«نیکی هیلی» مشاور جدید ترامپ در افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۰    ۱۳۹۷/۷/۱۹ کد خبر: 155254 منبع: پرینت

نیکی هیلی بعد از کناره گیری از سمت سفیر آمریکا در سازمان ملل به عنوان مشاور دولت دونالد ترامپ در افغانستان مشغول به کار خواهد شد.

پایگاه اطلاع رسانی آمریکایی پلیتیکس گزارش داد، نیکی هیلی در مصاحبه روز گذشته خود با خبرنگاران گفته است من از سمت سفیر آمریکا در سازمان ملل کناره گیری کرده و به زودی پست مشاور در افغانستان را قبول خواهم کرد.

وی در ادامه افزود: اگرچه کار کردن در سازمان ملل بسیار خوشایند من بود اما فکر می کنم که با حضور خود در حوزه مشاور جنگ سالاری افغانستان نیز قادرم توانایی هایی خود را نشان دهم. ما باید هرچه زودتر جنگ طولانی مدت افغانستان را پایان دهیم.

بعد از انتشار این خبر برخی از روزنامه های مخالف، نیکی هیلی را بعد از کلانتر واشنگتن به عنوان قصاب جدید آمریکا در کابل نامیدند.

خبر استعفای نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل سه شنبه شب به شکلی غیرمنتظره منتتشر شد و ساعتی بیشتر طول نکشید که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با استعفای وی موافقت کرد.

کناره گیری هیلی در حالی بود که به گزارش برخی رسانه حتی جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ و مایک پمپئو وزیر خارجه وی از شنیدن آن شگفت زده شدند.

در حالی که انتظار می رفت هیلی درخواست کناره گیری خود را به بولتون یا پمپئو بدهد، وی در واقع چهارشنبه گذشته نامه استعفایش را مستقیما به ترامپ نوشته و دیگر اعضای کابینه همزمان با علنی شدن این تصمیم از آن مطلع شده اند.

خبر استعفای نیکی هیلی یک روز پس از آن اعلام می‌شود که یک نهاد ضدفساد او را به انجام هفت سفر با هواپیماهای لوکس خصوصی متهم کرد؛ پروازهایی که هزینه آن را رهبران صنایع در کارولینای جنوبی به عنوان هدیه تقبل کرده بودند.

به نوشته ایرنا، موسسه 'شهروندان هوادار مسوولیت و اخلاق' در واشنگتن گفته نیکی هیلی در یک گزارش افشای هزینه‌ها، بهای این پروازها را ده ها هزار دالر کمتر از رقم واقعی ذکر کرده بود.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هیلی
ترامپ
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   نیکی هیلی فرزند یک زن و شوهر هندی از ایالت پنجاب است که مادر و پدرش به امریکا مهاجرت کرده اند.
او بعد از آن که با یک افسر امریکایی ازدواج کرد،به دین مسیحیت گرایید.
او عضو حزب جمهوری خواهان و گورنر یکی از ایالت های امریکا بود.
در آغاز انتخابات ریاست جمهوری امریکا،او مخالف کاندیتاتوری دونالد ترامپ بود.
بعداً از او حمایت کرد و نماینده امریکا در ملل متحد مقرر شد.
در جلسه شورای امنیت که به ریاست دونالد ترامپ روی موضوع خلع هستوی و ایران برگزار شده بود،اعضای جلسه مخالف نظر دونالد ترامپ رای دادند،بنأ قبل از ختم جلسه دونالد ترامپ جلسه را ترک کرد و رفت.
در هنگام بیانیه اش در جلسه سالانه ملل متحد که دونالد ترامپ گفت:دست آورد هایی که من در طول دوسال ریاست جمهوری ام در امریکا دارم،هیچ رییس جمهور دیگری در امریکا در طول تاریخ نداشته است،مورد تمسخر و ریشخندی و خنده حاضرین قرار گرفت.
علاوه برآن نیکی هیلی در ملل متحد نیز آنطوری که باید وظیفه خود را انجام دهد،انجام داده نتوانست.
بنأ این ها همه دلایلی بودند که سبب برطرف شدن او شد.
هرچند روسای جمهور کشور ها هیچوقت نمیگویند که شخصی را برطرف کردم،بلکه میگویند که خودش استعفی داد.
به هر صورت بعد از برکناری نیکی هیلی،یک طوفان دریایی بنام مایکل که هم نام شوهر نیکی هیلی است،به سواحل ایالت فلوریدا امریکا با سرعت باد دوصد و پنجاه کیلومتر فی ساعت،وارد ایالت فلوریدا شد که سبب خسارات مالی و جانی زیاد شد.

>>>   ترامپ میخواهد نیکی هیلی نزدیکش باشد وروزانه برایش مشوره بدهد

>>>   همینکه جنگ افغانستان به پایان برساند. مردم خسته از جنگ در افغانستان هرروز دست دعا بالا می برند وبه نیکی هيلي آرزو موفقیت میکنند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است