گفتگوها با طالبان درباره آتش بس به نتیجه نرسید
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۰    ۱۳۹۷/۵/۲۹ کد خبر: 153966 منبع: پرینت

از قطر خبر می رسد که هیات های مذاکره کننده دولت افغانستان ، پاکستان و طالبان پس از چهار روز گفتگو در مورد آتش بس به توافق نرسیدند.

در خبر آمده است که قرار بوده در این دور از گفتگو ها نمایندگان ایالات متحده نیز اشتراک داشته باشند که در اعتراض به حمله اخیر طالبان به ولایت غزنی، از اشتراک در ان ابا ورزیده اند.

علت به نتیجه نرسیدن این گفتگو ها یکی عدم حضور نمایندگان آمریکا در آن و دوم عدم صداقت طالبان به آتش بس با دولت افغانستان گفته شده است.
به گفته این منبع که طالبان درنظر داشته اند تا با تصرف غزنی، برای سه ماه با دولت افغانستان تن به آتش بس دهند و پس از تحکیم موقعیت شان در طی سه ماه، به تصرف ولایت دیگر اقدام نمایند.

برنا صالحی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
گفتگو طالبان
آتش بس
نظرات بینندگان:

>>>   طالبان این ترورستان خدا ناترس ضد مسلمانان جوته خور از جوته خور انگلیس هستند این گروه مزدور هیچگاهی منحیث یک مسلمان نه بلکه بحیث یک انسان صادق نبوده ونیستند این گروه که اکثریت شان در جنگ ملیشای پاکستان هیتند و رهبری جنگ شانرا نظامیان و ای اس ای به پیش میبرند نفع پاکستان را در نظر گرفته با دولت اشرف غنی احمدزی اگر حرفی از اتش بسو یامصالحه میزنند بدور از نفع رسانی به پاکستان نخواهد بود حالا که جاسوس سابقهدار شانرا بکابل جا بجا کرده اند و راپور های موثق را از جاسوس شان گلبدین خان راکتیار میگیرند پاکستان تا زمانیکه همه خواستهای نامشروع انها قبولانده نشود نه اتش بس و نه مصالحه با ترورستان ملیشای پاکستان بنام طالبان ممکن نخواهد بود از روزیکه قصاب کابل وارد شهر کابلساختهشده همه مردم میبینند و میدانند که ترورستان طالبان چه جنایات بزرگی را در شهر کابل و دیگر ولایات انجام داده اند طالب و داعش و گلبدین و باند ترورست اش همه بدستور پاکستان در حرکت اند فرق بین انها وجود ندارد .

>>>   آتش بس شان خطرناک است زیرا باصلاح داخل شهر شده جابجا میشوند ودوباره نمیروند بعد دست به کشتار بیرحمانه مردم بیدفاع میزنند آنهم نسل کشی آگاهانه مثل غزنی که قتل هزاره ها وتاجیکها.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است