طالبان شبکه‌های مخابراتی را در لشکرگاه قطع کردند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۹    ۱۳۹۷/۶/۱۴ کد خبر: 154360 منبع: پرینت

شماری از باشندگان شهر لشکرگاه مرکز ولایت جنوبی هلمند با ابراز این مطلب می‌گویند که با قطع شدن فعالیت شبکه‌های مخابراتی کاروبار آنان نیز کاهش یافته است.
به گزارش طلوع، فعالیت این شبکه‌ها پس از تهدید طالبان به شبکه‌های مخابراتی قطع شدند، پیش از این مسؤولین هلمند گفته بودند که این مشکل به زودی حل خواهد شد، اما والی هلمند می‌گوید تا هنگامی که شبکه‌های مخابراتی با مخالفان مسلح به توافق نرسند این مشکل ادامه خواهد داشد.

از ده روز بدینسو در شهر لشکرگاه تنها شبکه مخابراتی دولتی فعال است، اما فعالیت تمامی شبکه‌های خصوصی در این شهر غیرفعال هستند.
طالبان تأیید می‌کنند که آنان مانع فعالیت‌های شبکه‌های مخابراتی خصوصی شده اند.
در همین حال منابع به طلوع نیوز تأیید می‌کنند که طالبان بر شبکه‌های مخابراتی خصوصی محدودیت وضع کرده‌اند، از همین رو این شبکه‌های فعالیت‌های شان قطع کرده اند.

صدیق الله یک باشنده شهر لشکرگاه در این باره گفت: «دولت هم خاموش نشسته است. طالبان فقط با اجرای یک امر تمامی شبکه‌های مخابراتی را قطع میکنند، آیا دولت توان این را ندارد که امر کند این شبکه ها دوباره فعال شوند. حکومت ما باید مشکلات مردم را مدنظر بگیرد.»

باشندگان شهر لشکرگاه می‌گویند که با قطع فعالیت‌های شبکه‌های مخابراتی خصوصی آنان با مشکلات بسیاری رو به شده اند.
اما والی هلمند می‌گوید که قطع فعالیت این شبکه‌ها بیشتر به مردم آسیب می رساند.

یاسین خان، والی هلمند گفته است:«شبکه‌های که مسدود شده اند ضرر اش تنها به مردم عام رسیده است. تنها مردم عام است که قربانی اعمال تروریستی آنان (طالبان) می شوند. ما در تلاش استیم تا کیفیت شبکه‌های مخابراتی را بالا ببریم.»

هم اکنون تنها شبکه مخابراتی دولتی در شهر فعال است، اما باشندگان لشکرگاه می‌گویند که کیفیت این شبکه پایین است.

والی هلمند می‌گوید که تلاش‌ها ادامه دارند تا کیفیت شبکه مخابراتی دولتی را افزایش دهند.

کد (10)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
لشکرگاه
نظرات بینندگان:

>>>   این جاهلان خدا ناترس نميدانند که شبکه مخابراتی مال همه مردم است بیت المال.البته خودشان ....صفت ها هم بهره میبردند.واقعا ....های ....صفت مملکت خودشان را خراب می کنند.حالا حکومتی ها را با انتحار ازبین می بريد موضوع اش فرق می کند خانه خودت را برای چه خراب می کنی ...


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است