هزاران اعتراض به کمیسیون شکایات رسیده است
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۳۸    ۱۳۹۷/۷/۲۹ کد خبر: 155444 منبع: پرینت

سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید که این کمیسیون تاکنون هزاران اعتراض را از روند رای‌دهی انتخابات پارلمانی دریافت کرده است.
علیرضا روحانی، سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، امروز یکشنبه (۲۹ میزان) در یک نشست خبری در کابل گفت که مشکلات در روند انتخاباتی بسیار زیاد بوده است.
وی بیان داشت از دیروز تاکنون هزاران اعتراض به این کمیسیون رسیده است ولی هنوز زود است که این اعتراضات را به عنوان شکایت ثبت شوند.

آقای روحانی علاوه کرد اعتراضات و مشکلات از روند انتخابات زمانی به عنوان شکایت خواهد شد که دلایل کافی برای آن داشته و زمان و مکان آن نیز مشخص باشد.
به گفته آقای روحانی بیشترین اعتراضات از ولایات کابل، بلخ ، هرات ، بغلان، ننگرهار، لوگر، هلمند بوده است که تنها از کابل ۱۷۰۰ اعتراض به این کمیسیون رسیده است.

به اساس معلومات کمیسیون شکایات انتخاباتی، کمترین اعتراضات از ولایات ارزگان، دایکندی، خوست و لغمان بوده است.
وی گفت که به صورت مشخص استقبال مردم از پروسه انتخابات خیلی عالی و روند کاری از سوی کمیسیون بسیار کُند بوده و هنوزهم این مشکلات موجود است.
آقای روحانی افزود: “فراهم کردن امکانات از سوی کمیسیون انتخابات بسیار بتی و مشکلات زیاد داشته است”.

به گزارش شفقنا، روند رای دهی روز گذشته از ساعت ۷ شروع شد اما در بسیاری از محلات این روند با تاخیر ۳ تا ۶ ساعته باز شدند. براساس تصمیم کمیسیون انتخابات، در این مراکز امروز نیز انتخابات برگزار می‌شود.

سخنگوی کمیسیون شکایات گفت:” این مشکلات امروز نیز در اکثر محلات رای دهی موجود است و لیست کامل رای دهندگان به مراکز رای دهی نیامده است.”
وی افزود:” در برخی محلات امروز اصلا لیست رای دهندگان نیامده است و کارمندان نام رای دهندگان را به کتابچه نوشته می‌کنند و کمیسیون باید تدابیر قبل از وقت را مبنی بر اینکه کتابچه گم نشود و چگونه لیست اصلی تطابق بدهد را داشته باشد.”

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کمیسیون شکایات
انتخابات
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است