرنظامی هم در دست آنها است. امریکا برای ما دستور می‌دهد که به کجا پرواز کنیم و به کجا پرواز نکنیم».

اما سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، تمام این اطلاعات را رد می‌کند. او در پاسخ به این معلومات می‌گوید: «همۀ این‌ها اتهامات بی‌اساس اند. این اطلاعات واقعیت ندارد».
این منبع خاطر نشان کرد که امریکا در تلاش است تا جنگ و هرج و مرج را در شمال با مرزها شمالی افغانستان برپا کند، زیرا امریکا در هراس از دست دادن نفوذ در آن مناطق است.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امرخیل
آمریکا
داعش
نظرات بینندگان:

>>>   امریکاییهای جنایتکار سرکرده تمامی تروریستها در افغانستان هستند. یک قیام ملی باید بر علیه امریکاییهای جنایتکار و پاکستانیها شکل بگیرد.

>>>   معلوم است که کار آمریکایی ها است
شیما کابل

>>>   Abdullah
اینکه برادر جنرال رازق فرماندۀ پولیس ولایت کندهار شد، کاری خوبی است. مردم یک ولایت در مورد انتصاب مسؤلین و مقامات محلی شان باید حق تصمیگیری داشته باشند.
تادین خان برادر جنرال رزاق قومندان مقرر گردید، بدون اینکه دولتی ها و دیگران واکنش منفیی داشته باشند. اما اگر چنین انتصابی در یکی از ولایات شمال میشد و مردم در مورد انتصاب کدام والی ویا قومندان امنیت پافشاری میکردند چی میشد؟ از دیگران هیچ گلۀ نداریم، اما یک تعدادی زیادی از ساده دلان و گنکس و گه لو های فارسیوان عربده کشان جف میزدند و یخن لطیف پدرام را میگرفتند که کشور تجزیه میشود، حاکمیت دولت مرکزی زیر سوال میرود و وحدت ملی هم خدشه دار میشود. حالا این قوم یاجوج و ماجوج کجا هستند که از حاکمیت دولت مرکزی در کندهار دفاع کنند؟
خوب ما بیشتر از 30 سال است که همین حرف را میزنیم که به مردم ولایات صلاحیت تصمیمگیری در مورد انتصاب مقامات شان داده شود، اما چون این حرف را ما به زبان خودشان میگوییم، در کلۀ خام این گلۀ احمق فرو نمیرود (منظورم همین یک تعداد است). اینها در مقابل عمل دیگران خاموش هستند، ولی در مقابل حرف حق مردم خودشان جف میزنند و به اشارۀ دیگران پاچۀ ما را میگیرند.

>>>   تشکر از شما .همیشه حقایق را باز گو نموده اید ام کو گوش شنوا. در کشور ضرب المثل آهن سرد کوفتن است، چشم وگوش وجدان شانرا زمامداران خود فروش ما به دالر وقدرت فروخته اند .

>>>   فقط خداست كه در اين شرايط ميتواند به ما كمك كند
ما داريم درگير توطئه هاي سياسي بين ابر قدرت ها ميشويم درحاليكه روح مان هم از اين موضوع خبردار نيست
از طرفي هم كشته شدن جنرال رازق توسط آقاي غني باعث شده كه ديگر حتي در خواب هم فكر آرامش و صلح را از سرخود بيرون كنيم چه برسد به بيداري
واقعا از ماست كه برماست!!!!
Ft_mdi/ هرات


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است